Aktualności

Oceń artyzm projektu  lęborskiej Drogi Krzyżowej!

Oceń artyzm projektu lęborskiej Drogi Krzyżowej!

Czwartek, 24 sierpnia 2017

Przy Koronie!

Nasza gazeta  L-FM objęła patronat nad pracami budowlanymi prowadzonymi przy kościele NMP Królowej Polski. To właśnie w tym miejscu Lęborka realizowany jest zamysł artystyczny, który ma na celu ukazanie mocy chrześcijańskiej – Drogi Krzyżowej. 

Ruszyła budowa Drogi Krzyżowej wokół naszego kościoła.

Ruszyła budowa Drogi Krzyżowej wokół naszego kościoła.

Piątek, 18 sierpnia 2017

W miesiącu lipcu br. wykonano fundamenty pod siedem kaplic, w których będą po dwie stacje męki Pańskiej.

Wakacyjny Bookcrossing działa na pełnych obrotach! Sprawdź książki i gazety!

Wakacyjny Bookcrossing działa na pełnych obrotach! Sprawdź książki i gazety!

Czwartek, 10 sierpnia 2017

Inicjatywa postawienia specjalnego  regału, w kościele NMP Królowej Polski, i zapoczątkowania religijnego bookcrossingu spotkała się z  pozytywną  reakcją wiernych. Podczas wykonywania naszych redakcyjnych zdjęć, jedna z pań przyniosła m.in. chrześcijańskie czasopisma i ustawiała je na półkach.

Miłośnicy dwóch kółek w drodze na Jasną Górę.

Miłośnicy dwóch kółek w drodze na Jasną Górę.

Poniedziałek, 7 sierpnia 2017

W sobotę 05 sierpnia br. wyruszyła już po raz 19 z naszej parafii do naszej Pani i Królowej rowerowa pielgrzymka na Jasną Górę.

Pielgrzymi  z Lęborka zanoszą do Matki  liczne prośby i modlitwy.

Pielgrzymi z Lęborka zanoszą do Matki liczne prośby i modlitwy.

Niedziela, 30 lipca 2017

W piątek - 28. lipca 2017 r. - z naszej parafii - NMP Królowej Polski, zaraz po Mszy św. o godzinie 900 , odprawionej pod przewodnictwem ks. Tomasza, już 27 raz wyruszyła na pielgrzymi szlak: piesza „Lęborska Pielgrzymka” na Jasną Górę.

Zobacz,  co mówiła Matka Boża 13.07.1917 r. w Fatimie.

Zobacz,  co mówiła Matka Boża 13.07.1917 r. w Fatimie.

Poniedziałek, 17 lipca 2017

Od szeregu lat każdego -  13 dnia miesiąca -  po Mszy św o godz. 18 –tej,  w naszej parafii odbywają się nabożeństwa „Fatimskie”. W tym roku nabierają one szczególnego charakteru ze względu na setną rocznicę tych ważnych dla świata objawień.

Sprawdź uroczystości parafialne z  21 czerwca 2017 roku.

Sprawdź uroczystości parafialne z 21 czerwca 2017 roku.

Wtorek, 27 czerwca 2017

W środę  - 21 czerwca  2017 roku - o godz. 18:00 -  przeżywaliśmy trzy wielkie uroczystości :

-  31 rocznicę konsekracji naszego kościoła (dokonanej w 1986 r. przez Ks. Bp Ignacego Jeża Ordynariusza diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej),

- wprowadzenie relikwii św Brata Alberta i błogosławionej Bernardyny Jabłońskiej  - współzałożycielki Zgromadzenia Sióstr Albertynek,

- udzielenie sakramentu bierzmowania dla parafialnej młodzieży.

Mszy św. przewodniczył ks. Bp prof. Wiesław Śmigiel.

Wiara z miłości do Ciała i Krwi? Cały Lębork na Bożym Ciele! – Zobacz zdjęcia!

Wiara z miłości do Ciała i Krwi? Cały Lębork na Bożym Ciele! – Zobacz zdjęcia!

Czwartek, 15 czerwca 2017

Wychodząc na ulice!

