OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Pan Jezus wysłał swoich uczniów na pierwszą misję. Wyposażył ich obficie w dary duchowe. Cały Kościół do dzisiaj jest wyposażony w te duchowe dary, szczególnie pod postacią sakramentów świętych. Możemy z nich owocnie korzystać tylko wtedy, gdy zaufamy Jezusowi.

2. Jutro wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z góry Karmel. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi albo noszony
w kieszeni ubrania. Przypominamy, że taki znak powinien być pobłogosławiony przez kapłana i noszony w godny sposób. Pamiętajmy o słowach Chrystusa: „kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, do tego Ja przyznam się przed Ojcem moim”.

3. Przypominamy o wakacyjnym porządku Mszy Świętych w niedzielę, zamiast Mszy Świętej o 13.15 będzie Msza Święta wieczorna o 20.00. Tak będzie przez lipiec i sierpień, również w uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. – 15 sierpnia

4. 20 lipca o godzinie 20 na Placu pokoju odbędzie się koncert rozpoczynający Festiwal kultury białoruskiej na Pomorzu. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.

5. Piesza pielgrzymka na Jasną górę z Lęborka wyrusza 28 lipca 2018r. (sobota). O godzinie 9.00 Msza Święta w kościele NMP Królowej Polski, po niej wyjście pielgrzymki. 30 lipca grupa lęborska łączy się z grupą kościerską. Spotkanie przedpielgrzymkowe 24 lipca (wtorek) o godz. 19.00 w kościele NMP Królowej Polski. Bliższe informacje u ks. Tomasza Bielickiego – wikariusza parafii NMP królowej Polski w Lęborku (nr. Tel. 515 934 495).

6. Rycerze Kolumba z naszej parafii razem z Fundacją Divine mersy organizuje pielgrzymkę do Medjugorie w terminie 28 września do 3 października. Cena 650 zł. i 170 euro. Zgłoszenia i bliższe informacje u Rycerzy Kolumba m. In. Jerzego Michalskiego lub w biurze parafialnym.

7. Jest organizowana pielgrzymka autokarowa jednodniowa do Górki Klasztornej koło Łobżenicy Matki Bożej Bolesnej Patronki Dobrej Śmierci dnia 28 lipca 2018 r. Wyjazd
o godzinie 7-ej spod lidla. Cena 40 zł. Zapisy u Pani Marii lub w kancelarii. Przyjmujemy już zapisy na 26 pielgrzymkę do Gietrzwałdu, która będzie 9 września 2018 r. Cena 60 zł.

8. Piątego sierpnia wyrusza z Lęborka XX  Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę .Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do pana Wojciecha Stelmacha.

9. Został zamontowany nowy witraż przedstawiający św. Teresę od Dzieciątka Jezus. Wielka Święta, Doktor Kościoła, Patronka misji świętych, a żyła zaledwie 24 lata. Kilku ofiarodawców się znalazło, ale jeszcze za mało. Pamiętajmy: chętnego ofiarodawcę miłuje Bóg.

10. Jest do nabycia nowy numer Pielgrzyma a także Pielgrzym Plus poświęcony św. Ojcu Pio z różnymi dodatkami w cenie 6-ciu zł. Obecny rok jest rokiem św. Ojca Pio. Pielgrzymy są wyłożone na bocznym ołtarzu.

11. Od 22 do 29 lipca będziemy obchodzić XIX tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „Z mocą Ducha Świętego niesiemy Chrystusa”. Jego inicjatorem jest MIVA Polska. W tym szczególnym czasie podejmowane są dwie ważne sprawy: jedna – w wymiarze misyjnym, skoncentrowana na pomocy polskim misjonarzom w zakupie środków transportu, druga – bezpieczne korzystanie ze środków transportu oraz duszpasterska troska i modlitwa
o bezpieczeństwo użytkowników dróg.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

  • 16 VII – Matka Boża z góry Karmel, patronka duchowych synów proroka Eliasza, karmelitów.

12. W tym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Regina Terman. Dobry Jezu a nasz Panie.

13. Wszystkim miłym gościom, naszym parafinom, solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.

Przejdź do góry strony