OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Pan Jezus wyraźnie mówi o sobie: Ja jestem chlebem żywym. Podczas każdej Mszy Świętej odkrywamy na nowo tę prawdę. Nie chodzi tylko o uznanie cudownej obecności Ciała Chrystusa
w konsekrowanym chlebie, ale o to, by tym chlebem karmić się, na co dzień, bo „kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki”.

2. W środę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto nakazane i dlatego Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Tradycyjnie podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy wieńce z ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg.

3. Także 15 sierpnia wspominamy rocznicę bitwy warszawskiej 1920 roku – „cudu nad Wisłą” – i modlimy się za polskich żołnierzy w dniu ich święta.

4. 15 sierpnia zapraszamy na Mszę Świętą na godz. 10.30, na której podziękujemy za kapłańską posługę ks. Dariuszowi oraz ks. Tomaszowi w naszej parafii. Natomiast 19 sierpnia w niedzielę zapraszamy również na Mszę Świętą na godz. 10.30, na której to będziemy dziękować ks. proboszczowi za oddaną długoletnią posługę w naszej parafii. Z inicjatywy Rycerzy Kolumba dzisiaj po Mszach Świętych zbierać będą do puszek ofiary jako wyraz podziękowania.

5. Natomiast w niedzielę 19 sierpnia będzie zbiórka do puszek na remont domu zakonnego Sióstr Pasjonistek w Ciechocinku, gdzie Siostra Damaris zostanie przełożoną.

6. Jutro 13 dzień miesiąca zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie po wieczornej Mszy Świętej, które poprowadzi Grupa Modlitewna Ojca Pio.

7. Także w poniedziałek 13 sierpnia nasi pielgrzymi po trudach pielgrzymowania wchodzą na Jasną górę.

8. Rycerze Kolumba z naszej parafii razem z Fundacją Divine Mersy organizuje pielgrzymkę do Medjugorie w terminie 28 września do 3 października. Cena 650 zł. i 170 euro. Zgłoszenia i bliższe informacje u Rycerzy Kolumba m. in. Jerzego Michalskiego lub w biurze parafialnym.

9. W „Naszym Dzienniku” jest wypowiedź ks. Kardynała Roberta Saraha, prefekta kongregacji ds. Kultu Bożego i Sakramentów, w której zachęca nas do przyjmowania komunii św. na klęcząco. Pyta się: Czemu nie klękamy, by przyjmować komunię św. biorąc przykład ze Świętych? Czemu tyle w nas pychy i obojętności na znaki, które daje nam sam Bóg.

10. Chorych z posługą sakramentalną w piątek 17 sierpnia odwiedzi ks. Dariusz, w sobotę 18 sierpnia ks. Tomasz.

11. Jest do nabycia nowy numer Pielgrzyma, gorąco polecamy.

12. We wtorek 14 sierpnia po wieczornej Mszy Świętej zabranie Moderatorów naszej parafii w Domu Fatimskim.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), polski franciszkanin, apostoł Niepokalanej, męczennik w Auschwitz.
  • 17 VIII – św. Jacek (ok. 1200-1258), jeden z pierwszych polskich dominikanów, misjonarz na Rusi.

 13. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Tomasz Stanisław Stańczak, Zbysław Józef Zarach, Ryszard Antoni Jabłoński, Maria Anna Jóźwiak. Dobry Jezu a nasz Panie...

14. Wszystkim miłym gościom, naszym parafinom, solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.

Przejdź do góry strony