OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Będziemy modlić się w intencjach misji
i misjonarzy na całym świecie. Jeszcze wielu ludzi nie słyszało o Ewangelii, czyli o dobrej nowinie o Jezusie – Zbawicielu świata. Dzisiaj teren działalności misyjnej to również nasz kontynent. Prosimy o misjonarzy w naszych zlaicyzowanych środowiskach. Za tydzień w niedzielę kolekta będzie przeznaczona na cele misyjne.

2. W intencjach misyjnych będziemy modlić się szczególnie podczas nabożeństw różańcowych codziennie po mszach świętych o g. 9.00 i 18.00; w niedzielę o godz. 17.30.
Dzieci zapraszamy na godz. 17.00 od poniedziałku do piątku. Kandydaci do bierzmowania obu roczników uczestniczą, w co najmniej dwóch nabożeństwa różańcowych w tygodniu.

3. Zbliża się listopad – miesiąc modlitwy za zmarłych. Kartki na wypominki
wyłożone są na bocznych ołtarzach. Można je składać w kancelarii lub
w zakrystii. Za naszych zmarłych będziemy się modlić od 1 listopada przed wieczorną Mszą św.
o godz.: 17.30, oraz o godz.: 18.00 przez cały miesiąc będzie Msza św. zbiorowa za wszystkich zmarłych w wypisanych intencjach wypominkowych.

4. W związku z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości, przypadającą w tym roku na drugą niedzielę listopada, X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym został wyjątkowo przeniesiony na niedzielę 28 października. W tym roku w sposób szczególny wspieramy Kościół prześladowany w Pakistanie. Możemy wesprzeć akcje wysyłając sms. Więcej informacji na plakacie oraz ulotkach pod chórem.

5. Pary, które planują zawrzeć sakrament małżeństwa zapraszamy na "Weekend dla narzeczonych
z lekcją tańca". Jest to Kurs przedmałżeński, który będzie prowadzony od 16 do 18 Listopada
w naszej Parafii. Nauki będące połączeniem wykładu i świadectwa życia, prowadzą pary małżeńskie i księża. Szczegóły i zapisy na stronie www.ewangelizacjapelplin.pl oraz na plakatach. W innych parafiach naszego dekanatu kurs przedmałżeński odbędzie się w następujących terminach:

24 – 25 Listopada w Parafii św. Jakuba w Lęborku

30 XI - 2 XII w Parafii św. Wojciecha w Rozłazinie

Wszelkie informacje w biurze parafialnym parafii prowadzącej kurs lub bezpośrednio
u ks. Daniela.

6. Dzisiaj o godz. 15.00 Msza Święta w rycie trydenckim.

7. Znaleziono w kościele portfel odbiór z zakrystii.

8. Wielu z nas zadaje sobie pytanie na temat wieczności. Jest do nabycia ciekawa publikacja pt. „Czyściec i pomoc duszom czyśćcowym” w cenie 5 zł. przy bocznym ołtarzu. Gorąco polecamy także i inne publikacje: Wielki Pontyfikat św. Jana Pawła II, album z Drogami krzyżowymi oraz kalendarze.

9. W najbliższą środę spotkanie Grupy Modlitewnej Ojca Pio o godz. 19.00 w naszym kościele.

10. Klub abstynenta „Odnowa” w Lęborku informuje o rozpoczęciu się Pomorskiego Tygodnia Trzeźwości. Zapraszamy wszystkich cierpiących oraz rodziny na Mszę Świętą na godz. 18.00
w dniu 22. 10. 2018 do naszej świątyni.

11. W sobotę na godz. 16.30 do kościoła zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do
I Komunii św. na nabożeństwo poświęcenia różańców (dzieci przynoszą swoje różańce). To termin, kiedy zamykamy listę naszej tegorocznej grupy. Ustaliliśmy wspólnie datę tej uroczystości na III niedzielę maja 2019 tj. 19 maja.

12. W nadchodzącym tygodniu dla I rocznika przygotowujących się do sakramentu bierzmowania rozpoczynają się rekolekcje kerygmatyczne. Rozpoczęcie o godzinie 17.30 w Zespole Szkół nr 4. Prosimy o przybycie kilka minut wcześniej.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

  • 22 X – św. Jan Paweł II (1920-2005), Polak, jeden z największych papieży naszych czasów.

13. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Tadeusz Ryszard Baliński, Henryk Jan Renka. Dobry Jezu a nasz Panie...

14. Wszystkim miłym gościom, naszym parafinom, solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.

Przejdź do góry strony