OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Codziennie uczestniczymy w budowaniu królestwa Bożego w świecie. Chociaż często wydaje się nam, że nasze wysiłki są mizerne i prawie nie widać skutków tego budowania, bo są maleńkie jak ziarnko gorczycy. Ono jednak wciąż rośnie Bożą mocą i w każdej chwili może ogarnąć nas całkowicie i przemieniać świat.

2. Zachęcamy do codziennej wspólnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszach świętych o 9.00 oraz 18.00, oraz w niedzielę o godz. 17.30.

3. W sobotę przypada Dzień Ojca. Będziemy modlić się podczas każdej Mszy Świętej
w intencjach naszych ojców. Dla żyjących będziemy wypraszać obfite Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych wieczny pokój w królestwie Bożym.

4. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

5. Uniwersyteckie Katolickie Liceum Ogólnokształcące przyjmuje zapisy do klas pierwszych na nowy rok szkolny 2018/2019. Bliższe informacje w sekretariacie szkoły.

6. W piątek 22 czerwca modlimy się do św. Rity patronki spraw beznadziejnych.

7. XXVIII Piesza Pielgrzymka Grupy Kaszubskiej Diecezji Pelplińskiej wyruszy do Częstochowy z Lęborka dnia 28 lipca. Spotkanie organizacyjne odbędzie się we wtorek 24 lipca o godz. 19.00 w naszej parafii.

8. Za dwa tygodnie, czyli w niedzielę 1 lipca przechodzimy na wakacyjny porządek Mszy Świętych w niedzielę, czyli zamiast Mszy Świętej o 13.15 będzie Msza Święta wieczorna
o 20.00. Tak będzie przez lipiec i sierpień, również w uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. – 15 sierpnia.

9. W czwartek 21 czerwca zapraszamy na Mszę Świętą o 18.00 Rycerzy Kolumba w czasie Mszy Świętej Rycerze otrzymają nasze parafialne medale, potem spotkanie formacyjne w Domu Fatimskim.

10. Dyrekcja i nauczyciele szkoły Podstawowej nr 4 w Lęborku serdecznie dziękują wszystkim Lęborczanom za okazane serce dla Zosi i wsparcie pikniku rodzinnego, który odbył się w miniony piątek.

11. Chorych z posługą sakramentalną w piętek 22.06 odwiedzi ks Dariusz, a w sobotę 23.06 ks. Krystian.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

  • 21 VI – św. Alojzy Gonzaga, zrezygnował z kariery i bogactwa, zmarł jako kleryk jezuicki opiekujący się chorymi podczas zarazy w Rzymie.
  • W naszej parafii będziemy obchodzić uroczystość Konsekracji naszego kościoła, zapraszamy na tę uroczystość na Mszę Świętą, tego dnia szczególnie dziękujemy Panu Bogu za nasz kościół.

12. W tym tygodniu odeszli do wieczności śp. Władysława Leśniak, Leokadia Wąsowska. Dobry Jezu…

13. Wszystkim gościom, naszym parafianom, solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożego Błogosławieństwa.

Przejdź do góry strony