OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA ADWENTU

1. Dzisiaj Niedziela „Gaudete” – „Radujcie się”, której nazwa pochodzi od pierwszych słów antyfony na wejście: „Radujcie się zawsze w Panu (…)” i wyrażają adwentową radość z bliskości Pana. Podkreśla ją również stosowany dziś różowy kolor szat liturgicznych.

2. Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania jest udział roratach; w dni powszednie o godz. 6.45 – szczególnie dzieci i młodzież (zdążą do szkoły, a po liturgii proponujemy dla nich gorące kakao i słodką drożdżówkę. Ponadto o g. 6.00 msza św. recytowana.

3. We wtorek, 13.12, kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego; módlmy się za wszystkie ofiary tego czasu oraz o Boże błogosławieństwo i pokój dla naszej ojczyzny.

4. Osoby, które brały udział w katechezach Zwiastowania (choćby jeden raz) zapraszamy na spotkanie podsumowujące we wtorek o g. 19.00 w Domu Fatimskim.

5. Spotkanie formacyjne wdów konsekrowanych rozpoczyna się mszą św. o g. 9.00 w środę.

6. Spotkanie wspólnoty Domowników Boga rozpoczyna się mszą św. o g. 18.00 w środę.

7. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Genezaret” zaprasza na spotkanie w czwartek po wieczornej mszy św. w Domu Fatimskim.

8. Kult Dzieciątka Jezus w naszej parafii skłania ku temu, by do Bożego Narodzenia przygotowała nas także Nowenna do Najświętszego Dzieciątka Jezus, którą odprawiać będziemy od piątku, 16.12, w łączności z mszą św. o g. 9.00 i 18.00.

9. W sobotę, 17 grudnia przypada 64. rocznica utworzenia naszej parafii. Zapraszamy do osobistej modlitwy dziękczynnej za wszelkie otrzymane łaski udzielone nam od Boga w ramach życia naszej wspólnoty parafialnej.

10. Rekolekcje GPS dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania (klasy VIII szkoły podstawowej) rozpoczną się w piątek, o godzinie 17:30 w głównym budynku Szkoły Podstawowej nr 4. Prosimy o zabranie ze sobą obuwia zmiennego i indeksów. Obecność na rekolekcjach jest obowiązkowym punktem przygotowania. Wszelkie pytania i wątpliwości prosimy kierować do ks. Roberta telefonicznie lub osobiście.

11. W ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom można nabyć świece na stół wigilijny: są na stoliku przy ołtarzu bocznym po prawej stronie i w biurze; duża 22 zł, małe 12 zł. Poświęcone opłatki na wigilię (dobrowolna ofiara) także w tych miejscach.

12. Fundacja Małych Stópek zaprasza do udziału w świątecznej zbiórce artykułów higienicznych „Paczuszka dla Maluszka”; wszelkie informacje na bombce na choince.

13. Pragniemy podziękować cukierni i piekarni p. Michała Klassy z Łeby, która wspiera nas w roratnim poczęstunku dla dzieci.

14. W następną niedzielę gościć będziemy przedstawiciela trzeciego zakonu paulistów, który zaproponuje nam „Ewangelię na każdy dzień 2023”; do nabycia po każdej mszy św. w cenie 13 zł. Będą też egzemplarze z większym drukiem po 25 zł.

15. W niedzielę 18.12 w godzinach od 12:00 – 17:00 w domu parafialnym przy Sanktuarium św. Jakuba odbędzie się wigilia ze słodkim oraz ciepłym poczęstunkiem dla osób samotnych, starszych, ubogich. Zapraszamy.

16. W gablocie plakat zapraszający na „Stacyjkę Bel canto” w Centrum Kultury w Mostach.

17. Pod chórem: „Gość Niedzielny” i „Pielgrzym”.

18. W minionym tygodniu Bóg wezwał do wieczności śp.: Zofia Weisner, Witold Bań, Zbigniew Mgłosiek. Wieczny…

19. Życzymy błogosławionego i radosnego świętowania.

Przejdź do góry strony