OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NAJŚW. MARYI PANNY CZĘSTOCHOWSKIEJ

1. Uroczystość Matki Bożej Jasnogórskiej, czczonej jako Królowa Polski i główna patronka naszego narodu, skłania nasze serca ku jeszcze większemu zawierzeniu Jej naszych losów. Wsłuchani w słowa Maryi: uczyńcie wszystko, co wam mówi mój Syn, starajmy się wiernie wypełnić Jej wskazania.

2. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 9.00.

3. Dnia 1 września wspominamy 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Będziemy się modlić o pokój na świecie oraz za wszystkie ofiary wojny.

4. Od 2015 roku 1 września obchodzimy, ustanowiony przez papieża Franciszka, Światowy Dzień Modlitwy za Ochronę Stworzenia.

5. Kończy się czas letnich wakacji dla dzieci i młodzieży. Od przyszłej niedzieli powracamy do stałych godzin niedzielnych Eucharystii dla dzieci i młodzieży. Nie będzie Mszy Świętej wieczornej o godz. 20.00 a będzie Msza Święta o 13.15.

6. W piątek 31 sierpnia chorych z posługą sakramentalną odwiedzi: ks. Daniel, natomiast w pierwszą sobotę miesiąca ks. Krystian, ks. Damian, ks. Szymon.

7. Dzisiaj o godz. 10.30 będziemy dziękować naszym Siostrom Pasjonistkom za długoletnią
i oddaną posługą w naszej parafii. Życzymy siostrom Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej na dalszą posługę.

8. W niedzielę 2 września na Mszy Świętej o 10.30 Nastąpi kanoniczne wprowadzenie ks. Andrzeja Żura na urząd parafii N.M.P. Królowej Polski w Lęborku. Serdecznie zapraszamy.

9. Diecezjalny Duszpasterz Rolników zaprasza na Jasnogórskie Święto Dziękczynienia za Plony, które odbędzie się w dniach 1 i 2 września br. w Częstochowie.

10. Rycerze Kolumba z naszej parafii razem z Fundacją Divine Mersy organizuje pielgrzymkę do Medjugorie w terminie 28 września do 3 października. Cena 650 zł. i 170 euro. Zgłoszenia i bliższe informacje u Rycerzy Kolumba m. in. Jerzego Michalskiego lub w biurze parafialnym.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 27 VIII – św. Monika (ok. 332-387), przez wiele lat modlitwy wprosiła nawrócenie swego syna, św. Augustyna.

  • 28 VIII – św. Augustyn (354-430), nawrócony w 33. roku życia, późniejszy biskup i jeden z wielkich Ojców Kościoła zachodniego.

  • 29 VIII – św. Jan Chrzciciel, ostatni prorok Starego Testamentu i męczennik prawdy
    o nierozerwalności małżeństwa.

11. Wszystkim miłym gościom, naszym parafinom, solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.

 

ZAPROSZENIE NA UROCZYSTOŚĆ 50-LECIA KORONACJI CUDOWNEJ FIGURY MATKI BOŻEJ PIASECKIEJ

 Drodzy Siostry i Bracia,

 Jednym z najstarszych miejsc kultu Maryjnego na terenie naszej diecezji jest Sanktuarium Matki Bożej w Piasecznie, gdzie Królowa Pomorza i Matka Jedności od wieków wyprasza obfite łaski, o czym świadczą liczne świadectwa wiernych, którzy ich doznali.

Obecny rok 2018 jest dla Piaseckiego Sanktuarium czasem istotnej, rocznicy 50-lecia koronacji cudami słynącej figury Matki Bożej. Aktu koronacji papieskimi koronami dokonał 8 września 1968 roku ówczesny metropolita krakowski kardynał Karol Wojtyła, nasz wielki rodak, papież św. Jan Paweł II. Wówczas w  tej wielkiej uroczystości uczestniczyło kilkadziesiąt tysięcy pielgrzymów z różnych stron Polski.

 W tym roku również pragniemy licznie zgromadzić się przy Pani Piaseckiej i dziękować za jej opiekę nad nami. Dziękujemy także dobremu Bogu za 775 lat istnienia naszej diecezji, kiedyś chełmińskiej, dziś pelplińskiej, za wszelkie dobre owoce, które wydała w życiu i posługiwaniu kapłanów oraz rodzin tu żyjących. Cieszymy się, iż to nasze świętowanie i dziękczynienie przypada w roku 100-lecia odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę, dla której prosimy o Boże błogosławieństwo.

Bardzo serdecznie zapraszam kapłanów, siostry i braci zakonnych oraz wszystkich wiernych diecezji pelplińskiej na główną uroczystość jubileuszową z udziałem przedstawicieli Episkopatu Polski, która odbędzie się przy tzw. Studzience, miejscu objawień Matki Bożej w niedzielę, 9 września 2018 r. o godz. 10.30. Mszy Świętej będzie przewodniczył i homilię wygłosi kard. Stanisław Dziwisz - metropolita senior archidiecezji krakowskiej.

Na wspólne pielgrzymowanie do Piaseczna, z serca błogosławię.

Przejdź do góry strony