Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

Niedziela, 3 grudnia 2017

Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Przeżyjemy go pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Jednocześnie dzisiejszą niedzielą wchodzimy w liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Kolejne dni mają służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do świąt Narodzenia Pańskiego. Ten czas warto dobrze wykorzystać dla odkrycia w sobie apostolskiego powołania. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego niesienia dobrej nowiny o przyjściu Odkupiciela. Wpatrujmy się w Maryję podążającą do swej krewnej Elżbiety i starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Panu Bogu i ludziom.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

Niedziela, 26 listopada 2017

Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Wczorajszą wieczorną Mszą Świętą rozpoczęliśmy „renowacje misji świętych”, takie odnowienie, przypomnienie wszystkiego, co przeżywaliśmy rok temu, w czasie misji świętych, które prowadzili o. Teodor, o. Łukasz.
i potrwają one do piątku 1 grudnia; zakończą się Mszą Świętą z modlitwami
o uzdrowienie i końcowym błogosławieństwem. W dzisiejszą Uroczystość Chrystusa Króla,
o godz. 17.00 ks. Bp Wiesław Śmigieł, odprawi Mszę Świętą
i dokona poświęcenia Figury Jezusa Chrystusa Naszego Króla i Pana. Na to historyczne wydarzenie wszystkich serdecznie zapraszamy. Delegacje różnych wspólnot złożą wiązanki kwiatów pod pomnikiem. Kto może niech też przyniesie czerwoną różę lub inny czerwony lub złoty kwiat. To jest pierwsza rocznica, jak my Polacy uznaliśmy publicznie Jezusa Chrystusa jako naszego Króla, można powiedzieć Króla Polski. W tę uroczystość Chrystusa Króla we wszystkich parafiach w całej Polsce zostanie również powtórzony akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. W naszym kościele na ławkach znajduję się dokładny plan renowacji naszych Misji Świętych.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Niedziela, 19 listopada 2017

Dziś przeżywamy 33. niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że rok liturgiczny zbliża się do końca. Czytania mszalne przygotowują nas na powtórne przyjście Chrystusa, zwane Paruzją, która zamknie dzieje świata. Chrystus Pan przybędzie jako Sędzia – Król, by raz na zawsze oddzielić dobro od zła i – jak to mówimy w każdym Credo mszalnym – Jego panowaniu nie będzie końca. Jest to prawda wiary znana już pierwszym chrześcijanom, a którzy bardzo się nią przejmując, kończyli swe modlitwy zawołaniem: Marana tha – Przyjdź, Panie Jezu! Idąc tym tropem, pamiętajmy, że zawsze musimy być przygotowani na spotkanie z Panem. Pamiętajmy jednak, że Pismo Święte jednoznacznie stwierdza, iż data Pańskiego przyjścia jest nieznana i tak musi pozostać.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Niedziela, 12 listopada 2017

Dzisiaj solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie okazywać naszą wiarę w Pana Boga i przywiązanie do Kościoła. Ale nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane albo gdzie wyznawanie jakiejkolwiek religii jest źle odbierane przez sprawujących władzę. I dzisiaj wielu wyznawców Chrystusa, duchownych i świeckich, z powodu wiary płaci najwyższą cenę – oddaje swoje życie. To dzieje się, niestety, na naszych oczach. Jeśli nie możemy tym braciom w wierze okazać innej pomocy, to przynajmniej ofiarujmy im dar modlitwy. Nie ustawajmy w prośbach, aby rychło nastała jedna owczarnia i jeden Pasterz. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby prześladowanych chrześcijan

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Niedziela, 5 listopada 2017

Dzisiejsza listopadowa niedziela, jak wszystkie pozostałe w ciągu roku liturgicznego, przypomina nam o zmartwychwstaniu Pana Jezusa. Nawet wpatrując się w mogiły naszych najbliższych, mamy pewność, że nie idziemy ku śmierci, ale ku pełni życia w Chrystusie zmartwychwstałym. Pielęgnujmy depozyt naszej wiary i nadzieję na szczęśliwą wieczność. Czerpmy siły z sakramentów, ze stołu słowa Bożego, a przede wszystkim z Eucharystii, która gromadzi nas wokół ołtarza. Pamiętajmy, że każdą Mszę Świętą sprawują z nami wszyscy Aniołowie i całe zastępy świętych, choć ich nie widzimy.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Niedziela, 29 października 2017

Dziś przeżywamy 30. niedzielę w ciągu roku, która jest zarazem ostatnią niedzielą października – miesiąca różańcowego, ale nie odkładajmy różańca do szuflady, bierzmy go do ręki jak najczęściej. Pamiętajmy, że w tej prostej, a tak głębokiej modlitwie uwielbiamy Pana Boga oraz Jego i naszą Matką za wielkie dzieło odkupienia. Na różańcu możemy też wyprosić wiele potrzebnych łask, zarówno nam samym, jak i naszym bliskim, i to nie tylko żyjącym, ale również zmarłym. Zachęcam do udziału w codziennej Mszy Świętej i w różańcu w naszym kościele dla dzieci od poniedziałku do wtorku, o godz. 17.00 natomiast dla dorosłych w dni powszednie po Mszach Świętych o godz. 9.00 oraz 18.00; w niedzielę o godz. 17.30.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Niedziela, 22 października 2017

