OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dzisiejsza – już czwarta niedziela Wielkiego Postu – różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.

2. Przypominam nasze wspólnotowe nabożeństwa wielkopostne to: Droga Krzyżowa – odprawiana w piątki o g. 9.00 i 18.00 – po nich msza św.; dla dzieci i młodzieży o g. 17.00 i późnym wieczorem o 20.00. Gorzkie Żale w niedzielę o g. 17.15 zastąpimy mszą św. w intencji chorych, służby zdrowia oraz z prośbą o oddalenie choroby i powstrzymanie epidemii.

3. We środę 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia – zachęcamy, by w tym dniu szczególnie dziękować za dar życia oraz otoczyć modlitwą każde poczęte dziecko i jego rodziców; na mszy św. o g. 18.00 zapraszamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego (podejmujący adopcję przynoszą świece); ponadto po mszy o g. 9.00 Niewolnicy Maryi odnowią akt oddania się Maryi w niewolę

4. Domowników Boga zapraszamy na mszę św. we środę o g. 18.00, po której dla podtrzymania wspólnoty modlitwa przed Najświętszym Sakramentem w intencji powstrzymania epidemii.

5. We czwartek 26 marca w Polsce Dzień modlitw za więźniów przez wstawiennictwo św. Dobrego Łotra.

6. Przypominamy o skarbonkach wielkopostnych, znajdują się pod chórem; ofiary w nich złożone będą przekazane na leczenie dzieci i osób starszych; skarbonki przynosimy po świętach w Niedzielę Miłosierdzia.

7. Kto pragnie włączyć się w ogólnopolską akcję pod nazwą „Słudzy Pana. Kapłani proszą o modlitwę”, organizowaną przez administratorów strony www.kaplani.pl, polegającą na modlitwie za wskazanego kapana przez 30 dni od Wielkiego Czwartku, prosimy zgłosić to u animatorów swoich wspólnot lub w zakrystii do dnia 29 marca.

8. W ramach katechez w naszej parafii ukazywana jest tajemnica Biblii, przez którą Bóg kieruje do nas swoje słowo i w której jest zapisana historia życia każdego z nas; katechezy są głoszone: jutro w poniedziałek i we czwartek o g. 18.45 w kościele.

9. Przypominamy o kursie przedmałżeńskim w naszej parafii w dniach 22-24 maja, zapisy i szczegółowe informacje na stronie internetowej i u ks. Daniela.

10. Msza św. trydencka dzisiaj o g. 15.00; ponadto rekolekcje z mszą św. trydencką: 28 i 30.03 o g. 19.00 oraz w niedzielę 29.03 o g. 15.00 w naszym kościele.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: nowy numer „Pielgrzyma”

12. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Maria Mróz, Jerzy Kwapiński. Dobry Jezu a nasz Panie...

13. Nawiązując do czwartego objawienia św. Michała Archanioła w Gargan, dzisiaj na sumie parafialnej w dniu 22.03.2020, przy figurze Archanioła w kościele zostały umieszczone „kamyki z groty św. Michała Arch.” Owo czwarte, ostatnie, objawienie ma związek z szalejącą w 1656 roku na terenie Włoch dżumą. Wtedy miejscowy arcybiskup zwrócił się z prośbą o pomoc do św. Michała, a ten 22.09 o świcie ukazał się pasterzowi, polecając mu poświęcić kamyki pochodzące z groty, na których ma być wyżłobiony znak krzyża i dwie litery M. A. (Michał Archanioł). Według słów Archanioła, ktokolwiek będzie posiadał i ze czcią przechowywał taki kamyk, uchroni się od choroby.

13. Zgodnie z prośbą Księdza Biskupa Ryszarda w niedziele Wielkiego Postu będziemy błagali Boga o potrzebne łaski, o dar nowych powołań, śpiewając na zakończenie Mszy świętych śpiewając przed błogosławieństwem suplikacje; klęcząc, wznieśmy więc naszą błagalną modlitwę dołączając gorącą prośbę o powstrzymanie epidemii.

Przejdź do góry strony