Boże Ciało od 1246 roku podmieniliśmy w tradycję wynoszenia, na symboliczne ołtarze , religijnego motywu zarówno Ciała , jak i Krwi Jezusa. Od momentu pierwszych objawień, w których św. Julianna wyraziła taką chrześcijańską  potrzebę, dzień ten uzyskał miano  przeżywania istoty miłości podarowanej na krzyżu.

Rodziny manifestują w całej Polsce

Rodziny manifestują w całej Polsce

Wtorek, 6 czerwca 2017

„11 czerwca to centralna data organizowanych już po raz dwunasty Marszów dla Życia i Rodziny. Manifestacje zorganizowane pod hasłem „Czas na Rodzinę!” odbędą się między innymi w Warszawie, Łodzi, Toruniu, Żywcu, Olsztynie czy Siemiatyczach. Łącznie, od początku maja do końca czerwca, obrońcy życia i rodziny, wyjdą na ulice ponad 120 polskich miast. Koordynatorem wydarzenia jest Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny.

Odbyła się - III Męska Droga Krzyżowa Rycerzy Kolumba w Wejherowie

Odbyła się - III Męska Droga Krzyżowa Rycerzy Kolumba w Wejherowie

Niedziela, 4 czerwca 2017

W sobotę, 03 czerwca 2017 r., w Wejherowie odbyła się tradycyjna już trzecia z kolei zorganizowana przez Zakon Rycerzy Kolumba, Męska Droga Krzyżowa. Po przyjęciu gości, z wielu miast Polski oraz po  poczęstunku kawą i ciasteczkami, przeprowadzono   Ceremonie Rycerskie.

Przeczytaj informacje o Wspólnocie  Sióstr w Lęborku!

Przeczytaj informacje o Wspólnocie Sióstr w Lęborku!

Piątek, 2 czerwca 2017

Od początku pracowały jako katechetki, przedszkolanki, kancelistki i zakrystianki. Siostry Pasjonistki wpisane są w tym mieście i w tej parafii. Swoją pracą , modlitwą i przykładem życia pociągały wiele młodych do życia zakonnego.

Otwórz link: Siostry Pasjonistki

Jaka zbiórka, taki pierwszy efekt – paralelizm!

Jaka zbiórka, taki pierwszy efekt – paralelizm!

Piątek, 2 czerwca 2017

Zbiórka odbiorników!

Dobrze wiemy, że nowości technologiczne  wkraczają dynamicznie na rynek światowy.  W związku z tym, w całej Polsce, trwają  liczne akcje popularyzujące zbiórki zużytego i  niepotrzebnego – sprzętu.

Sprawdź - jak wygląda Kronika parafii od 1958 do 2004 roku!

Sprawdź - jak wygląda Kronika parafii od 1958 do 2004 roku!

Sobota, 27 maja 2017

Kościół pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Lęborku, znajduje się w północnej części miasta, przy Placu Kopernika. Kościół poświęcony ze zboru poprotestanckiego, w stylu neogotyckim wybudowany w 1866 roku.

Zostań wakacyjnym Bookcrosserem! Zdobądź książkę i gazetę!

Zostań wakacyjnym Bookcrosserem! Zdobądź książkę i gazetę!

Sobota, 27 maja 2017

Dziel się tym , co najlepsze!

Radość wynikająca z dzielenia się dobrami intelektualnymi, to najlepsza nagroda za każde poświęcenie.  Spraw, aby inni mieszkańcy Lęborka zwiedzili razem z Tobą polskie wsie i miasta, odległe krainy poza granicami Polski.

Najpiękniejsze pola aktywności Akcji Katolickiej!

Najpiękniejsze pola aktywności Akcji Katolickiej!

Piątek, 26 maja 2017

Wnoszenie iskry apostolstwa świeckich przyświeca działalności Akcji Katolickiej. Wzrastanie w wierze: zarówno w kościele, jak i życiu osobistym, to trzon założeń promujących zakres obowiązków wszystkich osób zaangażowanych w głoszenie Prawd Bożych.

Zbiórka złomowego sprzętu

Zbiórka złomowego sprzętu

Piątek, 26 maja 2017

W dniu 01.06.2017 w godzinach 11:00 do 13:30 na placu przy kościele N.M.P. Królowej Polski odbędzie się zbiórka zbędnego sprzętu elektrycznego.

Oczyść swój dom i zrób dobry uczynek na rzecz potrzebujących.


Przejdź do góry strony