OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dziś kolejna lipcowa niedziela, 14. w tak zwanym okresie zwykłym roku liturgicznego. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą
i należną czcią dla Pana Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.

2. Przechodzimy na wakacyjny porządek Mszy Świętych w niedzielę, czyli zamiast Mszy Świętej o 13.15 będzie Msza Święta wieczorna o 20.00. Tak będzie przez lipiec i sierpień, również w uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. – 15 sierpnia

3. W piątek przypada kolejny 13 dzień miesiąca i nabożeństwo fatimskie, po wieczornej Mszy św.

4. 20 lipca o godzinie 20 na Placu pokoju odbędzie się koncert rozpoczynający Festiwal kultury białoruskiej na Pomorzu. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.

5. 16 lipca w Sianowie doroczny odpust N.M.P. Królowej Kaszub. Więcej informacji na plakacie w gablotce.

6. Piesza pielgrzymka na Jasną górę z Lęborka wyrusza 28 lipca 2018r. (sobota). O godzinie 9.00 Msza Święta w kościele NMP Królowej Polski, po niej wyjście pielgrzymki. 30 lipca grupa lęborska łączy się z grupą kościerską. Spotkanie przedpielgrzymkowe 24 lipca (wtorek) o godz. 19.00 w kościele NMP Królowej Polski. Bliższe informacje u ks. Tomasza Bielickiego – wikariusza parafii NMP królowej Polski w Lęborku (nr. Tel. 515 934 495).

7. Rycerze Kolumba z naszej parafii razem z Fundacją Divine mersy organizuje pielgrzymkę do Medjugorie w terminie 28 września do 3 października. Wyjazd z Lęborka 28 września w godzinach rannych a powrót 3 września w godzinach wieczornych do Lęborka. Podróż autokarem sypialnianym. Cena 650 zł. i 170 euro. W programie codzienna Msza Święta, różaniec na Górze Objawień, Droga Krzyżowa na Górze Kriżewac, wizyta we wspólnocie Czenacolo, nabożeństwa wieczorne, udział w objawieniu Mirjany 2 października i wodospady Krawica. Zgłoszenia i bliższe informacje u Rycerzy Kolumba m. In. Jerzego Michalskiego lub w biurze parafialnym.

8. Dzisiaj w niedzielę mszą świętą o 12.00 nasza Rada Rycerzy Kolumba rozpoczyna nowy rok bratni. Po mszy św. zostaną wręczone przez Delegata Rejonowego Jacka Perłaka nowo wybranym funkcjonariuszom różnych funkcji insygnia symbolizujące dany urząd. Rycerzom Kolumba bardzo serdecznie dziękujemy za obecność i wielką pomoc w pracy duszpasterskiej naszej parafii.

9. Został zamontowany nowy witraż przedstawiający św. Teresę od Dzieciątka Jezus. Wielka Święta, Doktor Kościoła, Patronka misji świętych, a żyła zaledwie 24 lata. Kilku ofiarodawców się znalazło, ale jeszcze za mało. Pamiętajmy: chętnego ofiarodawcę miłuje Bóg.

10. Jest do nabycia nowy numer Pielgrzyma a także Pielgrzym Plus poświęcony św. Ojcu Pio z różnymi dodatkami w cenie 6-ciu zł. Obecny rok jest rokiem św. Ojca Pio. Pielgrzymy są wyłożone na bocznym ołtarzu.

11. Jest organizowana pielgrzymka autokarowa jednodniowa do Górki Klasztornej koło Łobżenicy Matki Bożej Bolesnej Patronki Dobrej Śmierci dnia 28 lipca 2018 r. Wyjazd o godzinie 7-ej spod lidla. Cena 40 zł. Zapisy u Pani Marii lub w kancelarii. Przyjmujemy już zapisy na 26 pielgrzymkę do Gietrzwałdu, która będzie 9 września 2018 r. Cena 60 zł.

12. Piątego sierpnia wyrusza z Lęborka XX  Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę .Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do pana Wojciecha Stelmacha.

13. Uniwersyteckie Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Lęborku przyjmuje zapisy da klas pierwszych na nowy rok szkolny 2018/2019. Bliższe informacje w sekretariacie szkoły oraz na stronie www.katolik-lebork.pl

W tym tygodniu patronują nam:

  • 11 VII – św. Benedykt, opat, patron Europy. Założony przez niego zakon benedyktynów przyczynił się do znacznego pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury

  • 12 VII – św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (974-1009), biskup, pierwszy metropolita pogańskich Słowian zachodnich;

  • 13 VII – św. Andrzej Świerad (†1030-1034), z pochodzenia Polak, i jego uczeń św. Benedykt;

  • 15 VII – św. Bonawentura (1218-1274), biskup i doktor Kościoła, jeden
    z najwybitniejszych teologów średniowiecza.

8. W tym tygodniu odeszli do wieczności: Dorota Maria Elwart, Barbara Anna Kozłowska.Dobry Jezu a nasz Panie.

9. Wszystkim miłym gościom, naszym parafinom, solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.

Przejdź do góry strony