Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Niedziela, 18 lutego 2018

Trwamy w naszych rekolekcjach parafialnych. Drugą część rekolekcji poprowadzi
ks. dr Wojciech Niemczewski, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Diecezji Pelplińskiej
i potrwają do środy 21 lutego. W poniedziałek 19 lutego o godz. 17.00 nastąpi poświęcenie drogi krzyżowej przez ks. Bpa. Diecezjalnego Ryszarda Kasynę. Na tę uroczystość zapraszamy wszystkich parafian

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Niedziela, 11 lutego 2018

Chrystus, który oczyścił trędowatego i przywrócił mu nie tylko zdrowie, ale też godność dziecka Bożego, pragnie każdego z nas oczyszczać z trądu naszych grzechów. Trzeba tylko przyjść do Niego i o to poprosić.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Niedziela, 4 lutego 2018

Pan Jezus przyszedł dzisiaj do nas, tak jak do domu Szymona i Andrzeja, z darem uzdrowienia i duchowego uwolnienia. On wciąż szuka tych, którzy potrzebują Jego pomocy. Bądźmy Mu za to wdzięczni.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Niedziela, 28 stycznia 2018

Pan Jezus objawia swoją moc. Zdumionym słuchaczom pokazuje, że jest silniejszy od Złego. Jest Panem świata duchowego. Prośmy Go, by wspierał nas w naszym duchowym zmaganiu się ze złem.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Niedziela, 21 stycznia 2018

Pan Jezus wciąż powołuje tych, którzy będą łowić ludzi w sieci zbawienia, bo czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Niedziela, 14 stycznia 2018

Uczniowie, którzy usłyszeli od Jana Chrzciciela słowa: oto Baranek Boże, poszli za Nim
i z radością stwierdzili: znaleźliśmy Mesjasza. Każdy, kto pragnie spotkać Pana Jezusa, musi najpierw pójść Go poszukać i potem pozwolić się prowadzić się przez Niego. To takie proste, a wiedzie do zbawienia.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

Niedziela, 7 stycznia 2018

Dzisiejsze święto Chrztu Pańskiego zamyka liturgiczny obchód okresu Narodzenia Pańskiego. Co prawda, w naszych kościołach, kolędy będą rozbrzmiewać jeszcze do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, to jednak liturgia będzie już kierować nasz wzrok na Jezusa, który rozpoczyna swoją publiczną działalność.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE OBJAWIENIE PAŃSKIE

Sobota, 6 stycznia 2018

Uroczystość Objawienia Pańskiego, u nas nazywaną świętem Trzech Króli, obchodzimy
w  Kościele już od IV wieku. Głosi ona, że Syn Boży, posłany przez Ojca na świat, objawił się ludziom jako Zbawiciel całego stworzenia. Hołd, jaki składają Mu Mędrcy ze Wschodu, jest znakiem, że i poganie zostali powołani do przyjęcia wiary. W serce każdego wierzącego ten liturgiczny obchód wnosi prawdziwy pokój, ponieważ podkreśla pojednanie z Panem Bogiem
i  wzywa do pojednania z braćmi. To kolejna, wyjątkowa okazja do przyjrzenia się własnej relacji
z Panem Bogiem i innymi

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

Niedziela, 31 grudnia 2017

Razem z Maryją i Józefem złożyliśmy Najświętszą Ofiarę Jezusa. Położyliśmy na ołtarzu wszystkie radości i troski naszych rodzin. Wzmocnieni Bożym błogosławieństwem i pewni opieki Świętej Rodziny wnieśmy Boży pokój do naszych domów. Bardzo zachęcamy do zamówienia Mszy Świętej szczególnie w styczniu np. błogosławieństwa dla rodziny
w Nowym Roku, o pokój na świecie i nawrócenie Rosji. Osoby, które mają łaskę spotykania się z Matką Bożą, przekazują prośby od Matki Bożej, aby modlić się o nawrócenie Rosji. Jej nawrócenie przyczyni się do zachowania pokoju.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NARODZENIE PAŃSKIE

