OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

1. Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Kościół zaprasza nas do przeżywania na nowo historii zbawienia, która znajduje swoje odzwierciedlenie w liturgii Ludu Bożego. Rozpoczęty dziś Adwent przypomina nam nie tylko o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, ale nade wszystko wzywa do gotowości na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów.

2. Zapraszamy na Rekolekcje Adwentowe z Nawiedzeniem Figury św. Michała Archanioła, które rozpoczynają się dzisiaj (niedziela) na mszach świętych; powitanie figury poprzedzać będzie nabożeństwo oczekiwania dzisiaj (niedziela) o g. 17.30, a procesja i wprowadzenie do kościoła nastąpi o 18.00 i msza wieczorna; we środę na zakończenie rekolekcji kolekta dla księdza Rekolekcjonisty. W czasie rekolekcji pojawi się element patriotyczny: jutro 3.12. w poniedziałek o g. 19.30 w naszej świątyni koncert Macieja Miecznikowskiego: „Wyśpiewać 100 lat Niepodległości’; koncert jest współfinansowany przez Lęborskie Centrum Kultury „Fregata”.

3. Nowy rok liturgiczny i duszpasterski w Kościele w Polsce będziemy przeżywać pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Jest to drugi rok w cyklu poświęconym sakramentowi bierzmowania.

4. Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w Mszach Świętych roratnych ku czci Najświętszej Maryi Panny, sprawowanych od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Msze Święte roratne z udziałem dzieci będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Dzieci zachęcamy do przyniesienia tradycyjnych lampionów.

5. Poświęcone dzisiaj opłatki można nabywać składając dobrowolna ofiarę po mszach św. przy stoliku w kościele. Podobnie świece na wigilijny stół w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom: małe 8,- duże 15,- zł.; Opłatki i świece można nabywać także w zakrystii i biurze parafialnym w godzinach otwarcia.

6. We wtorek 4 grudnia przeżywamy w Kościele Dzień modlitwy w intencji bezrobotnych. Zapraszamy szczególnie do osobistej modlitwy za przyczyną św. Barbary.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa według stałego porządku. Zapraszamy zwłaszcza w czwartek na Godzinę Świętą: msza g. 18.00, po której okazja do osobistej adoracji najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. Pierwszopiątkowa spowiedź święta od godz. 16.00.

8. W sobotę 8.12. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP; nie jest to obecnie święto nakazane, ale zachęcamy, by jak dawniej wziąć udział we mszy św. i zachować świąteczny charakter tego dnia w domach nie z obowiązku, lecz z potrzeby serca. Dodatkowa msza św. o g. 16.00; na tę mszę zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodziców, w czasie, której odbędzie się obrzęd poświęcanie i wręczenia Cudownego medalika (dzieci przynoszą podpisany zeszyt sprawdzianów niedzielnej obecności).

9. 8 grudnia to rocznica Ingresu biskupa pelplińskiego Ryszarda Kasyny – naszego pasterza ogarniajmy więc szczególnie w tym dniu modlitwą; jest to także dzień modlitw w intencji Młodzieży Żeńskiej i jej posłannictwa w Kościele i świecie.

10. Przyszła niedziela to XIX Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie, w krajach byłego Związku Sowieckiego. Po mszach do puszek będą zbierane ofiary na ten cel; kolekta zaś na rzecz Stolicy Apostolskiej.

11. Spotkanie kandydatów do bierzmowania rocznika I dnia 07.12 (pt.) o g. 18.30 w kościele. Rocznika II 12.12 także po wieczornej mszy św.

12. Prasa katolicka: kolejny numer „Pielgrzyma”, „Obrzędy wieczerzy wigilijnej” (m.in. teksty kolęd) w cenie 3 zł. Dwutygodnik „W rodzinie”.

13. Adwentowe rekolekcje z mszą św. trydencką w naszym kościele: od niedzieli 9 do wtorku 11 grudnia; msze i nauki rekolekcyjne: w niedzielę o g. 15.00 w pon. i wt. o g. 19.00.

14. Duszpasterz Rodzin zaprasza na „Spotkania Małżeńskie’ poświęcone pielęgnowaniu więzi małżeńskiej: Pelplin 14-16.12; szczegóły na plakacie i stronie internetowej.

15. W dniu 8.12 organizowany jest z Wejherowa wyjazd pielgrzymkowy na mszę św. o uzdrowienie i na charyzmatyczne spotkanie młodych do Częstochowy; wszelkie szczegóły na plakacie.

16. Organizatorzy akcji „Pomagamy, bądź z nami” pragną podziękować wszystkim, którzy włączyli się w dzieło pomocy rodzinie najbardziej poszkodowanej w pożarze przy ul. Pileckiego w Lęborku. Przy okazji informują, że dzięki hojności darczyńców zebrano 90.965,75 zł. a do końca grudnia można wesprzeć akcję wpłata na konto nr: 90 1020 4649 0000 7802 0229 3256.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 3 XII – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter,

  • 6 XII – św. Mikołaja, biskupa.

  • 7 XII – św. Ambroży (ok. 340-397), biskup, Doktor Kościoła.

14. Wszystkim miłym gościom, naszym parafinom, solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.

 

Przejdź do góry strony