Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Niedziela, 28 lutego 2021

Rozpoczęliśmy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które głosi o. Artur Piwowarczyk, oblat z Łeby

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Niedziela, 21 lutego 2021

Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Od pierwszych wieków Kościoła wykorzystywano ten czas szczególnie na przygotowanie kandydatów do chrztu i odnowienia skutków tego sakramentu.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Niedziela, 14 lutego 2021

Rozpoczynamy dzisiaj 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, jak wielkie spustoszenie w małżeństwach, rodzinach, w wychowaniu młodego pokolenia sieje nadużywanie alkoholu i społeczne przyzwolenie na jego picie w wielu sytuacjach.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Niedziela, 7 lutego 2021

Chrystus w czasie Eucharystii uczy nas modlitwy. Wielokrotnie wskazywał, że trzeba na nią znaleźć nie tylko miejsce, lecz także czas.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Niedziela, 31 stycznia 2021

Ostatnia niedziela stycznia to Światowy Dzień Trędowatych. Na trąd chorują nadal tysiące ludzi, którzy często są wykluczani ze społeczeństwa, spychani na margines życia.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Niedziela, 24 stycznia 2021

Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Nie możemy się ograniczać do modlitwy, lecz pod jej wpływem mamy zmieniać swoje postępowanie.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Niedziela, 17 stycznia 2021

W poniedziałek rozpoczął się okres zwykły w liturgii Kościoła. Chrystus wzywa nas, abyśmy przez realizację powołania, wypełnianie codziennych obowiązków dawali o Nim świadectwo, żeby inni także mogli Go odnaleźć

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

Niedziela, 10 stycznia 2021

Chrzest Chrystusa także jest objawieniem – epifanią. Jezus, który staje w szeregu ludzi grzesznych i pragnie przyjąć chrzest nawrócenia z rąk Jana Chrzciciela, objawia się światu jako umiłowany Syn Boga

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

Niedziela, 3 stycznia 2021

We środę, 6 stycznia, obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków; jest to święto nakazane;

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

Niedziela, 27 grudnia 2020

Dzisiejsza niedziela kieruje nasz wzrok w stronę Świętej Rodziny z Nazaretu.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU

Niedziela, 20 grudnia 2020

Ostatnia niedziela Adwentu kieruje nasz wzrok w stronę Maryi Panny, w której życiu wypełnia się obietnica Pana Boga, złożona praojcom w wierze.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU

Niedziela, 13 grudnia 2020

W liturgii Kościoła 3. niedziela Adwentu jest nazywana niedzielą Gaudete – „radujcie się”. Bliskość świąt Bożego Narodzenia sprawia, że powinniśmy się zastanowić, czy już jesteśmy przygotowani na spotkanie z Panem.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

Niedziela, 6 grudnia 2020

Dzisiejszą niedzielę Adwentu przeżywamy jako Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wspierajmy modlitwą i ofiarami braci i siostry w byłych krajach Związku Radzieckiego – przed kościołem zbiórka do puszek.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

Niedziela, 29 listopada 2020

Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas Paruzję Jezusa Chrystusa i do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To będzie drugi rok realizacji w Kościele w Polsce programu duszpasterskiego na lata 2019-2022, którego hasło brzmi: „Eucharystia daje życie”; hasłem roku obecnego są słowa „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

Niedziela, 22 listopada 2020

Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA

Niedziela, 15 listopada 2020

Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich.


Przejdź do góry strony