OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. W sobotę przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Ci wielcy Boży posłańcy bronią nas i pouczają. Starajmy się z nimi zaprzyjaźnić.

2. Rycerze Kolumba proszą, aby skontaktowały się z nimi, Nogowska Małgorzata oraz Treder Teresa. Zwolniły się jeszcze 2 miejsca na pielgrzymkę do Medjugorie, jeżeli jest jeszcze ktoś chętny ostateczny termin zgłoszenia do wtorku 25.09.

3. Prosimy o zgłaszanie się do biura parafialnego rodziców, których dzieci w tym roku szkolnym przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej celem złożenia deklaracji.

4. Zapraszamy do udziału w dziele „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata”, który koordynuje zespół „Iskra Bożego Miłosierdzia” działający przy kościele Ojców Jezuitów w Łodzi (www.iskrajezuici.pl). W tym roku zapraszamy na Koronkę dnia 28 września 2018 (piątek) o godz. 15.00 przy pomniku św. Jana Pawła II.

5. Dzisiaj o godz. 15.00 msza św. w rycie trydenckim.

6. Klub Gazety Polskiej w Lęborku zaprasza na spotkanie autorskie z dziennikarzem śledczym Witoldem Gadowskim. Tematyka spotkania: „po co potrzebna nam jest Polska”. Spotkanie odbędzie się 30 września o godz. 16.00 w Auli JP II przy kościele św. Jakuba.

7. Spotkanie Grupy Modlitewnej Ojca Pio w środę 26.09 o godz. 19.00 w naszym kościele.

8. Osoby, które w tym roku rozpoczynają przygotowanie do sakramentu bierzmowania zapraszamy na pierwsze spotkanie w piątek 28.09 po wieczornej Mszy Świętej na godz. 18.45.

9. Zapraszamy do nabycia nowego numeru pielgrzyma. Można już także nabyć kalendarze ścienne małe w cenie 5zł. duże w cenie 10zł. oraz kalendarze misyjne (ofiary przekazane na cele misyjne) również w cenie 10zł. Ukazała się także publikacja Drogi Krzyżowe naszej diecezji, w której znajduje się 6 stron poświęconych naszej parafii. Może ona posłużyć jako wspaniała pamiątka dla siebie, bądź prezent dla kogoś, cena 100zł.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 27 IX – św. Wincenty à Paulo (1581-1660), francuski kapłan, opiekun ubogich
    i założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy.

  • 28 IX – św. Wacław (ok. 907-929), książę czeski, propagator chrześcijaństwa, męczennik.

  • 29 IX – święci Archaniołowie Michał, Gabriel i Rafał.

10. W tym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Irena Urszula Lis. Dobry Jezu a nasz Panie...

11. Wszystkim miłym gościom, naszym parafinom, solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.

Przejdź do góry strony