OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dzisiaj Niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Polskimi Misjonarzami; zbiórka do puszek przed kościołem na potrzeby misji.

2. Nasze wspólnotowe nabożeństwa wielkopostne to: Droga Krzyżowa – odprawiana w piątki o g. 9.00 i 18.00 – po nabożeństwie msza św.; dla dzieci i młodzieży o g. 17.00 i późnym wieczorem o 20.00 – pod przewodnictwem Rycerzy Kolumba przy stacjach wokół kościoła; Gorzkie Żale w niedzielę o g. 17.15.

3. Wspólnota Neokatechumenalna w dni powszednie, do piątku włącznie, o g. 6.00 w kościele modli się Liturgią Godzin (brewiarzem) – Jutrznia i Godzina czytań z modlitwą serca.

4. Jutro ostatni poniedziałek miesiąca: oddamy cześć Najświętszemu Dzieciątku Jezus.

5. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym oraz Wspólnota o. Pio zapraszają na wspólną mszę św. w czwartek o g. 19.00 w kościele.

6. W tym tygodniu przypadają dnie Eucharystyczne:

I Piątek miesiąca: okazja do spowiedzi i komunii pierwszopiątkowej (spowiedź od 16.00 do 18.00); o g. 17.00 dodatkowa msza św. (najpierw Droga Krzyżowa);

I Sobota miesiąca: msza św. i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 9.00.

7. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzą: ks. Wiesław w czwartek, a księża Krzysztof i Zbigniew w sobotę.

8. Zachęcamy do wzięcia „Skarbonki Miłosierdzia”, jako wielkopostna jałmużna; zebrane ofiary zostaną przeznaczone na wsparcie remontu i wyposażenia ochronki parafialnej dla dzieci w Papui Nowej Gwinei, gdzie posługę pełni pochodzący z naszej diecezji ks. Michał Szulc.

9. Do skarbony przy figurze św. Józefa można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

10. Już dzisiaj zapraszamy na Spektakl oratorium „Trzy Maryje” w wykonaniu „Les Femmes” z towarzyszeniem grupy orkiestrowej, który będzie także Darem serca dla Lęborskiego Hospicjum Stacjonarnego; wstęp wolny, a po spektaklu wolontariusze Stowarzyszenia będą rozdawać materiały oraz kwestować; niedziela, 10 marca, o g. 19.15 w naszym kościele.

11. Komitet Rewitalizacji obszaru Lębork NOWY ŚWIAT zaprasza mieszkańców we wtorek 27.02 o g. 14.00 na otwarte spotkanie do Klubu Osiedlowego BAZA przy ul. Łokietka 5; w programie m.in. zaopiniowanie Raportu z realizacji Programu, sprawy różne wolne głosy.

12. Pod chórem: „Gość Niedzielny”.

13. W minionym tygodniu Bóg wezwał do wieczności śp.: Marian Wołosiuk. Wieczny….

14. Życzymy błogosławionego czasu wielkopostnego.

Przejdź do góry strony