OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NARODZENIE ŚW. JANA CHRZCICIELA

1. Narodzenie św. Jana Chrzciciela poprzedziło narodziny Zbawiciela. Jan był ostatnim z proroków Starego Testamentu i jednocześnie pierwszym świętym Nowego Testamentu, którego śmierć w obronie prawdy i moralności była również zapowiedzią zbawczej śmierci Jezusa. Wielkość Jana, „największego spośród narodzonych z niewiasty”, może być właściwie odczytana tylko w świetle życia Chrystusa, który sam jest prawdziwą światłością świata.

2. W piątek, w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, naszymi modlitwami będziemy wspierać osobę i dzieła Ojca Świętego. Tradycyjnie w tym dniu zbierana ofiara przekazywana jest na działalność Stolicy Apostolskiej. Ze względu na uroczystość liturgiczną w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. Od następnej niedzieli 1 lipca przechodzimy na wakacyjny porządek Mszy Świętych
w niedzielę, czyli zamiast Mszy Świętej o 13.15 będzie Msza Święta wieczorna
o 20.00. Tak będzie przez lipiec i sierpień, również w uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. – 15 sierpnia

4. Uniwersyteckie Katolickie Liceum Ogólnokształcące przyjmuje zapisy do klas pierwszych na nowy rok szkolny 2018/2019. Bliższe informacje w sekretariacie szkoły.

5. Na ostatnie nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy codziennie po Mszach świętych o 9.00 oraz 18.00, dzisiaj o godz. 17.30.

6. Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie zaprasza młodych ludzi rozpoznających drogę powołania kapłańskiego do rozpoczęcia studiów i formacji w seminarium pelplińskim, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 9 lipca 2018 roku na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 58 536 16 64) oraz o złożenie w rektoracie WSD odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminarium pelplińskiego oraz w gablocie ogłoszeń w naszym kościele. Można się z nimi zapoznać także w biurze parafialnym.

7. W środę 27 czerwca spotkanie o 19.00 Grupy Modlitewnej Ojca Pio.

8. Osoby, które nie odebrały pamiątek z bierzmowania mogą to uczynić w biurze parafialnym.

9. Rycerze Kolumba z naszej parafii razem z Fundacją Divine mersy organizuje pielgrzymkę do Medjugorie w terminie 28 września do 3 października. Wyjazd z Lęborka 28 września w godzinach rannych a powrót 3 października w godzinach wieczornych do Lęborka. Podróż autokarem sypialnianym. Cena 650 zł. i 170 euro. W programie codzienna Msza Święta, różaniec na Górze Objawień, Droga Krzyżowa na Górze Kriżewac, wizyta we wspólnocie Czenacolo, nabożeństwa wieczorne, udział w objawieniu Mirjany 2 października i wodospady Krawica. Zgłoszenia i bliższe informacje u Rycerzy Kolumba m. In. Jerzego Michalskiego lub w biurze parafialnym.

10. Dzisiaj o godz. 10.30 będą rozdawane medale parafialne. Tak samo w przyszłą niedzielę.

11. W najbliższych dniach, w naszej parafii z woli ks. biskupa nastąpią zmiany personalne:
Ks. proboszcz Henryk Krenczkowski przechodzi na zasłużoną emeryturę, nowym proboszczem zostaje ks. Andrzej Żur. Ks. Dariusz Kowalczyk został nominowany proboszczem parafii w Stowięcinie, ks. Tomasz Bielicki wikariuszem w parafii Czersku, Natomiast dyrektorem Uniwersyteckiego Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego został ks. Daniel Leszczyński. W miesiącu Sierpniu przywitamy w naszej parafii dwóch nowych wikarych ks. Damian Briegmana i ks. Szymon Dorawa. Nowych księży rozpoczynający posługę polecamy modlitwom parafian.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 28 VI – św. Ireneusz (ok. 130-202), biskup Lyonu w Galii, pisarz chrześcijański i obrońca wiary, męczennik.

  • 29 VI – święci Piotr i Paweł (I w.), Apostołowie, męczennicy.

12. W tym tygodniu odszedł do wieczności śp. Stefan Mieńciuk. Dobry Jezu…

13. Wszystkim gościom, naszym parafianom, solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożego Błogosławieństwa.

SŁOWO BISKUPA PELPLIŃSKIEGO DO MŁODYCH

Drodzy młodzi Diecezjanie!

Chciałbym w kilku słowach pogratulować Wam zakończonego roku szkolnego i zaprosić, abyście przeżyli rozpoczynające się wakacje blisko Pana Boga. Pamiętajcie o niedzielnych Mszach Świętych oraz pierwszopiątkowej Spowiedzi świętej. Pamiętajcie proszę, że kto odpoczywa z Panem Bogiem, ten odpoczywa najpiękniej i najowocniej.

Zapraszam Was również do uczestnictwa w wydarzeniach wakacyjnych, które szczególnie zbliżają do Jezusa i umacniają przyjaźń między Wami, a zatem do wzięcia udziału w rekolekcjach dla służb liturgicznych, obozie misyjnym czy rekolekcjach oazowych. Zachęcam Was do wybrania się na Szlak Sanktuariów Maryjnych naszej diecezji oraz na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy, która wyruszy w drogę z różnych miast naszej diecezji pod koniec lipca, aby 13 sierpnia pokłonić się Matce Bożej w kaplicy na Jasnej Górze.

Młodzi Przyjaciele, dla niektórych z Was, wakacje są też czasem podejmowania decyzji o przyszłości: innej szkole, studiach lub pracy. W swojej refleksji wsłuchujcie się proszę w głos Ducha Świętego, odkrywając, że każdy wybór może być odpowiedzią na powołanie. Bądźcie również otwarci na wezwanie do Służby Bożej w kapłaństwie i życiu zakonnym. Zachęcam zatem do zapoznania się z ofertą Wyższego Seminarium w Pelplinie, umieszczoną w gablocie ogłoszeń i na stronie naszego seminarium. Może ta właśnie droga jest przeznaczona dla Was.

Niech te wakacje będą szansą na przeżycie niezwykłych przygód, poznanie nowych miejsc i ludzi, odkrycie bliskości Boga. Ku temu z serca błogosławię.

Wasz biskup

+ Ryszard

Przejdź do góry strony