OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA ADWENTU

1. Dziś czwarta – ostatnia niedziela Adwentu. Wykorzystajmy te kilka dni adwentowego oczekiwania na duchowe przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego.

2. Wyjątkowo owocną formą tego przygotowania jest udział w roratach; odprawiamy je w dni powszednie o godz. 6.45 rano; zapraszamy także dzieci i młodzież (do piątku włącznie, pomimo, że w szkole nauczanie zdalne), którym po liturgii proponujemy poczęstunek.

3. W łączności z liturgią odprawiamy Nowenną do Najświętszego Dzieciątka Jezus.

4. Spowiedź św. przedświąteczna z udziałem spowiedników dekanatu we wtorek 21.12.: przed południem w g. 8.00–9.00, po południu 15.30–18.00, wieczorem 19.00–20.00 (kapłani z naszej parafii)..

5. Chorych z posługą sakramentalna odwiedzą: ks. Wiesław w poniedziałek, ks. Daniel i Robert we czwartek.

6. We czwartek o g. 12.30 w Domu Fatimskim (wejście od ul. Malczewskiego) spotkanie opłatkowe dla ministrantów i ich rodziców.

7. Poświęcone opłatki na stół wigilijny są na stoliku przy ołtarzu bocznym oraz w zakrystii i biurze parafialnym (dobrowolna ofiara); świec już nie ma.

8. Przypominamy o dziele Fundacji Małych Stópek i zaprasza do udziału w świątecznej zbiórce artykułów higienicznych „Paczuszka dla Maluszka” (informacje na bombce).

9. Przypominamy o dzisiejszym „wigilijnym spotkaniu” dla osób potrzebujący z Lęborka i okolic: w g. 12.00-17.00 w domu parafialnym przy Sanktuarium św. Jakuba Apostoła.

10. W wigilię (piątek) biuro parafialne jest nieczynne. W wigilię oraz kolejne dwa dni świąteczne nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu w kaplicy i w kościele.

11. Wychodząc naprzeciw osobom starszym i dzieciom i uwzględniając fakt ograniczeń pandemicznych, Wigilijna msza św. o Narodzeniu Pańskim zostanie odprawiona w piątek o g. 21.00 i 22.30; Msza Pasterska o g. 24.00 – będzie to nasza suma parafialna.

12. W Boże Narodzenie (25.12. sobota) nie będzie Godzinek i mszy św. o g. 7.30. Drugi dzień świąteczny przypada w niedzielę i będzie to już Niedziela Świętej Rodziny – porządek mszy św. niedzielny. W niedzielę zbiórka do puszek na szkolnictwo katolickie diecezji i Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.

13. Przypominamy, aby w imię miłości bliźniego, zachowywać w kościele podstawowe zasady sanitarne związane z obowiązującymi wskazaniami – maseczki zasłaniające usta i nos, dezynfekcja rąk, zachowanie dystansu, zwłaszcza wchodząc i wychodząc z kościoła oraz podchodząc do komunii św. czy klękając przy balaskach.

14. Wskazania odnoszące się do czasu i sposobu kolędowania, czyli błogosławieństwa naszych mieszkań czy domów zostaną podane w dni świąteczne.

15. Pod chórem „Gość Niedzielny”, także zaległy oraz „W Rodzinie”.

16. W minionym tygodniu Bóg wezwał do wieczności śp.: Justyna Małek-Dampc, Marianna Wysocka, Ryszard Daszkiewicz, Sławomir Adamski. Wieczny… .

17. Życzymy błogosławionego i radosnego świętowania.

Przejdź do góry strony