OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Uzdrowienie głuchoniemego jest przykładem, jak Boże działanie przemienia człowieka, otwiera go na nowe życie. Chrystus wciąż pragnie każdego z nas uzdrawiać i obdarzać swą łaską. Nie zamykajmy się na Boże działanie w nas.

2. Dzisiaj na Mszy Świętej o 13.15 nastąpi rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego, oraz poświęcenie tornistrów i przedmiotów szkolnych dzieci i młodzieży.

3. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Wychowania. Tematyka tegorocznego Tygodnia, któremu towarzyszy motto „W poszukiwaniu drogi”, nawiązuje do XV Zgromadzenia Zwyczajnego Synodu Biskupów: „Młodzież, wiara i rozeznanie powołania”, mającego się odbyć w Rzymie w październiku br. W naszych modlitwach pamiętajmy więc szczególnie o dzieciach, młodzieży i wychowawcach.

4. W czwartek przypada 13 dzień miesiąca; zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie, które rozpoczyna się mszą św. o g. 18:00, po której procesja (prowadzi żywy różaniec).

5. W piątek obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zachęcamy, aby w tym dniu uczcić krzyż, znak męki i zwycięstwa Chrystusa.

6. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu.

7. Za tydzień w niedzielę kolekta przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne
w Pelplinie. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg Zapłać.

8. Zapraszamy wszystkie osoby, które chciałyby dołączyć do naszego parafialnego chóru SOLI DEO. Próby odbywają się w każdą środę w domu fatimskim (wejście od ulicy Malczewskiego).

9. Rycerze Kolumba proszą, aby osoby, które zadeklarowały chęć swojego działu
w pielgrzymce do Medjugorje dokonały wpłaty do 16 września.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 13 IX – św. Jan Chryzostom (ok. 349-407), biskup Konstantynopola, jeden z czterech wielkich doktorów Kościoła wschodniego.

  • 15 IX – Najświętsza Maryja Panna w Jej tajemnicach bolesnych.

10. Wszystkim miłym gościom, naszym parafinom, solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.

 

Przejdź do góry strony