OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA

1. Trwamy dzisiaj w tajemnicy Wieczernika, gdzie Chrystus przemienił chleb i wino w swoje Ciało i Krew. Trwamy w dziękczynieniu za ten dar nieustannej Bożej obecności eucharystycznej w naszych świątyniach. Trwamy w upraszaniu Bożego błogosławieństwa, mając pewność, że On jest obecny wśród nas.

2. Od jutra w dniach eucharystycznych będziemy dziękować Chrystusowi za dar Eucharystii. Niech wyrazem tego dziękczynienia będzie przyjęcie Komunii św. czystym sercem i trwanie przy Jezusie wychodzącym do nas podczas procesji eucharystycznej.

3. W pierwszy piątek zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy, spowiedź od godz. 16.00. Będziemy także przepraszać w ten piątek Boga za wszystkich, którzy przyczyniają się do Aborcji. Do tej modlitwy w Dzień dziecka zachęca nas biskup. W pierwszą sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca N.M.P. czyli pierwszych pięciu sobót miesiąca o godz. 9.00.

4. W pierwszą sobotę 2 czerwca miesiąca chorych z posługa sakramentalna odwiedzi ks. Krystian i ks. Tomasz. Natomiast Ks. Daniel w piątek 8 czerwca.

5. Dzisiaj w Uroczystość Bożego Ciała w dniu 31 maja na Placu Pokoju o godz. 19.30 – zapraszamy na Koncert Chwały; koncert uwielbienia pt. SŁOWO STAŁO SIĘ CIAŁEM. Przyjdź z Rodziną, aby Twoje serce stało się miejscem chwały Bożej.

6. Kuria diecezjalna uprzejmie informuje, że mając na uwadze dobro duchowe wiernych, biskup pelpliński Ryszard Kasyna udzielił wszystkim osobom, przebywającym w granicach diecezji pelplińskiej dnia 1 czerwca br., dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

7. W poniedziałek 4 czerwca o godz. 18.00 Msza Święta pod przewodnictwem Ojca Teodora, po Mszy procesja eucharystyczna dookoła kościoła i po procesji dalszy ciąg adoracji
i modlitwy o uzdrowienie i uwolnienie.

8. W kaplicy wiecznej adoracji zostały zamontowane dwa nowe witraże przedstawiające: Baranka Bożego i Pelikana karmiącego swoje małe pisklęta.

9. W środę 6 czerwca po wieczornej Mszy Świętej w naszym kościele odbędzie się pierwsze spotkanie organizacyjne kandydatów którzy w tym roku przyjmą sakrament bierzmowania
w naszej parafii. Spotkanie to rozpoczyna bezpośrednie przygotowanie do bierzmowania, które odbędzie się 14 czerwca o godzinie 18.00. Daty wszystkich spotkań są dostępne na naszej parafialnej stronie internetowej.

10. Na Mszy o 10.00 – Teraz po Mszy Świętej formuje się procesja eucharystyczna. Pójdziemy do czterech ołtarzy: pierwszy ołtarz będzie przy Figurze Chrystusa Króla, a drugi będzie przy Sali gimnastycznej. Na czele procesji idzie krzyż, za nim służba liturgiczna, feretrony, chorągwie i sztandary, następnie dziewczynki sypiące kwiaty, kapłani, ministranci służący: do kadzidła, dzwonków i welonów potem baldachim. Za baldachimem organista
i śpiewacy, orkiestra i samochód wiozący nagłośnienie. Dopiero za samochodem wierni
w pewnej odległości, żeby nie doszło do jakiegoś wypadku.

Przejdź do góry strony