OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj prawdę, że to szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Każdy dzień święty ma pomóc człowiekowi najpierw w poznaniu i przybliżeniu się do Pana Boga, a następnie w jego osobistym i wspólnotowym rozwoju. Nie powinien być on traktowany jako czas bezczynności i lenistwa czy też jako czas nadmiernego zabiegania o posiadanie dóbr materialnych, ale jako dzień poświęcony Panu Bogu.

2. Dzisiaj przeżywamy ustanowiony kilka lat temu w Kościele w Polsce Dzień Dziękczynienia. Dziękujemy Bożej Opatrzności za opiekę nad naszym narodem. Zbiórka do puszek na budowę Świątyni Bożej Opatrzności. Zbierają Rycerze Kolumba.

3. W czerwcu oddajemy cześć Bożemu Sercu podczas nabożeństwa z litanią o godz. 9.00 i 18.00.

4. Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczynają się dni eucharystyczne w naszej parafii, dawniej znane jako oktawa Bożego Ciała. Codziennie będziemy oddawać chwałę i dziękować Jezusowi za Jego obecność wśród nas aż do uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa.
W naszej diecezji każda parafia przez jeden dzień w roku modli się w intencji powołań kapłańskich. Obecnie będą adorowały parafie z naszego lęborskiego dekanatu, a naszej parafii przypada sama uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Adoracja rozpocznie się po Mszy świętej o 9.00 i potrwa do 18.00. Będą wyznaczone od 10.00 róże różańcowe począwszy od 1-szej róży, a także nasze parafialne wspólnoty.

10.00 – 11.00 – I róża.

11.00 – 12.00 – II róża.

12.00 – 13.00 – III róża.

13.00 – 14.00 – IV róża.

14.00 – 15.00 – V róża.

15.00 – 16.00 – VI róża + Neokatechumenat.

16.00 – 17.00 – VII róża + Odnowa w Duchu Świętym.

17.00 – 18.00 – VIII róża + Rycerze Kolumba.

5. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu będziemy modlić się o uświęcenie kapłanów. Jest to inicjatywa zapoczątkowana przez św. Jana Pawła II w 1995 roku. Prośmy, aby serca kapłanów i każdego z nas Chrystus uczynił według Serca swego. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. W sobotę będziemy czcić Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny, niepodzielnie zjednoczone z Sercem Jej Syna.

7. Uniwersyteckie Katolickie Liceum Ogólnokształcące przyjmuje zapisy do klas pierwszych na nowy rok szkolny 2018/2019. Bliższe informacje w sekretariacie szkoły.

8. W poniedziałek 4 czerwca o godz. 18.00 Msza Święta pod przewodnictwem Ojca Teodora, po Mszy procesja eucharystyczna dookoła kościoła i po procesji dalszy ciąg adoracji
i modlitwy o uzdrowienie i uwolnienie.

9. W kaplicy wiecznej adoracji zostały zamontowane dwa nowe witraże przedstawiające: Baranka Bożego i Pelikana karmiącego swoje małe pisklęta.

10. W środę 6 czerwca po wieczornej Mszy Świętej w naszym kościele odbędzie się pierwsze spotkanie organizacyjne kandydatów, którzy w tym roku przyjmą sakrament bierzmowania
w naszej parafii. Spotkanie to rozpoczyna bezpośrednie przygotowanie do bierzmowania, które odbędzie się 14 czerwca o godzinie 18.00. Daty wszystkich spotkań są dostępne na naszej parafialnej stronie internetowej.

11. Dnia 9 czerwca o godzinie 9.00 sprzed naszego Kościoła, odbędzie się wyjazd do Sanktuarium w Sianowie dzieci, które obchodzą w tym roku pierwszą rocznicę Komunii Świętej. Koszt wyjazdu 20 zł. Dzieci zapisują się u swoich pań katechetek.

12. W niedzielę 10 czerwca na wszystkich Mszach Świętych rodzina Zarachów będzie dawała świadectwo, po którym będzie zbierana ofiara do puszek na ich wyjazd na misję, do Francji.

13. Dziękujemy wszystkim za udział w procesji Bożego Ciała, za przystrojenie naszych domów i okien. Za przygotowanie ołtarzy: Odnowie w Duchu Świętym, Neokatechumenatowi, Rycerzom Kolumba. Za aktywny udział w procesji służbie liturgicznej, niosącym chorągwie, sztandary, feretrony, baldachim, dziewczynkom sypiącym kwiaty, za nagłośnienie, panu organiście, śpiewakom i orkiestrze, pilnującym porządku, policji; panu Gniedziejce za wypożyczenie kwiatów do ołtarzy, nadleśnictwu za brzózki a Panu Januszowi Chroła za przywiezienie brzózek.

14. Chorych z posługa sakramentalną w piątek 8 czerwca odwiedzi ks. Daniel.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

  • 5 VI – św. Bonifacy (ok. 673-754), pierwszy biskup misyjny ludów germańskich, męczennik czczony jako patron Niemiec.

15. W tym tygodniu odszedł do wieczności śp. Mirosław Leszek Polejowski. Dobry Jezu…

16. Wszystkim gościom, naszym parafianom, solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożego Błogosławieństwa.

Przejdź do góry strony