Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

Niedziela, 16 czerwca 2019

Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

Niedziela, 9 czerwca 2019

Obietnica zmartwychwstałego Chrystusa wypełniła się. Zebrani w Wieczerniku Apostołowie otrzymują Ducha Świętego, który po wniebowstąpieniu Chrystusa będzie strzegł Kościoła i prowadził go na spotkanie z Mistrzem na końcu dziejów.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

Niedziela, 2 czerwca 2019

Czterdzieści dni po zmartwychwstaniu Chrystus wstąpił do nieba. Pamiątkę tego wydarzenia Kościół celebruje dzisiaj. Chrystus wstępuje do chwały Ojca, aby powrócić na końcu czasów. Dzisiaj obchodziły w Polsce XII Święto Dziękczynienia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY

Niedziela, 26 maja 2019

W Dzień Matki w naszych modlitwach – i nie tylko – pamiętamy o naszych mamach z okazji ich święta. Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza potrzebne dary, a wdzięczność i miłość najbliższych zawsze raduje Ich serca.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY

Niedziela, 19 maja 2019

Przykazanie miłości pozostawione przez Chrystusa swoim uczniom po wszystkie wieki będzie ożywiało wspólnotę Kościoła. Współczesnemu światu potrzeba wyraźnego świadectwa i nowej inspiracji, jaką ludzie wiary odnajdują nieustannie w słowach Mistrza.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY

Niedziela, 12 maja 2019

Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Szczególnym znakiem tej pasterskiej miłości są sakramenty św., których sprawowanie Chrystus pozostawia swoim uczniom i ich następcom.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY - 5 maja 2019.

Sobota, 4 maja 2019

1. Wiara w zmartwychwstanie Chrystusa staje się naszym udziałem dzięki świadectwom przekazanym nam na kartach Nowego Testamentu. Rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Biblijny

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY - 28 kwietnia 2019, CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

Niedziela, 28 kwietnia 2019

. Wyjątkowość drugiej niedzieli Wielkanocy najlepiej oddają słowa zaczerpnięte z „Dzienniczka” św. Faustyny: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE

Niedziela, 21 kwietnia 2019

Kochani Parafianie i Goście! W imieniu wszystkich kapłanów posługujący w naszej parafii wypowiadam serdeczne życzenia błogosławionych Świąt; niech przyniosą one Wam wiele radości, budujących wspólnotę i jedność spotkań w gronie rodziny i bliskich; niech Zmartwychwstały obdarzy Was błogosławioną mocą na codzienność życia.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ

Niedziela, 14 kwietnia 2019

Dziś w parku Chrobrego o godz. 1930 odbędzie się Misterium Męki Pańskiej.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Niedziela, 7 kwietnia 2019

Kojące spojrzenie Chrystusa i słowa przebaczenia, których doświadczyła kobieta cudzołożna, odkrywają przed nami najgłębszy sens Wielkiego Postu.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Niedziela, 31 marca 2019

Czwarta Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą Lætare, co oznacza „cieszcie się”. Zbliżają się bowiem święte dni paschalne, podczas których Bóg okaże swoje miłosierdzie.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Niedziela, 24 marca 2019

Dzisiejsza Ewangelia przynagla nas do wkroczenia na drogę nawrócenia. Czas Wielkiego Postu stwarza ku temu wiele niepowtarzalnych okazji – jest bowiem czasem łaski od Pana.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Niedziela, 17 marca 2019

Wydarzenia z Góry Przemienienia są zapowiedzią ostatecznego objawienia chwały Chrystusa.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Niedziela, 10 marca 2019

W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół stawia przed nami Chrystusa przebywającego przez czterdzieści dni na pustyni i kuszonego przez szatana.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Niedziela, 3 marca 2019

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 52 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem „Młodzi, trzeźwi, wolni”.


Przejdź do góry strony