OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Przyszliśmy na Mszę Świętą, by usłyszeć słowo Boże i by wspólnie się modlić. Pan Jezus powiedział do nas: „Oto maja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką”. Musimy jeszcze bardziej starać się pełnić Jego wolę.

2. W czerwcu oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, które tak bardzo nas umiłowało. Zapraszamy na codzienne nabożeństwo z litanią do Serca Jezusowego po Mszach Świętych o godz. 9.00 oraz 18.00, w niedzielę o godz. 17.30.

3. W czwartek 14 czerwca podczas Mszy Świętej Ks. Bp. Diecezjalny Ryszard Kasyna udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży oraz młodzieży z parafii św. Maksymiliana. Jest to bardzo ważna uroczystość dla całej parafii. Ci młodzi parafianie zostaną wzmocnieni Duchem Świętym. Wśród tak wielkiego współcześnie zamieszania
i walki zła z dobrem, młody człowiek szczególnie potrzebuje Bożej pomocy. Módlmy się o to potrzebne łaski dla nich.

4. Dyrekcja oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 4 w Lęborku zapraszają mieszkańców miasta do udziału w Pikniku Rodzinnym ,,Dla zdrowia i Zosi" ,który połączony jest z Akcją Charytatywną i publiczną zbiórką środków ,które przeznaczone zostaną na wsparcie leczenia i rehabilitacji Zosi, uczennicy klasy pierwszej SP4. Impreza odbędzie się 15 czerwca na terenie szkoły -Aleja Wolności 31- w godzinach od 13.00- do 17.00.

5. Parafia w Mostach w przyszłą niedzielę 17 czerwca będzie przeżywać odpust ku czci św. Br. Alberta, sumę odpustową odprawi ks. prałat Stanisław Cieniewicz o godz. 12.00, a od 13.00 do 20.00 będzie już XIII biesiada odpustowa z bardzo bogatym programem muzyczno – tanecznym.

6. Rycerze Kolumba z naszej parafii razem z Fundacją Divine mersy organizuje pielgrzymkę do Medjugorie w terminie 28 września do 3 października. Wyjazd z Lęborka 28 września w godzinach rannych a powrót 3 września w godzinach wieczornych do Lęborka. Podróż autokarem sypialnianym. Cena 650 zł. i 170 euro. W programie codzinna Mszw Święta, różaniec na Górze Objawień, Droga Krzyżowa na Górze Kriżewac, wizyta we wspólnocie Czenacolo, nabożeństwa wieczorne, udział w objawieniu Mirjany 2 października i wodospady Krawica. Zgłoszenia i bliższe informacje u Rycerzy Kolumba m. In. Jerzego Michalskiego lub w biurze parafialnym.

7. Uniwersyteckie Katolickie Liceum Ogólnokształcące przyjmuje zapisy do klas pierwszych na nowy rok szkolny 2018/2019. Bliższe informacje w sekretariacie szkoły.

8. W środę przypada 13 dzień miesiąca, zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, które poprowadzą wdowy konsekrowane.

9. Dzisiaj na wszystkich Mszach Świętych rodzina Zarachów z Drogi Neokatechumenalnej będzie dawała świadectwo. Po Mszy Świętej będą zbierane ofiara do puszek na ich wyjazd na misję, do Francji.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 11 VI – św. Barnaba (I w.), uczeń Pana Jezusa, towarzysz wypraw misyjnych św. Pawła, nazywany apostołem.

  • 13 VI – św. Antoni z Padwy (1195-1231), portugalski franciszkanin, wybitny kaznodzieja i misjonarz, ogłoszony Doktorem Kościoła.

  • 14 VI – bł. Michał Kozal (1893-1943), wychowawca kleryków, biskup pomocniczy gnieźnieński, męczennik II wojny światowej.

10. W tym tygodniu odeszli do wieczności śp. Brunon Kolka, Jadwiga Gertruda Mielewczyk, Gertruda Anna Przewies. Dobry Jezu…

11. Wszystkim gościom, naszym parafianom, solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożego Błogosławieństwa.

Przejdź do góry strony