OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Miesiąc sierpień jest miesiącem abstynencji od napojów alkoholowych. Jako uczniowie Chrystusa podejmujemy to wyzwanie nie tylko jako ofiarę czy trud osobistego doskonalenia, ale także jako wyraz troski o polskie rodziny i młode pokolenia. Głęboko wierzymy, że nasze wyrzeczenie połączone z darem modlitwy przyczyni się do kształtowania trzeźwego społeczeństwa i będzie wsparciem dla upokarzanych przez problem alkoholowy.

2. Jutro, w poniedziałek 5 sierpnia, mszą św. o g. 9.00 swoją drogę nasza 21. Parafialna Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę; tradycyjnie na tej mszy św. będą zbierane intencje modlitewne, które zostaną zawiezione do tronu Jasnogórskiej Pani. Naszych pielgrzymów, w łączności z tymi, którzy idą pieszo, ogarniajmy modlitwą.

3. We wtorek 6 sierpnia Przemienienie Pańskie – święto; dodatkowa msza św. wieczorem o g. 19.30.

4. W sobotę w naszej diecezji Uroczystość św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, głównego patrona diecezji; pamiętajmy w tym dniu o naszych pasterzach oraz całej wspólnocie ludu Bożego Diecezji Pelplińskiej.

5. Także w sobotę – uwaga mała zmiana – 10 sierpnia ks. Krystian odwiedzi chorych z posługą sakramentalną.

6. Pragniemy podziękować za ofiary złożone w miniona niedzielę na środki transportu dla misjonarzy; zebraliśmy 2.264,- złote; Bóg zapłać.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM także:

  • 8 VIII – św. Dominik (ok. 1170-1221), hiszpański kapłan, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów,

  • 9 VIII – św. Teresa Benedykta od Krzyża – Edyta Stein (1891-1942), nawrócona filozof żydowska, karmelitanka, zamordowana w Auschwitz, patronka Europy,

7. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Jadwiga Plętorak, Andrzej Rolik, Jerzy Urbanek. Wieczny odpoczynek…

8. Solenizantów i jubilatów polecamy opiece Bożej Opatrzności i życzliwości najbliższych.

Przejdź do góry strony