Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY

Niedziela, 18 kwietnia 2021

W rozpoczynającym się Tygodniu Biblijnym prośmy Pana Jezusa szczególnie o to, aby pozwolił nam jeszcze bardziej ukochać i zrozumieć Pismo Święte.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

Niedziela, 11 kwietnia 2021

Wyjątkowość drugiej niedzieli Wielkanocy najlepiej oddają słowa zaczerpnięte z „Dzienniczka” św. Faustyny: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Niedziela, 4 kwietnia 2021

Kochani Parafianie i Goście! We wspólnocie wszystkich kapłanów posługujący w naszej parafii składamy serdeczne życzenia błogosławionych Świąt, tak różnych od „normalnych” na wielu płaszczyznach..

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA PALMOWA CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ

Niedziela, 28 marca 2021

Rozpoczynamy świętowanie Wielkiego Tygodnia. To czas, w którym wspominamy w liturgii najważniejsze wydarzenia ostatnich dni Jezusa na ziemi.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Niedziela, 21 marca 2021

Wezwanie do nawrócenia jest zachętą do nieustannego odkrywania piękna i głębi Eucharystii. Zbliżamy się do świąt, wkraczamy w czas intensywniejszego rozważania męki naszego Pana.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Niedziela, 14 marca 2021

Dzisiejsza – już czwarta niedziela Wielkiego Postu – nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU)

Niedziela, 7 marca 2021

W związku z aktualną sytuacją stanu pandemii, uwzględniając szczególnie fakt, że powiat lęborski należy do czołowych z najwyższą liczbą osób zakażonych

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Niedziela, 28 lutego 2021

Rozpoczęliśmy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które głosi o. Artur Piwowarczyk, oblat z Łeby

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Niedziela, 21 lutego 2021

Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Od pierwszych wieków Kościoła wykorzystywano ten czas szczególnie na przygotowanie kandydatów do chrztu i odnowienia skutków tego sakramentu.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Niedziela, 14 lutego 2021

Rozpoczynamy dzisiaj 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, jak wielkie spustoszenie w małżeństwach, rodzinach, w wychowaniu młodego pokolenia sieje nadużywanie alkoholu i społeczne przyzwolenie na jego picie w wielu sytuacjach.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Niedziela, 7 lutego 2021

Chrystus w czasie Eucharystii uczy nas modlitwy. Wielokrotnie wskazywał, że trzeba na nią znaleźć nie tylko miejsce, lecz także czas.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Niedziela, 31 stycznia 2021

Ostatnia niedziela stycznia to Światowy Dzień Trędowatych. Na trąd chorują nadal tysiące ludzi, którzy często są wykluczani ze społeczeństwa, spychani na margines życia.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Niedziela, 24 stycznia 2021

Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Nie możemy się ograniczać do modlitwy, lecz pod jej wpływem mamy zmieniać swoje postępowanie.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Niedziela, 17 stycznia 2021

W poniedziałek rozpoczął się okres zwykły w liturgii Kościoła. Chrystus wzywa nas, abyśmy przez realizację powołania, wypełnianie codziennych obowiązków dawali o Nim świadectwo, żeby inni także mogli Go odnaleźć

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

Niedziela, 10 stycznia 2021

Chrzest Chrystusa także jest objawieniem – epifanią. Jezus, który staje w szeregu ludzi grzesznych i pragnie przyjąć chrzest nawrócenia z rąk Jana Chrzciciela, objawia się światu jako umiłowany Syn Boga

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

Niedziela, 3 stycznia 2021

We środę, 6 stycznia, obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków; jest to święto nakazane;


Przejdź do góry strony