OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA WELKANOCNA CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia; św. s. Faustyna zapisała słowa Jezusa: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski”.

2. Dzisiaj wystawienie Najświętszego Sakramentu w kościele; o g. 15.00 nabożeństwo Godziny Miłosierdzia.

3. Niedziela dzisiejsza rozpoczyna w Kościele w Polsce 80. Tydzień Miłosierdzia, którego hasłem są słowa z 1 Listu św. Jana „…każdy miłujący Tego, który dał życie, miłuje również tego, kto życie od Niego otrzymał”. Dziękujemy za ofiary przyniesione w skarbonkach wielkopostnych; za tydzień zbiórka do puszek na cele charytatywne.

4. Jutro liturgiczna Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia – zachęcamy do dziękczynienia za dar życia oraz modlitwy za każde poczęte dziecko i jego rodziców; na mszy św. o g. 18.00 możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Ponadto po mszy o g. 9.00 Niewolnicy Maryi odnowią akt oddania się Maryi w niewolę.

5. W Lęborskim Centrum Kultury Fregata, 9 kwietnia o g. 18.00 odbędzie się spektakl pt. „Brat naszego Boga”. Jest to adaptacja dramatu Karola Wojtyły. Wstęp wolny.

6. Domownicy Boga rozpoczynają swoje spotkanie w środę, mszą św. o g. 18.00.

7. Zapraszamy na randki małżeństwie: spotkanie dla par pragnących pogłębić swoje więzi. Odbędzie się w środę, 10 kwietnia, o g. 18.37 w Domu Fatimskim (wejście od ul. Malczewskiego, opieka dla dzieci zapewniona).

8. Wspólnota odnowy w Duchu Świętym „Genezaret” zaprasza na spotkanie w czwartek po mszy św. o g. 18.00 do Domu Fatimskiego.

9. W minionym tygodniu Bóg wezwał do wieczności śp.: Ireneusz Ogonowski. Wieczny…

10. Życzymy błogosławionego i radosnego czasu wielkanocnego.

Przejdź do góry strony