OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Jutro rozpoczyna się październik, miesiąc różańcowy. Maryja w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Zachęcamy więc i zapraszamy do codziennej wspólnej modlitwy różańcowej: nabożeństwo różańcowe po mszach świętych o g. 9.00 i 18.00; w niedzielę o godz. 17.30. Dzieci zapraszamy na godz. 17.00 od poniedziałku do piątku. Kandydaci do bierzmowania obu roczników uczestniczą w co najmniej dwóch nabożeństwa różańcowych w tygodniu.

2. Jutro także rozpoczyna się nowy rok akademicki. Polecamy studentów i wykładowców szkół wyższych opiece Pana Jezusa, naszego jedynego boskiego Nauczyciela. Modlimy się, aby rozwojowi intelektualnemu młodego człowieka zawsze towarzyszył jego rozwój duchowy.

3. W pierwszy czwartek miesiąca przypada dzień imienin papieża Franciszka. Będziemy modlić się do Jezusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, o obfite łaski dla niego, zwłaszcza podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 o liczne święte i dobre powołania kapłańskie, po której wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do g. 20.00.

4. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej miłosiernemu Sercu Jezusa za grzechy całego świata. Okazja do spowiedzi świętej od godz. 16.00, oraz dodatkowa msza św. o godz. 17.00.

5. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi, poprzez pierwsze soboty miesiąca na mszy św. o godz. 9.00.

6. Chorych z posługą sakramentalną w piątek odwiedzi ks. Daniel, w sobotę ks. Szymon,
ks. Damian i ks. Krystian.

7. Pary, które planują zawrzeć sakrament małżeństwa zapraszamy na "Weekend dla narzeczonych z lekcją tańca". Jest to Kurs przedmałżeński, który będzie prowadzony od 16 do 18 Listopada w naszej Parafii. Nauki będące połączeniem wykładu i świadectwa życia, prowadzą pary małżeńskie i księża. Szczegóły i zapisy na stronie www.ewangelizacjapelplin.pl oraz na plakatach. W innych parafiach naszego dekanatu kurs przedmałżeński odbędzie się w następujących terminach:

24 – 25 Listopada w Parafii św. Jakuba w Lęborku

30 XI - 2 XII w Parafii św. Wojciecha w Rozłazinie

Wszelkie informacje w biurze parafialnym parafii prowadzącej kurs lub bezpośrednio
u ks. Daniela.

8. W sobotę 13.10 na g. 16.30 do kościoła zapraszamy kandydatów rozpoczynających swoje przygotowanie do sakramentu bierzmowania na uroczyste nabożeństwo rozpoczęcia formacji połączone ze złożeniem deklaracji; w nabożeństwie biorą udział także rodzice kandydatów (obecność obowiązkowa). Przypominam, że w zakrystii do odbioru Indeksy.

9. W ramach przygotowania do bierzmowania kandydaci obu roczników praktykują spowiedź i komunię pierwszopiątkową; kandydaci I rocznika komunię mogą przyjąć na dowolnej mszy św., kandydatów II rocznika gromadzą się na mszy o g. 18.00, co związane jest z elementem formacji; w nadchodzący piątek po mszy i różańcu krótkie spotkanie organizacyjne.

10. Do nabycia „Pielgrzym” (3,-), kalendarze ścienne małe w cenie 5 zł. duże w 10 zł. oraz kalendarze misyjne (ofiary przekazane na cele misyjne) również w cenie 10 zł. publikacja Drogi Krzyżowe naszej diecezji, w której znajduje się 6 stron poświęconych naszej parafii. Może ona posłużyć jako pamiątka dla siebie, bądź prezent dla kogoś, cena 100zł.

11. Msze święte trydenckie będą odprawiane także raz w tygodniu w dzień powszedni w poniedziałki o g. 19.00; najbliższa za tydzień 8.10.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 1 X – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), francuska karmelitanka, mistyczka, ogłoszona Doktorem Kościoła.

  • 2 X – święci Aniołowie Stróżowie.

  • 4 X – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), włoski rycerz, który po nawróceniu wybrał życie ubogich i przyczynił się do odnowy Kościoła, patron ekologów.

  • 5 X – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), polska zakonnica, mistyczka, apostołka miłosierdzia Bożego.

10. W tym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Regina Majda. Dobry Jezu a nasz Panie...

11. Wszystkim miłym gościom, naszym parafinom, solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.

 

Przejdź do góry strony