OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Zapraszamy serdecznie na Spektakl oratorium „Trzy Maryje” w wykonaniu „Les Femmes” z towarzyszeniem grupy orkiestrowej, który będzie także Darem serca dla Lęborskiego Hospicjum Stacjonarnego; wstęp wolny, a po spektaklu wolontariusze Stowarzyszenia będą rozdawać materiały oraz kwestować; niedziela, 10 marca, o g. 19.15 w naszym kościele. Tego dnia nie będzie Mszy Świętej o godzinie 20:00.

2. Organizujemy wyjazd na misterium Męki Pańskiej do Górki Klasztornej dnia 17 marca, w niedzielę. Wyjazd o godzinie 9:30. W planie wyjazdu przewidziana jest Msza Święta. Koszt wynosi 75 zł, zapisywać się można w zakrystii i biurze parafialnym lub u ks. Wiesława.

3. W Niedzielę Palmową zapraszamy młodzież na wyjazd na diecezjalny Dzień Młodzieży do Kościerzyny. W programie przewidziana jest Msza Święta, posiłek i koncert ewangelizacyjny. Wyjazd 24 marca o godzinie 11:30, powrót około godziny 18:30. Koszt wynosi 40 zł. Zapisy w zakrystii, biurze parafialnym lub u ks. Wiesława.

4. Spotkanie dla kandydatów na ministrantów odbędzie się w sobotę w kościele o godz. 11:00.

5. Kandydatów do bierzmowania – II rok formacji (I klasa szkół ponadpodstawowych) zapraszamy w piątek 8 marca na godz. 19:00 na spotkanie formacyjne w kościele.

6. Nasze wspólnotowe nabożeństwa wielkopostne to: Droga Krzyżowa – odprawiana w piątki o g. 9.00 i 18.00 – po nabożeństwie msza św.; dla dzieci i młodzieży o g. 17.00 i późnym wieczorem o 20.00 – pod przewodnictwem Rycerzy Kolumba przy stacjach wokół kościoła; Gorzkie Żale w niedzielę o g. 17.15.

7. Wspólnota Neokatechumenalna w dni powszednie, do piątku, o g. 6.00 w kościele modli się Liturgią Godzin, zapraszamy do dołączenia do wspólnej modlitwy.

8. Domowników Boga zapraszamy w środę na Mszą św. o godz.18.00 i spotkanie formacyjne.

9. W tym tygodniu przypada I Czwartek miesiąca: Godzina Święta – początek msza św. o g. 18.00, po której wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja dziękczynna za dar Eucharystii z modlitwą za kapłanów i o nowe powołania do kapłaństwa do g. 19.30 – prowadzi wspólnota Genezaret.

10. Przypominamy o „Skarbonce Miłosierdzia”, jako wielkopostna jałmużna.

11. Do skarbony przy figurze św. Józefa można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

12. „Collegium Marianum” Liceum Katolickie w Pelplinie zaprasza tegorocznych absolwentów szkół podstawowych oraz inne osoby zainteresowane działalnością szkoły na Dni Otwarte: w soboty 9 marca oraz 20 kwietnia w godz. od 10.00 do 13.00.

13. Centrum Animacji Społecznej BAZA przy ul. Łokietka zaprasza na wieczór autorski książki „Gotowe na zmiany. Kobiety z Biblii”. Autorką książki jest mieszkanka Lęborka Pani Irena Neumueler. Spotkanie odbędzie się dnia 7 marca o g. 17.00.

14. Pod chórem: „Gość Niedzielny” i „Pielgrzym”.

15. W minionym tygodniu Bóg wezwał do wieczności śp.: Jadwiga Markowska, Marian Wilczyński, Bogusław Sekreta. Wieczny odpoczynek…

16. Życzymy błogosławionego czasu wielkopostnego.

Przejdź do góry strony