OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy 80. rocznicę wybuchy II wojny światowej; wyjątkową formą wspomnienia o ofiarach wojny i oddania hołdu polskim żołnierzom, broniącym Ojczyzny będzie bicie dzwonów w naszych kościołach w łączności z centralnymi uroczystościami w Warszawie.

2. Z inicjatywy papieża obchodzimy dziś Światowy Dzień Modlitwy za Ochronę Stworzenia.

3. Od dzisiaj zwyczajny program mszy św.: wraca msza o g. 13.15; nie ma tej o g. 20.00.

4. W przyszłą niedzielę 105. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy (przeniesiony ze stycznia). Zapraszamy do szczególnej pamięci i modlitwy za naszych najbliższych, którzy przebywają poza granicami Ojczyzny.

5. Spotkanie rozpoczynające formację po Seminarium Odnowy Wiary przesuwamy o tydzień na środę 11.09 (ks. Tomasz na pielgrzymce) – przepraszamy za nagłą zmianę terminu.

6. W tym tygodniu przypadają dnie Eucharystyczne:

I Czwartek miesiąca: Godzina Święta – początek msza św. o g. 18.00, po której wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja dziękczynna za dar Eucharystii z modlitwą za kapłanów i o nowe powołania do kapłaństwa do g. 19.30; zaprasza szczególnie Odnowa w Duchu Świętym Genezaret; po adoracji kapłańskie błogosławieństwo z nałożeniem rąk.

I Piątek miesiąca: okazja do spowiedzi i komunii pierwszopiątkowej od (16.00 do 18.00); dodatkowa msza św. o g. 17.00 (przypominamy zwłaszcza dzieciom, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św.)

I Sobota miesiąca: msza św. i nabożeństwo ku czci Niep. Serca NMP o godz. 9.00.

7. Już dzisiaj zwracamy uwagę na inicjatywę „Polska pod Krzyżem” – wspólna narodowa modlitwa w blasku krzyża w święto Podwyższenia Krzyża w sobotę 14 września na Lotnisku Kruszyn we Włocławku; możliwość wyjazdu z Lęborka wspólnie z parafią sierakowicką: wyjazd g. 4.15 przy kościele NMP Król. Polski, powrót po Apelu Jasnogórskim ok. g. 21.30 lub po adoracji i mszy św. niedzielnej o. 3.00, czyli ok. g. 4.30 (koszt 50 zł, zapisy i program w zakrystii i biurze parafialnym do piątku tego tygodnia).

8. Informujemy także o modlitwie wsparcia i łączności z tym dziełem Dekanatu Lęborskiego „Lębork pod Krzyżem” – 14 wrzenia, sobota – kościół NMP Królowej Polski: g. 14.00 – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu (w tym czasie okazja do spowiedzi), g. 15.00 msza św. w intencji Kościoła i Ojczyzny, po której procesja z krzyżem na Plac Pokoju, na którym modlitwa adoracyjna Krzyża oraz Akt Zawierzenia.

9. Przypominamy i zapraszamy do udziału w XXVII Franciszkańskiej Pieszej Pielgrzymce Do Królowej Kaszub do Sanktuarium w Sianowie – sobota 7 września; zapisy na stronie internetowej parafii św. Jakuba. Szczegóły uroczystości odpustowych w Sianowie na plakacie.

10. Kustosz najstarszego na Pomorzu Sanktuarium w Piasecznie zaprasza na uroczystości odpustowe do Piaseczna – program na plakacie i stronie internetowej.

11. Chorych z posługą sakramentalną kapłani odwiedzą w nadchodzącą I sobotę września.

12. Msza Święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę 8 września o godz. 13.15 – na wspólną modlitwę zapraszamy dzieci i młodzież oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców – na tej mszy św. błogosławieństwo uczniów, plecaków i przyborów szkolnych.

13. Uroczystość I Komunii św. w naszej parafii odbędzie się dnia 17 maja 2020 roku, o godz. 10.30. Prosimy o zgłaszanie się do biura parafialnego rodziców, których dzieci w tym roku szkolnym mają być przyjęte, celem złożenia deklaracji.

14. Msza św. trydenckie we wrześniu: w niedzielę 15.09 g. 15.00 i poniedziałek 30.09 g. 19.00.

15. 5 września w czwartek zapraszamy wszystkich chórzystów i osoby chętne, które chciałyby dołączyć do naszego chóru na pierwsza powakacyjną próbę na godzinę 19.00 do Domu Fatimskiego.

16. W przyszłą niedzielę kolekta na nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie; polecamy ją ofiarności wiernych (seminarium jest remontowane).

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

  • 3 IX – św. Grzegorz Wielki (540-604), Rzymianin, papież, ogłoszony Doktorem Kościoła.

17. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Sławomira Białoskórskiego, Reginę Pałczyńską, Henryka Rówczyńskiego.. Wieczny odpoczynek…

18. Solenizantów i jubilatów pierwszych wrześniowych dni polecamy opiece patronów i życzliwości najbliższych.

Przejdź do góry strony