OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Pan Jezus, dając głodnym ludziom chleb, jednocześnie wprowadza ich w tajemnicę chleba życia. On chce nam dać najlepszy pokarm: swoje Ciało wzmacniające nas na drodze do nieba. Jak najczęściej starajmy się rozbudzić w sobie pragnienie przyjmowania tego wyjątkowego pokarmu.

2. Jutro będziemy świętować tajemnicę Przemienienia Pańskiego, gdzie Pan Jezus odsłania tajemnicę swego Bóstwa, a Bóg Ojciec objawia się poprzez głos: Ten jest Syn Mój Miły, w którym mam upodobanie, Jego słuchajcie.

3. W sierpniu wielu z naszych parafian bierze udział w pieszych pielgrzymkach na Jasną Górę i do innych sanktuariów. W codziennej modlitwie będziemy duchowo łączyć się z pielgrzymami, którzy zaniosą także nasze intencje do domu naszej wspólnej Matki Maryi.

4. Dzisiaj piątego sierpnia po Mszy Świętej o 9.00 wyruszyła z Lęborka z naszego kościoła XX  Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę. Łączymy się z nimi w naszych modlitwach.

5. 15 sierpnia zapraszamy na Mszę Świętą na godz. 10.30, na której podziękujemy za kapłańską posługę ks. Dariuszowi oraz ks. Tomaszowi w naszej parafii. Natomiast 19 sierpnia w niedzielę zapraszamy również na Mszę Świętą na godz. 10.30, na której to będziemy dziękować ks. proboszczowi za oddaną długoletnią posługę w naszej parafii. Z inicjatywy Rycerzy Kolumba w przyszłą niedzielę 12 sierpnia będą po Mszach Świętych zbierać do puszek ofiary jako wyraz podziękowania.

6. Natomiast w niedzielę 19 sierpnia będzie zbiórka do puszek na remont domu zakonnego Sióstr Pasjonistek w Ciechocinku, gdzie Siostra Damaris zostanie przełożoną.

7. W najnowszym „Naszym Dzienniku” jest wypowiedź ks. Kardynała Roberta Sahara, prefekta kongregacji ds. Kultu Bożego i Sakramentów, w której zachęca nas do przyjmowania komunii św. na klęcząco. Pyta się: Czemu nie klękamy, by przyjmować komunię św. biorąc przykład ze Świętych? Czemu tyle w nas pychy i obojętności na znaki, które daje nam sam Bóg.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 8 VIII – św. Dominik (ok. 1170-1221), hiszpański kapłan, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów.

  • 9 VIII – św. Teresa Benedykta od Krzyża – Edyta Stein (1891-1942), nawrócona filozof żydowska, karmelitanka, zamordowana w Auschwitz, patronka Europy.

  • 10 VIII – Uroczystość św. Wawrzyniec (III w.), rzymski diakon, opiekun ubogich, męczennik, główny Patron naszej Diecezji Pelplińskiej.

  • 11 VIII – św. Klara (1193-1253), Włoszka, naśladowczyni św. Franciszka z Asyżu, założycielka zakonu klarysek.

8. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Jadwiga Stelmach, Mieczysław Nowowiejski. Dobry Jezu a nasz Panie...

9. Wszystkim miłym gościom, naszym parafinom, solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.

Przejdź do góry strony