OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

1. Tajemnicę Trójcy Przenajświętszej możemy poznać tylko dzięki objawieniu Bożemu. Jezus pouczył nas o Ojcu, o sobie i Duchu Świętym oraz o więzi łączącej Boga Trójjedynego. Z wiarą wyznawajmy wiarę za każdym razem, gdy czynimy znak krzyża: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Dzisiaj kończy się czas komunii wielkanocnej, przykazanie kościelne nakazuje przynajmniej raz w roku przyjąć komunię świętą.

2. W czwartek przypada obowiązkowa uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, nazywana popularnie uroczystością Bożego Ciała. Msze Święte tego dnia o godz. 730, 900, 10.00, po procesji eucharystycznej oraz 1800. O godz.: 10.00 Msza św. W naszym kościele po Mszy świętej rozpoczęcie procesji, która wyruszy w kierunku kościoła św. Jakuba, zatrzymując się przy 4 ołtarzach. Czynny udział w procesji biorą udział dziewczynki sypiące kwiaty, sztandary, feretrony, służba liturgiczna, Rycerze Kolumba. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.00!

3. Prosimy Ogrodnictwo Pana Mieczysława Gniedziejki o pomoc przy udekorowaniu ołtarzy na procesję Bożego Ciała, tak jak to czynił już tradycyjnie od wielu lat. Nadto prosimy Nadleśnictwo Lębork o brzózki potrzebne do przystrojenia ołtarzy, a o ich przywiezienie prosimy Pana Janusza Chroła.

4. Prosimy o udekorowanie okien w całej parafii, zwłaszcza na trasie procesji, na znak naszego szacunku dla Chrystusa Eucharystycznego, który chce być obecny szczególnie w dniach oktawy blisko każdego z nas.

5. Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczynają się dni eucharystyczne w naszej parafii, dawniej znane jako oktawa Bożego Ciała. Codziennie będziemy oddawać chwałę i dziękować Jezusowi za Jego obecność wśród nas. Aż do uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszej diecezji każda parafia przez jeden dzień modli się w intencji powołań kapłańskich. Obecnie będą adorowały parafie z naszego lęborskiego dekanatu, a naszej parafii przypada sama uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Adoracja rozpocznie się po Mszy świętej o 9.00 i potrwa do 18.00. Będą wyznaczone od 10.00 róże różańcowe począwszy od 1-szej róży, a także nasze parafialne wspólnoty.

6. Do końca maja głosimy chwałę Niepokalanej Maryi, naszej niebieskiej Matki. Nabożeństwo majowe po Mszach Świętych o godz. 9.00 i 18.00, dzisiaj w niedzielę o 17.30. Dla dzieci nabożeństwa majowe od poniedziałku do środy o 17.00. A od piątku, 1 czerwca rozpoczniemy codzienne nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 9.00 i 18.00.

7. W czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne, a w pierwszy piątek zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy, spowiedź od godz. 16.00. W pierwszą sobotę nabożeństwo pierwszych pięciu sobót miesiąca o godz. 9.00.

8. Dnia 9 czerwca o godzinie 9.00 sprzed naszego Kościoła, odbędzie się wyjazd do Sanktuarium w Sianowie dzieci, które obchodzą w tym roku pierwszą rocznicę Komunii Świętej. Koszt wyjazdu 20 zł. Dzieci zapisują się u swoich pań katechetek.

9. Pary, które planują zawrzeć sakrament małżeństwa zapraszamy na "Weekend dla narzeczonych z lekcją tańca". Jest to Kurs przedmałżeński, który będzie prowadzony od 1 do 3 czerwca w naszej Parafii. Nauki będące połączeniem wykładu i świadectwa życia, prowadzą pary małżeńskie i księża. Szczegóły i zapisy na stronie www.ewangelizacjapelplin.pl oraz na plakatach. Wszelkie informacje w sprawie kursu przedmałżeńskiego u ks. Daniela.

10. Uniwersyteckie Katolickie Liceum Ogólnokształcące przyjmuje zapisy do klas pierwszych na nowy rok szkolny 2018/2019. Bliższe informacje w sekretariacie szkoły.

11. Parafialna Pielgrzymka do Gruzji w dniach od 14 do 21 października br. Koszt 3525 złotych „wszystkie atrakcje w cenie”. Przelot samolotem z Gdańska do Tbilisi, bogaty program. Szczegółowy program na parafialnej stronie www. oraz w gablocie. Zapisy do 28 maja u ks. Dariusza lub z biurze parafialnym. Serdecznie polecamy i zapraszamy.

12. Zapraszamy wszystkie dziewczynki zwłaszcza komunijne do sypania kwiatków na Boże Ciało. Próba odbędzie się w Poniedziałek 28 i we wtorek 29 maja o godz. 17.00 przy naszym kościele.

13. W Uroczystość Bożego Ciała w dniu 31 maja na Placu Pokoju o godz. 19.30 – zapraszamy na Koncert Chwały; koncert uwielbienia pt. SŁOWO STAŁO SIĘ CIAŁEM. Przyjdź z Rodziną, aby Twoje serce stało się miejscem chwały Bożej.

14. Msza św. o uzdrowienie i uwolnienie pod przewodnictwem o. Teodora 4 czerwca w poniedziałek o godz. 1800.

15. Zapraszamy serdecznie chłopców ze szkoły podstawowej, którzy chcieliby dołączyć do grona naszych ministrantów i służyć przy ołtarzu. Szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci pierwszokomunijnych, by służąc przy ołtarzu kontynuować swoją drogę bliskości z Panem Jezusem. Kandydaci mogą podejść do zakrystii i zapisać się bezpośrednio u ks. Daniela.

16. Dzisiaj o godz. 15.00 Msza Święta w rycie trydenckim.

17. W środę o godz. 19.00 w kościele spotkanie Grupy Modlitewnej Ojca Pio.

18. W pierwszą sobotę 2 czerwca miesiąca chorych z posługa sakramentalna odwiedzi ks. Krystian i ks. Tomasz. Natomiast Ks. Daniel w piątek 8 czerwca.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 29 V – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), polska zakonnica, patriotka, założycielka zgromadzenia sióstr urszulanek szarych.

  • 1 VI – św. Justyn (zm. ok. 165 r.), rzymski filozof, obrońca wiary, męczennik.

19. W tym tygodniu odeszła do wieczności śp. Anetta Genowefa Kujaczyńska. Dobry Jezu…

20. Wszystkim gościom, naszym parafianom, solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożego Błogosławieństwa.

 

Przejdź do góry strony