OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Pan Jezus poucza dzisiaj swoich słuchaczy, że On jest z nami i pozostanie obecny i żywy pod postacią chleba i wina. Każdy z nas może skorzystać z tego ożywiającego pokarmu, który nam zostawił. Co więcej, karmienie się Jego Ciałem i Krwią jest warunkiem koniecznym, aby osiągnąć życie wieczne. Nie lekceważmy tego.

2. W czwartek, w Światowym Dniu Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu, będziemy modlić się za miliony ofiar, także spośród naszych krewnych i rodaków, totalitarnych i zbrodniczych systemów politycznych XX wieku.

3. Dzisiaj zapraszamy w sposób szczególny na Mszę Świętą na godz. 10.30, na której to będziemy dziękować ks. proboszczowi za oddaną długoletnią posługę w naszej parafii. Za tydzień w niedzielę będziemy także dziękować Siostrom Pasjonistkom, które opuszczają naszą parafię.

4. Od jutra, 20 sierpnia ks. proboszczem w naszej parafii zostaje ks. Andrzej Żur, lat 57, święcenia otrzymał w 1986r. w Pelplinie, prawo kanoniczne skończył na KUL-u, pracuje
w Biskupim Sądzie Duchownym, ostatnio był 17 lat proboszczem we Wysinie. Otoczmy go naszą gorliwą modlitwą. Także od jutra wikariuszami w naszej parafii zostają ks. Szymon Dorawa, ostatnio wikariusz w Kiełpinie oraz ks. Damian Briegman, ostatnio wikariusz
w Nowej Cerkwi, pamiętajmy również o nich w naszych modlitwach.

5. Dzisiaj w niedzielę jest zbiórka do puszek na remont domu zakonnego Sióstr Pasjonistek
w Ciechocinku, gdzie Siostra Damaris zostanie przełożoną.

6. Dzisiaj i w przyszłą niedzielę chór i balkony są otwarte.

7. Bóg zapłać firmie budowlanej Pana Władysława Baszowskiego za przywiezienie worków
z piaskiem, chroniących przed zalaniem piwnic.

8. Rycerze Kolumba z naszej parafii razem z Fundacją Divine Mersy organizuje pielgrzymkę do Medjugorie w terminie 28 września do 3 października. Cena 650 zł. i 170 euro. Zgłoszenia i bliższe informacje u Rycerzy Kolumba m. in. Jerzego Michalskiego lub w biurze parafialnym.

9. W niedzielę 26 sierpnia przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej i we wszystkich parafiach zostaną Odnowione Śluby Jasnogórskie.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 20 VIII – św. Bernard (1090-1159), Francuz, cysters, opat i piewca chwały Maryi.

  • 21 VIII – św. Pius X (1835-1914), papież, realizator hasła: odnowić wszystko
    w Chrystusie.

  • 22 VIII – Najświętsza Maryja Panna, Królowa nieba i ziemi.

  • 24 VIII – św. Bartłomiej (I w.), Apostoł, świadek Chrystusa w Indiach i Armenii, męczennik.

10. W tym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Janusz Józef Mazur. Dobry Jezu a nasz Panie...

11. Wszystkim miłym gościom, naszym parafinom, solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.

Przejdź do góry strony