1. Dzisiaj w naszej parafii obchodzimy wielką uroczystość, 70 – lecia pobytu sióstr pasjonistek w Lębork. Z całego serca pragniemy podziękować naszym kochanym siostrom za posługę w naszym mieście i naszej parafii za ich ofiarność, wytrwałą służbę i świadectwo wiary, życząc im jednocześnie obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na kolejne lata posługi. Siostry pasjonistki będą dzisiaj przez całą niedzielę dawały świadectwo oraz mówiły o pracy misyjnej w Afryce

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Niedziela, 15 października 2017

1. W jutrzejszy poniedziałek, 16 października, przypada 39. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Decyzją polskiego Parlamentu dzień 16 października jest w naszym kalendarzu Dniem Papieża Jana Pawła II. W ten sposób naród polski składa uznanie „największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory, stanowczości i wyrozumiałości, mądrości…”. Dziś Panu Bogu dziękujemy za wieloletnią posługę św. papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze. W ten poniedziałek 16 października o godz. 20.30 spotykamy się pod pomnikiem papieża Jana Pawła II na różańcu a o godz. 21.00 odśpiewamy Apel Jasnogórski

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Niedziela, 8 października 2017

1. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i doświadczenia. Rozważając tajemnice z życia Pana Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Niedziela, 1 października 2017

1. Jak widać, przeżywamy Peregrynację – Nawiedzenie Znaku Cudownej Figury Matki Bożej Fatimskiej. Maryja nawiedza cały dekanat lęborski. Łączymy się duchowo, można przyjść jeszcze po południu na 15.00 – godzinę łaski, koronkę, różaniec czy na samo pożegnanie
o 16.30.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Niedziela, 24 września 2017

1. Za tydzień będziemy przeżywali Diecezjalną Peregrynację Cudownej Figury Matki Bożej Fatimskiej, z woli Księdza Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny nasza Diecezja Pelplińska w ten sposób przeżywa Stulecie Objawień Fatimskich. Objawienia fatimskie zmieniły bardzo wiele, jednocześnie pokazały jak dramatyczne jest sytuacja świata, jak bardzo naglące jest wezwanie do nawrócenia. Nasz lęborski dekanat gościć będzie Matkę Bożą Fatimską w sobotę i niedzielę – 30 września i 1 października.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Niedziela, 17 września 2017

Święty Piotr pyta Jezusa: „Panie jak wiele razy mam przebaczać”, a Pan Jezus odpowiada Piotrowi: „Nie mówię ci, że wiele razy, lecz zawsze masz przebaczać”. Tylko z pomocą Bożą człowiek jest zdolny przebaczać, tylko „w imię Jezusa” można powiedzieć – przebaczam.
A znakiem przebaczenia będzie modlitwa za winowajcę.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Niedziela, 10 września 2017

1. W Święto Narodzenia N.M.P. – Matki Bożej i dzisiaj w niedzielę na wszystkich Mszach Świętych ponawiamy „ Akt poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi”, wcześniej dokonanego przez księży Biskupów Prymasem Polski ks. Kardynałem Augustem Hlondem na czele 8 września 1946r. na Jasnej Górze, a ponowiony w tym roku 6 czerwca
w Zakopanem w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej przez wszystkich polskich księży Biskupów.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Niedziela, 3 września 2017

1. W pierwszych dniach września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto więc dziś przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju! […] Kościół nie przestaje powtarzać: pokój jest obowiązkiem” (z orędzia na XXXVII Światowy Dzień Pokoju). Prośmy więc Chrystusa – Księcia Pokoju, aby nasze dzieci wzrastały w poczuciu bezpieczeństwa i w harmonii, a nasza Ojczyzna uniknęła okrucieństwa terroryzmu.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Niedziela, 27 sierpnia 2017

1. W dzisiejszej Ewangelii usłyszeliśmy pytanie Pana Jezusa skierowane do Apostołów: „A wy za kogo Mnie uważacie ? Na co odpowiedział Szymon Piotr : „Ty jesteś Mesjaszem, Synem Boga Żywego” A Jezus rzekł między innymi: „... Ty jesteś Piotr-Opoka i na tej opoce zbuduję Mój Kościół, a bramy piekielne go nie przemogą....”.To pytanie stawia Pan Jezus każdemu z nas i dla naszego dobra i dla naszego zbawienia, odpowiedzmy za św. Piotrem „Ty jesteś Bogiem, Ty jesteś naszym Zbawicielem”. Wówczas szatan nie będzie miał dostępu do nas, bo opowiadamy się za Jezusem i to On jest naszym Królem i Panem.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Niedziela, 20 sierpnia 2017

1. Pan Jezus nieustannie był w drodze: nauczał, czynił cuda, uzdrawiał ludzi i czynił bardzo wiele różnych znaków. My także wszyscy jesteśmy ludźmi w drodze i potrzebujemy znaków, które będą nas prowadziły do celu. Również nasza wiara jest w drodze. Nie możemy się zauroczyć czymś, co nie zaspokoi naszych odwiecznych pragnień, celów. Na naszej drodze stoją różne znaki: informacyjne, ostrzegawcze ale i zakazujące, których przekroczenie grozi katastrofą. A przecież znaki: nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij są łamane masowo. Tylko aborcji rocznie na całym świecie ponad 50 milionów. W obyczajach panuje panseksualizm, a mafii, gangów i ofiar pełno nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Człowiek współczesny bez Boga zabrnął w ślepy zaułek i musi zwrócić się w stronę Boga i wołać o ratunek. Anomalia w pogodzie, różne katastrofy i zamachy na drugiego człowieka są znakami z Nieba, których rozsądny człowiek zlekceważyć nie może.


Przejdź do góry strony