OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Życzenia Biskupa Pelplińskiego. Siostry i Bracia! Bracia kapłani!

Od ponad roku nasze życie zmieniło się radykalnie z powodu pandemii. Próbujemy żyć zwyczajnie, ale co jakiś czas choroba kogoś bliskiego, kwarantanna lub izolacja, informacja o śmierci, o liczbie dziennych zachorowań i inne powodują, że lęk - a czasami poczucie bezradności - pojawia się w naszych sercach. To właśnie w takim czasie z całą mocą słyszymy radosne: Alleluja! Jezus Zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Jeśli z wiarą otworzymy się na tajemnicę Zmartwychwstałego, zagości w nas nadzieja, że dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych; że Ten który jest Zwycięzcą śmierci, piekła i szatana jest silniejszy od wszelkiego zła, strachu, ciemności oraz grzechu; że Jego Miłość uzdrawia i daje siłę do zmagania się z trudami codziennego życia. W Uroczystość Wielkanocną życzę Wam wszystkim Siostry i Bracia, aby Pan umocnił i pogłębił naszą wiarę oraz obdarzył nas miłością wobec tych, których postawił na naszej drodze. Niech Chrystus Zmartwychwstały obdarza Was dobrym zdrowiem i siłą do podejmowania trudnych wyzwań, niech oddali chorobę i da nadzieję na każdy dzień. *Z serca wszystkim Wam błogosławię w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. *Wasz Biskup +Ryszard

1. Kochani Parafianie i Goście! We wspólnocie wszystkich kapłanów posługujący w naszej parafii składamy serdeczne życzenia błogosławionych Świąt, tak różnych od „normalnych” na wielu płaszczyznach.. Rzeczywistość stanu epidemii nie zmieni jednak faktu, który niesie nadzieję i rzuca światło na naszą codzienność: Jezus Chrystus Zmartwychwstał… prawdziwie zmartwychwstał. Życzymy więc, by mocą Ducha Świętego przygotowane na to święto dary stały się Waszym udziałem. Życzymy błogosławionego czasu świętowania oraz włączenia w dzień powszedni owoców Paschy Pana.

2. Pragniemy gorąco podziękować wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie świątyni i przeprowadzenie obrzędów Triduum; zawsze wymaga to wiele wysiłku i czasu – służbie liturgicznej, sprzątającym i przygotowującym wszelki wystrój oraz chórowi „Soli Deo” z p. Sebastianem, organistą. Bóg zapłać.

3. Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości, stąd w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny msze jak w niedzielę; obrzęd komunii poza mszą o g. 10.00, 11.30, 12.00, 19.00.

4. Od Wielkiego Piątku Kościół trwa na Nowennie do Miłosierdzia Bożego; nowennowe praktyki to przede wszystkim msze św. w Oktawie, Liturgia Godzin („brewiarz”). Za tydzień II Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego – rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. O g. 15.00 Godzina Miłosierdzia. Skarbonki Wielkopostne można w tę niedzielę składać przed każdą mszą św. do kosza przy skarbonie.

5. We czwartek Godzina Święta z adoracją dziękczynną z prośbą o powołania do kapłaństwa (wspólnota Genezaret); w sobotę na mszy o g. 9.00 wymiana tajemnic Żywego Różańca.

6. Msza św. w rycie trydenckim: w sobotę 10 kwietnia o g. 19.00 i w niedzielę 18.04 o g. 15.00.

7. Weekend dla narzeczonych: 23 – 25 kwietnia (wszelkie informacje u ks. Daniela).

8. Pod chórem kolejny numer „Pielgrzyma”, na specjalnej półce, z inicjatywy ks. Wiesława pierwszy numer gazetki parafialnej „Korona” – w niej list na jutrzejszy dzień, ogłoszenia i pożyteczne informacje (jedna na rodzinę, można dofinansować ofiarą).

9. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. we wtorek: grupa 1 i 2 (sobotnia) g. 16.00, grupa 3 i 4 (niedzielna) g. 17.00.

Przejdź do góry strony