OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ROCZNICA KONSEKRACJI KOŚCIOŁA

1. Dzisiaj, w rocznice konsekracji naszego kościoła (1986) dziękujemy za nasz parafialny wieczernik, w którym gromadzimy się na modlitwie, na liturgii, w którym sprawujemy Najświętszą Ofiarę i inne sakramenty. Tutaj umacniamy naszą wspólnotę z Panem Bogiem i braćmi. Z tym dzisiejszym dziękczynieniem wiąże się też zobowiązanie, abyśmy jako wspólnota odpowiednio dbali o to miejsce szczególnej obecności Pana Boga. Ks. Wojciechowi Kozłowiczowi, salezjaninowi, dziękujemy za posługę słowa. Przed kościołem, by wesprzeć misje w Zambii, zbiórka do puszek.

2. Bardzo serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i uczczenie Najświętszego Sakramentu i Serca Jezusowego procesją eucharystyczną; do wszystkich osób, które włączyły się w jej przeprowadzanie kierujemy serdeczne Bóg zapłać.

3. We wtorek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami ogarniajmy wszystkich ojców, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.

4. W środę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. W Litanii do Wszystkich świętych św. Jan Chrzciciel jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej prawdy, który był za nią gotów oddać życie. Ciesząc się narodzinami Świętego Jana Chrzciciela, warto zastanowić się nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z treścią wyznawanej przez nas wiary i nauki Kościoła.

5. W sobotę, 27 czerwca, przypada wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy; stąd Nowennę przenosimy ze środy na dzień wspomnienia, a więc na sobotę, w łączności z mszą św. o g. 9.00 i 18.00.

6. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w łączności z mszą św. o g. 9.00 i 18.00;w niedzielę w łączności z sumą parafialną.

7. Msza św. w rycie tzw. trydenckim jutro o g. 19.00.

8. W tym tygodniu kończy się rok szkolny – wyjątkowy i wyjątkowo trudny. Czas wypoczynku także niesie ze sobą szczególne wyzwania. Już dzisiaj wszystkim uczniom, nauczycielom życzymy przede wszystkim bezpiecznego i zdrowego wypoczynku. W związku z czasem wakacji i urlopów informujemy, że w niedziele i uroczystości przypadające w lipcu i sierpniu nie będzie mszy św. o g. 13.30, ale będzie późnowieczorna o g. 20.00.

9. W sobotę, 27 czerwca z Lęborka do Łeby wyruszy I Rycerska Pielgrzymka Rowerowa Mężczyzn, zorganizowana przez Rycerzy Kolumba z Łeby (ok. 40 km). Zbiórka na placu przy kościele NMP Królowej Polski o g. 13.40; po drodze parafie: Garczegorze, Białogarda, Sarbsk; zakończenie mszą św. ok. g. 17.00 w kościele św. Jakuba; nie trzeba zgłaszać wcześniej; tel. kontaktowy: 609-114-523 (więcej na plakacie).

10. XXX Kaszubska Piesza Pielgrzymka Grupy Kaszubskiej Diecezji Pelplińskiej na Jasną Górę w tym roku będzie miałach charakter kapłańsko-klerycki. Wyjątkową intencją będzie troska o powołania do kapłaństwa w naszej diecezji. Jeśli nastąpi zmiana przepisów zwiększających liczbę pielgrzymów, świeccy będą mogli dołączyć jedynie w formie sztafetowej (bez noclegu); ewentualne zapisy pod telefonem Przewodnika (plakat).

11. Na stronie internetowej naszej parafii (www.korona.lebork.pl) i na plakacie umieszczono informacje o sposobie naboru do naszego Seminarium Duchownego w Pelplinie, którego alumni są jednocześnie studentami Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W związku z sytuacją pandemii pierwszorzędne jest zgłoszenie się na rozmowę kwalifikacyjną w rektoracie WSD w Pelplinie.

12. Podobnie, na naszej stronie i na plakacie, znajdują się szczegółowe informacje o możliwości podjęcia studiów podyplomowych przygotowujących do pracy w katechizacji.

13. Pragniemy zwrócić uwagę na trwające głosowanie na rzecz zrealizowania projektów Obywatelskich w Lęborku, a szczególnie na projekt nr 6 Pierwszej Grupy: Międzynarodowy Tydzień Małżeństw w Lęborku (ulotki po chórem).

14. W kinie Fregata, w niedzielę 21.06 o g. 14.15, jedyny seans filmu o kulcie Najświętszego Serca Pana Jezusa pt. „Najświętsze Serce”.

15. Pomódlmy się za parafian, którzy w minionym tygodniu odeszli do wieczności; są to śp.: Bronisław Żyźniewski, Jerzy Żółtowski, Brygida Dylawerska; Wieczny odpoczynek…

16. Po błogosławieństwie odśpiewamy suplikacji, wznosząc gorliwą modlitwę błagalną o powstrzymanie epidemii oraz o dobrą pogodę na urodzaje.

Przejdź do góry strony