OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

  1. My ludzie współcześni, mamy ogromny problem z tym, aby przyznać się do Boga. Odpowiedzmy sobie kiedy ostatni raz zrobiliśmy znak krzyża przed posiłkiem w miejscu publicznym, kiedy przełożyliśmy spotkanie towarzyskie aby być na mszy św. niedzielnej ? Wiara jest sprawą osobistą, ale nie prywatną. Mamy dawać świadectwo naszej wiary. W ewangelii dzisiejszej usłyszeliśmy: „Kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie. Kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie”. Odwagi – nie bójmy się !

  2. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Do piątku codziennie po Mszy św. o godz. 900 i po południu o godz. 1730 w naszym kościele celebrujemy nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.

  3. W miesiącach letnich: lipcu i sierpniu nie będzie mszy św. o godz. 1315. Będzie natomiast odprawiana msza św. wieczorna, dodatkowa o godz. 2000 ! Więc już od przyszłej niedzieli, 2-go lipca następuje zmiana układu mszy św. niedzielnych.

  4. W przyszłą niedzielę 2-go lipca kazania będzie głosił ks. Proboszcz z Mostów Jacek Giełdon. Po mszach św. będzie zbierał razem ze swoimi parafianami ofiary na wyposażenie swojego kościoła pw. św. Brata Alberta.

  5. We wtorek przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy. W naszym kościele, zwłaszcza w każdą środę, zwracamy się do Niej o pomoc w różnych sprawach. W tym tygodniu te modlitwy: prośby i podziękowania odmówimy zamiast w środę – we wtorek w to święto Maryjne. Powtarzamy – jest zmiana ze środy na wtorek.

  6. Spotkania formacyjne: w poniedziałek Rycerze Kolumba rozpoczynają spotkanie mszą św. o godz. 1800. We wtorek Wdowy Konsekrowane po mszy św. o godz 1800, a wieczorem po mszy około godz. 1900 spotkanie Zelatorek i Zarządu Żywego Różańca na plebani. W środę po mszy św. spotykają się na plebani członkowie Akcji Katolickiej, a grupa Ojca Pio o 1900 w Domu Fatimskim.

  7. Dzisiaj po wszystkich mszach św. będzie można uczcić relikwie św Br. Alberta i błogosławionej Bernardyny Jabłońskiej poprzez ich ucałowanie. Relikwie zostały uroczyście wprowadzone w nasze religijne życie parafialne w środę przez młodzież i ks. Bpa w czasie uroczystości bierzmowania.

  8. Organizowana przez naszą parafię pielgrzymka do Medjugorie ma charakter religijny, a nie turystyczno-wycieczkowy. Odbędzie się od 4 października do 9 października, w tym czasie będziemy przeżywać „dni eucharystyczne”, wspomnienie św. Siostry Faustyny i święto Matki Bożej Różańcowej. W programie: codzienna będzie msza św., różaniec na Górze Objawień, Droga Krzyżowa na Górze Kriżevac, nabożeństwa wieczorne, spotkanie z osobą Widzącą, wizyta we wspólnocie Cenacolo gdzie dają świadectwa o swoich nawróceniach. Można jechać tylko z ciekawości jako niewierzący lub osoba tylko towarzysząca np. mąż jedzie na prośbę żony, a Matka Boża potrafi się bogato odwzajemnić.

  9. Spotykamy się z różnymi pytaniami dotyczącymi jogi, ezoteryki, wschodnich medytacji, tatuaży czy kolczykowania. Na takie pytania odpowiedział znany charyzmatyk, rekolekcjonista o. Jakub Manjackal na łamach Naszego Dziennika, w Polsce był 74 razy. Mówi, że w tym wszystkim nie ma Ducha Świętego. Zły duch czyni wszystko, by ludzi odciągnąć od Boga. Tatuaże i kolczykowanie (tzw. piercing) brwi, nosa, pępków blokuje w nas Boże błogosławieństwo. Pismo Św. w Księdze Kapłańskiej wyraźnie nakazuje: „Nie będziecie się tatuować. Ja jestem Pan” ! Nie możemy się sprzeciwiać Słowu Bożemu, chcąc otrzymać Boże błogosławieństwo. Trzeba się wyrzec tego tatuażu, usunąć go z serca iść do spowiedzi św., usunąć go ze swego ciała a Manjackal mówi, że ludzie którzy mają tatuaż myślą, że to im da powodzenie i uchroni ich od chorób i nieszczęść, a to ich zamyka przed łaską Bożą.

  10. W czwartek, 29 czerwca obchodzimy uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wszystkich wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również obecnego papieża Franciszka – Piotra naszych czasów. Kolekta z tej uroczystości jest przeznaczona na Stolicę Apostolską, jest to tzw. świętopietrze.

  11. W piątek 30 czerwca w godzinach porannych chorych z posługą sakramentalną odwiedzi
    ks. Dariusz.

  12. W tym tygodniu przypada:

pierwsza sobota, 1 lipca – dzień, w którym szczególnie czcimy Matkę Najświętszą
i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. Postarajmy się, aby
w tym dniu przybyć na Mszę św. o godz.: 900, aby powierzyć Jej całe nasze życie. Nabożeństwo pierwszych 5 sobót miesiąca. Jest nabożeństwem wynagradzającym za bluźnierstwa przeciwko Macierzyństwu, Dziedzictwu i Niepokalanemu Poczęciu N.M.P.

  1. Uniwersyteckie Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Lęborku przyjmuje zapisy do klas pierwszych na nowy rok szkolny 2017/2018. Bliższe informacje w sekretariacie szkoły i na stronie www.katolik-lebork.pl

  2. Wszystkim miłym gościom, naszym parafianom, solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.

 

Przejdź do góry strony