Samolotowa Pielgrzymka do Portugalii i Hiszpanii – 7dni

 DZIEŃ 1          LIZBONA

Zbiórka na lotnisku Berlin Brandenburg, odprawa bagażowa o godz. 04.00 i wylot do Lizbony o godzinie 06.00. Przylot do Lizbony o godzinie 08.35, odbiór bagaży i przejazd na zwiedzanie Lizbony. Zobaczymy m.in.: Stare Miasto, dzielnicę i wieżę Belem, klasztor Hieronimitów, który upamiętnia złoty wiek portugalskich odkryć, jest symbolem portugalskiej kultury i tożsamości narodowej, Pomnik Odkrywców, Sanktuarium Chrystusa Króla. Następnie Bairro Alto - spacer uliczkami, dzielnica Baixa, miejsce spotkań mieszkańców - Plac Rossio, Łuk Triumfalny. Przejazd do hotelu w Fatimie, obiadokolacja w hotelu, nocleg.

DZIEŃ 2          FATIMA

Śniadanie, po którym poznamy Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej po Roku Jubileuszowym Stulecia Objawień: Bazylika, Kaplica Objawień, Kościół Trójcy Przenajświętszej, zwiedzanie Skarbca Sanktuarium Fatimskiego. Pojedziemy do Aljustrel - wioski położonej 2 km od Sanktuarium, gdzie urodzili się Franciszek, Hiacynta oraz Łucja. Udział we mszy świętej i drodze krzyżowej. Obiadokolacja w hotelu, po której udział w wieczornym nabożeństwie Maryjnym ze świecami, nocleg.

DZIEŃ 3          BATALHA – TOMAR - FATIMA

Śniadanie, po którym przejazd na  zwiedzanie. Klasztor Matki Boskiej Zwycięskiej w Batalha to jeden najwspanialszych gotyckich zabytków w Portugalii, zabytek wpisany na światową listę dziedzictwa UNESCO.

Podążając szlakiem zabytków z tej listy zawitamy do Tomar, gdzie zwiedzimy Klasztor Zakonu Chrystusa  – imponujący kompleks klasztorny zbudowany przez Zakon Templariuszy. Powrót do Fatimy. Obiadokolacja,

po której udział w wieczornej procesji ze świecami, nocleg.

DZIEŃ 4          COIMBRA – PORTO

Śniadanie. Transfer do Coimbry, dawnej stolicy kraju, gdzie zobaczymy starówkę oraz uniwersytet, którego najstarsza część mieści się w dawnym zamku królewskim. Przejazd do Porto położonego u ujścia rzeki Duoro. Zobaczymy serce miasta-  nabrzeże Ribeira oraz Kościół św.Franciszka. Krótki rejs po rzece Duoro.

W pobliskim Vila Nova de Gaia zapoznamy się z produkcją sławnego wina – wizyta połączona z degustacją.

Przejazd na obiadokolację i noclegdo hotelu.

DZIEŃ 5          SANTIAGO de COMPOSTELA

Śniadanie i przejazd do Santiago de Compostela- już od średniowiecza celpielgrzymów z całego świata. Nawiedzenie grobu Św. Jakuba i zwiedzanie katedry. Msza Święta. Spacer po mieście.  Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6          NAZARE

Po śniadaniu przejazd do Nazare, czas na relaks i plażowanie w urokliwym kurorcie położonym nad Oceanem Atlantyckim.Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ  7         SINTRA - CABO da ROCA

Po śniadaniuprzejazd do Sintry - bajkowego miasteczka zamków i pałaców. Zwiedzanie dawnej rezydencji królewskiej - Pałacu Narodowego. Następnie przejazd na Cabo da Roca – najdalej na zachód wysunięty punkt Europy. Skalisty brzeg wznosi się tutaj 144 metry nad Atlantykiem, tworząc niezapomniany krajobraz.

Transfer na lotnisko w Lizbonie. Odprawa bagażowa o godz. 15.55, wylot powrotny z Lizbony o godzinie 17.55, przylot do Berlina o godzinie 22.20, zakończenie pielgrzymki.

Termin:     02.10 – 08.10.2022

 

Cena pielgrzymki dla grupy:

31 - 35 os.

36 - 40 os.

41 - 45 os.

46 - 50 os.

3790 zł

3650 zł

3590 zł

3490 zł

 

 

 

 

 

Cena zawiera:

 • Przeloty Berlin – Lizbona - Berlin liniami rejsowymi wraz z opłatami lotniskowymi

i bagażowymi 23 kg + 8 kg

 • Zakwaterowanie: 6 noclegów w Hotelach ***/****; pokoje 2,3 os. z łazienkami
 • Wyżywienie: 6 śniadań, 6 obiadokolacji
 • Transfery klimatyzowanym komfortowym autokarem wg programu
 • Opiekę i informację turystyczną pilota
 • Ubezpieczenie w TU„Uniqa”: KL z wliczoną opcją chorób przewlekłych do 10 000 EUR,

NNW do 2000 EUR, bagaż podróżny do 200 EUR. Obowiązują warunki ubezpieczenia Uniqa „Kontynenty”.

 • W cenie zawarto obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy w wysokości 20 zł od każdego uczestnika.

Cena nie obejmuje:

- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za miejscowych przewodników, zestawy audio-guide, opłat za komunikację miejską lub wjazdowych do miast, opłat klimatycznych i miejskich,  itp. (na ten cel należy posiadać ok. 140 EUR/os.);

- napojów do obiadokolacji,

- ubezpieczenia od ryzyka kosztów rezygnacji, na życzenie istnieje możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji za dodatkową opłatą (5 % ceny wyjazdu); chęć ubezpieczenia należy zgłosić najpóźniej w ciągu 5 dni od wpłaty zaliczki, - świadczeń nie wymienionych w poz. „Zapewniamy”.

Uwagi:

 • każdego dnia przewidziana msza św.
 • program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec drobnym zmianom
 • dokument niezbędny do wyjazdu: paszport lub dowód osobisty
 • na życzenie możliwy pok. 1-os. za dopłatą 950 zł
 • Przejazd na lotnisko w Berlinie i powrót wspólny do Lęborka: koszt, ok. 300 zł w obie strony

Otwórz załącznik!

Samolotowa Pielgrzymka do Portugalii i Hiszpanii – 7dni

Przejdź do góry strony