Poniedziałek, 25 grudnia 2017

(W poniedziałek) Dzisiaj I Dzień Świąt Bożego Narodzenia - Msze św. o godz.: 900, 1030, 1200, 1315 i 1800. W tym dniu nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu. Natomiast
w II Dzień Świąt - Msze św. według porządku niedzielnego i wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 1600. W drugi dzień świąt Narodzenia Pańskiego tradycyjnie składamy ofiary na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU

Niedziela, 24 grudnia 2017

Czas adwentowego oczekiwania dopełnia się. Maryja uczy nas, jak przyjmować Boga ochotnym sercem: „oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego”.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU

Niedziela, 17 grudnia 2017

Trzecia niedziela Adwentu przypomina nam o radości. Oczekujemy razem z Niepokalaną Maryją i ze św. Janem Chrzcicielem na spełnienie się wielkich obietnic. Zbawienie całego świata jest bliskie.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

Niedziela, 10 grudnia 2017

W drugą niedzielę Adwentu usłyszeliśmy wezwanie św. Jana Chrzciciela do przygotowania drogi Panu, który przychodzi. Niech to wezwanie ciągle w nas pobrzmiewa i skłania do przemiany naszego życia.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

Niedziela, 3 grudnia 2017

Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Przeżyjemy go pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Jednocześnie dzisiejszą niedzielą wchodzimy w liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Kolejne dni mają służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do świąt Narodzenia Pańskiego. Ten czas warto dobrze wykorzystać dla odkrycia w sobie apostolskiego powołania. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego niesienia dobrej nowiny o przyjściu Odkupiciela. Wpatrujmy się w Maryję podążającą do swej krewnej Elżbiety i starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Panu Bogu i ludziom.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

Niedziela, 26 listopada 2017

Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Wczorajszą wieczorną Mszą Świętą rozpoczęliśmy „renowacje misji świętych”, takie odnowienie, przypomnienie wszystkiego, co przeżywaliśmy rok temu, w czasie misji świętych, które prowadzili o. Teodor, o. Łukasz.
i potrwają one do piątku 1 grudnia; zakończą się Mszą Świętą z modlitwami
o uzdrowienie i końcowym błogosławieństwem. W dzisiejszą Uroczystość Chrystusa Króla,
o godz. 17.00 ks. Bp Wiesław Śmigieł, odprawi Mszę Świętą
i dokona poświęcenia Figury Jezusa Chrystusa Naszego Króla i Pana. Na to historyczne wydarzenie wszystkich serdecznie zapraszamy. Delegacje różnych wspólnot złożą wiązanki kwiatów pod pomnikiem. Kto może niech też przyniesie czerwoną różę lub inny czerwony lub złoty kwiat. To jest pierwsza rocznica, jak my Polacy uznaliśmy publicznie Jezusa Chrystusa jako naszego Króla, można powiedzieć Króla Polski. W tę uroczystość Chrystusa Króla we wszystkich parafiach w całej Polsce zostanie również powtórzony akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. W naszym kościele na ławkach znajduję się dokładny plan renowacji naszych Misji Świętych.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Niedziela, 19 listopada 2017

Dziś przeżywamy 33. niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że rok liturgiczny zbliża się do końca. Czytania mszalne przygotowują nas na powtórne przyjście Chrystusa, zwane Paruzją, która zamknie dzieje świata. Chrystus Pan przybędzie jako Sędzia – Król, by raz na zawsze oddzielić dobro od zła i – jak to mówimy w każdym Credo mszalnym – Jego panowaniu nie będzie końca. Jest to prawda wiary znana już pierwszym chrześcijanom, a którzy bardzo się nią przejmując, kończyli swe modlitwy zawołaniem: Marana tha – Przyjdź, Panie Jezu! Idąc tym tropem, pamiętajmy, że zawsze musimy być przygotowani na spotkanie z Panem. Pamiętajmy jednak, że Pismo Święte jednoznacznie stwierdza, iż data Pańskiego przyjścia jest nieznana i tak musi pozostać.


Przejdź do góry strony