Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE SZESTNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

Niedziela, 19 lipca 2020

Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE PIĘTNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

Niedziela, 12 lipca 2020

Dzisiejsza lipcowa niedziela wpisana jest w czas wakacji i urlopów; nie zapominajmy w te dni o właściwym świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE CZTERNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

Niedziela, 5 lipca 2020

Dziś przypada pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje i urlopy będą okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE TRZYNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

Niedziela, 28 czerwca 2020

Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ROCZNICA KONSEKRACJI KOŚCIOŁA

Niedziela, 21 czerwca 2020

Dzisiaj, w rocznice konsekracji naszego kościoła (1986) dziękujemy za nasz parafialny wieczernik, w którym gromadzimy się na modlitwie, na liturgii, w którym sprawujemy Najświętszą Ofiarę i inne sakramenty. Tutaj umacniamy naszą wspólnotę z Panem Bogiem i braćmi.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XI NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU

Niedziela, 14 czerwca 2020

Przeżywamy czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy: na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem (byłam), ile razy odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do miłosierdzia Bożego albo Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, ile chwil poświęciłem na cichą adorację i rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie?

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

Niedziela, 7 czerwca 2020

Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

Niedziela, 31 maja 2020

Obietnica zmartwychwstałego Chrystusa wypełniła się. Zebrani w Wieczerniku Apostołowie otrzymują Ducha Świętego, który po wniebowstąpieniu Chrystusa będzie strzegł Kościoła i prowadził go na spotkanie z Mistrzem na końcu dziejów.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

Niedziela, 24 maja 2020

Dziś Wniebowstąpienie Pańskiego. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie”

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY

Niedziela, 17 maja 2020

Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, aby misterium paschalne mogło przemienić nasze życie.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY

Niedziela, 10 maja 2020

Zgromadzeni w piątą niedzielę Okresu Wielkanocy na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga jesteśmy zaproszeni, aby już tutaj, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY

Niedziela, 3 maja 2020

Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY

Niedziela, 26 kwietnia 2020

Wiara w zmartwychwstanie Chrystusa staje się naszym udziałem dzięki świadectwom przekazanym nam na kartach Nowego Testamentu.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

Niedziela, 19 kwietnia 2020

Wyjątkowość drugiej niedzieli Wielkanocy najlepiej oddają słowa zaczerpnięte z „Dzienniczka” św. Faustyny: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE

Niedziela, 12 kwietnia 2020

Kochani Parafianie i Goście! W imieniu wszystkich kapłanów posługujący w naszej parafii wypowiadam serdeczne życzenia błogosławionych Świąt, tak innych w doświadczeniach zewnętrznych ale pewnie i wewnętrznych.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ

Niedziela, 5 kwietnia 2020

Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Tak jak Pan Jezus wszedł do Jerozolimy, tak przychodzi dziś do każdego z nas.


Przejdź do góry strony