Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

Niedziela, 3 lipca 2022

1. Dziś czternasta niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Po raz kolejny Bóg zaprosił nas, abyśmy celebrowaliśmy tajemnicę Jezusa Chrystusa. On dla nas i naszego zbawienia umarł i powstał z martwych.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Niedziela, 26 czerwca 2022

Dziś trzynasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. W sposób szczególny prosimy Boga, aby nie ogarnęły nas ciemności błędu oraz abyśmy żyli w blasku Bożej prawdy.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XII NIEDZIELA ZWYKŁA

Niedziela, 19 czerwca 2022

Eucharystia niedzielna jest dla każdego z nas źródłem i centrum życia duchowego. Zapraszamy do udziału w procesji, którą odprawiamy w łączności z wieczorną msza św. o 18.00 do piątku włącznie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA TRÓJCY NAJŚWIĘTSZEJ

Niedziela, 12 czerwca 2022

Dzisiejsza uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach kończy czas Komunii św. wielkanocnej.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

Niedziela, 5 czerwca 2022

Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wspominamy dzień, kiedy na zgromadzonych w Wieczerniku Apostołów zstąpił Duch Święty pod postacią ognistych języków.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

Niedziela, 29 maja 2022

Dzisiaj uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W Dziejach Apostolskich czytamy, że Jezus w obecności Apostołów uniósł się w górę i obłok zabrał Go im sprzed oczu.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI NIEDZIELA WELKANOCNA

Niedziela, 22 maja 2022

W minioną niedzielę do uroczystej I Komunii św. zostało przyjętych 80. Dzieci (42 dziewczynki, 38 chłopców; dzieci podarowały parafii dwie komże kapłańskie.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA WELKANOCNA

Niedziela, 15 maja 2022

Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Po raz kolejny gromadzimy się na Świętej Wieczerzy, aby pokrzepiać się słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA WELKANOCNA

Niedziela, 8 maja 2022

Dziś Niedzielą Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA WELKANOCNA

Niedziela, 1 maja 2022

Przeżywamy trzecią niedzielę Wielkanocy. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Apostołowie doświadczyli Jego mocy, kiedy dokonali cudownego połowu ryb.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA WELKANOCNA CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

Niedziela, 24 kwietnia 2022

Dzisiaj Niedziele Miłosierdzia; św. s. Faustyna zapisała słowa Jezusa: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Niedziela, 17 kwietnia 2022

Kochani Parafianie i Goście! We wspólnocie wszystkich kapłanów posługujący w naszej parafii składamy serdeczne życzenia błogosławionych, radosnych wypełnionych nadzieja świąt; rzeczywistość cierpienia i bólu, który przyniosła agresja Rosji na Ukrainę nie zmieni jednak faktu, który rzuca światło na naszą codzienność:

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA PALMOWA CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ

Niedziela, 10 kwietnia 2022

Rozpoczynamy świętowanie Wielkiego Tygodnia. To czas, w którym wspominamy w liturgii najważniejsze wydarzenia ostatnich dni Jezusa na ziemi.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Niedziela, 3 kwietnia 2022

W piątą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy część tego okresu liturgicznego, która będzie miała charakter pasyjny.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Niedziela, 27 marca 2022

Dzisiejsza czwarta niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą „Laetare”, czyli niedzielą radości; nazwa wywodzi się od pierwszych łacińskich słów antyfony na wejście: Laetare, Jerusalem…, czyli: Raduj się, Jerozolimo

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Niedziela, 20 marca 2022

Dziś już trzecia niedziela Wielkiego Postu. Po raz kolejny słyszymy słowa Zbawiciela: „Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie”.


Przejdź do góry strony