OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

1. Dzisiaj w świętowanie uroczystości Chrystusa Króla włącza się Akcja Katolicka obchodząca swoje święto patronalne. W związku z rocznicą poświecenia pomnika Chrystusa Króla stojącego przed naszą świątynią, zapraszamy na wieczorne nabożeństwo przy tej figurze: „Apel Królewski” – początek g. 20.30, zakończenie Apelem Jasnogórskim o 21.00.

2. Dzisiejszą Uroczystość ubogaca nasz chór parafialny „Soli Deo”, który śpiewa na mszach o g. 9.00, 10.30 i 12.00; już dzisiaj zapraszamy na wysłuchanie i modlitwę utworem: „Akatyst ku czci Bogurodzicy”, który wyśpiewa chór w niedzielę 9.12. po wieczornej mszy o g. 18.45.

3. Gościmy w naszej parafii Ojca Artura Oblata z Łeby, który głosi Słowo Boże, a po mszach św. rozprowadza kalendarze misyjne na nadchodzący nowy Rok Pański (ofiary przeznaczone będą na misje).

4. Codziennie także modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach o godz. 17.30,
a także o godz. 18.00 przez cały miesiąc będziemy odprawiać msze św. w złożonych intencjach wspominkowych danego dnia

5. W pierwszą sobotę grudnia nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi odprawimy
o godz. 9.00.

6. Chorych w posługą sakramentalną w nadchodzącym tygodniu w sobotę odwiedzą
ks. Damian, ks. Szymon, ks. Krystian, natomiast w piątek 07.12 ks. Daniel.

7. W środę o godz. 19.00 w kościele spotkanie Grupy Modlitewnej Ojca Pio.

8. Za tydzień rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i okres Adwentu – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Już dzisiaj zapraszamy na Rekolekcje Adwentowe z Nawiedzeniem Figury św. Michała Archanioła, które rozpoczną się w niedzielę na mszach świętych; powitanie figury poprzedzać będzie nabożeństwo oczekiwania w niedzielę o g. 17.30, a procesja i wprowadzenie do kościoła nastąpi o 18.00 i msza wieczorna. Od piątku po każdej mszy św. odprawiamy Nowennę do św. Michała Archanioła. W czasie rekolekcji pojawi się element patriotyczny: 3.12. w poniedziałek o g. 19.30 w naszej świątyni koncert Macieja Miecznikowskiego: „Wyśpiewać 100 lat Niepodległości’. Więcej informacji o rekolekcjach na plakatach.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

  • 30 XI – św. Andrzej (I w.), Apostoł, brat św. Piotra, jeden z najbliższych uczniów Pana Jezusa, szczególnie czczony w Kościele prawosławnym.

9. W tym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Tadeusz Karczewski. Dobry Jezu a nasz Panie...

10. Wszystkim miłym gościom, naszym parafinom, solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.

Przejdź do góry strony