Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA

Niedziela, 6 września 2020

Od początku września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto więc dziś przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju! […]

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA

Niedziela, 30 sierpnia 2020

Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA ZWYKŁA

Niedziela, 23 sierpnia 2020

Dzisiaj przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Dzień ten został ustanowiony przez Parlament Europejski w 2008 roku, a termin jego obchodu związany jest z datą podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow. Po raz pierwszy był publicznie obchodzony dopiero w 2011 roku w Warszawie.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE DWUDZIESTA NIEDZIELA ZWYKŁA

Niedziela, 16 sierpnia 2020

W sierpniu tak często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W nadchodzącą sobotę, 22 sierpnia, będziemy radowali się Maryją – Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

Niedziela, 9 sierpnia 2020

Wykorzystajmy nasze wakacyjne wędrówki, pielgrzymki, indywidualny odpoczynek na stworzenie właściwej duchowej atmosfery, niezbędnej, aby odczuć bliską obecność Boga i umocnić naszą wiarę.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE OSIEMNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

Niedziela, 2 sierpnia 2020

Sierpień to miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy tysiące pielgrzymów zdąża na Jasną Górę.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE SIEDEMNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

Niedziela, 26 lipca 2020

Trwa czas wakacji i urlopów. Bywa, że zapatrzeni w siebie, nie dostrzegamy tych, którzy pozostali na uboczu, którzy może w szczególny sposób potrzebują naszej pomocy.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE SZESTNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

Niedziela, 19 lipca 2020

Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE PIĘTNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

Niedziela, 12 lipca 2020

Dzisiejsza lipcowa niedziela wpisana jest w czas wakacji i urlopów; nie zapominajmy w te dni o właściwym świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE CZTERNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

Niedziela, 5 lipca 2020

Dziś przypada pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje i urlopy będą okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE TRZYNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

Niedziela, 28 czerwca 2020

Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ROCZNICA KONSEKRACJI KOŚCIOŁA

Niedziela, 21 czerwca 2020

Dzisiaj, w rocznice konsekracji naszego kościoła (1986) dziękujemy za nasz parafialny wieczernik, w którym gromadzimy się na modlitwie, na liturgii, w którym sprawujemy Najświętszą Ofiarę i inne sakramenty. Tutaj umacniamy naszą wspólnotę z Panem Bogiem i braćmi.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XI NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU

Niedziela, 14 czerwca 2020

Przeżywamy czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy: na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem (byłam), ile razy odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do miłosierdzia Bożego albo Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, ile chwil poświęciłem na cichą adorację i rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie?

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

Niedziela, 7 czerwca 2020

Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

Niedziela, 31 maja 2020

Obietnica zmartwychwstałego Chrystusa wypełniła się. Zebrani w Wieczerniku Apostołowie otrzymują Ducha Świętego, który po wniebowstąpieniu Chrystusa będzie strzegł Kościoła i prowadził go na spotkanie z Mistrzem na końcu dziejów.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

Niedziela, 24 maja 2020

Dziś Wniebowstąpienie Pańskiego. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie”


Przejdź do góry strony