OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA WELKANOCNA)

1. Na zakończenie Tygodnia Miłosierdzia przed kościołem zbiórka do puszek na cele charytatywne.

2. Dzisiejsza Niedziela rozpoczyna Tydzień Biblijny pod hasłem „Powołani do Wspólnoty – Komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele”. To także niedziela VIII-go Narodowego Czytania Pisma Świętego. Celem tygodnia jest zaproszenie wierzących do osobistej, codziennej lektury i rozważania Słowa Bożego zawartego na kartach Biblii, którą ojcowie Kościoła nazywali „listem Boga do ludzi”.

3. Dzisiaj w Warszawie „Narodowy Marsz Życia”. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zaapelował: „Usilnie proszę wszystkich ludzi dobrej woli o otoczenie troskliwą opieką życia nienarodzonych dzieci oraz ich matek, o sprzeciw wobec kultury wykluczenia, która odbiera najbardziej bezbronnym i słabym osobom podstawowe prawo – prawo do życia”.

4. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. mają spotkanie w poniedziałek w kościele: z grupa 1 i 2 o g. 16.00 a grupa 3 i 4 o g. 16.50.

5. Domownicy Boga rozpoczynają swoje spotkanie w środę, mszą św. o g. 18.00.

6. Wspólnota odnowy w Duchu Świętym „Genezaret” zaprasza na wspólnotowa mszę św. w czwartek o g. 19.00 w kościele.

7. Wspólnota o. Pio zaprasza na mszę św. w piątek o g. 19.00 w kościele.

8. 21 kwietnia po raz ósmy w naszym regionie odbędzie się akcja ruchu hospicyjnego POLA NADZIEI. Po mszach wolontariusze Fundacji Lęborskie Hospicjum Stacjonarne będą dzielić się żonkilem – symbolem nadziei i pamięci o osobach chorych, cierpiących i potrzebujących naszego wsparcia. Fundacja dziękuje za każdy gest hojności w tym dniu.

9. Pod chórem kolejny egzemplarz „Pielgrzyma”

10. W minionym tygodniu Bóg wezwał do wieczności śp.: Helena Junik, Czesława Niewiadomska. Wieczny…

11. Życzymy błogosławionego i radosnego czasu wielkanocnego.

Przejdź do góry strony