OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Pan Jezus zawsze dostrzega potrzeby tych, którzy do Niego przychodzą. Hojną ręką karmi głodnych, ale nakazuje uczniom pozbierać ułomki, aby nic się nie zmarnowało. Zachęca nas, abyśmy nie marnowali żywności, którą możemy dzielić się z głodnymi. Mamy wspólnie dbać o dobre wykorzystanie Bożych darów.                                                                                                                                

2. W środę rozpoczyna się sierpień, w którym wspominamy wiele ważnych dla Polski dat historycznych. Od wielu lat jesteśmy zachęcani do szczególnej wstrzemięźliwości od alkoholu w tym miesiącu. Uczyńmy to i w tym roku, abyśmy poprzez nasze wyrzeczenie przyczyniali się do wyzwolenia wielu naszych rodaków z nałogu. Tak jak słyszeliśmy to
w dzisiejszym liście księży Biskupów.

3. W czwartek, 2 sierpnia przypada wspomnienie Matki Bożej Anielskiej i związany z nim odpust Porcjunkuli. Jest to wyjątkowy przywilej uproszony przez św. Franciszka z Asyżu, aby każdy, kto w tym dniu nawiedzi kościół parafialny i spełni zwykłe warunki odpustu, to znaczy: przyjmie Komunię św. oraz wzbudzi pragnienie uwolnienia się od wszystkich grzechów i pomodli się w intencjach Ojca Świętego, otrzyma odpust zupełny.

4. W pierwszy czwartek miesiąca podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy modlić się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.

5. W pierwszy piątek miesiąca możemy skorzystać z sakramentu pojednania od godz. 16.00. Zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy. Nie ma Mszy Świętej o 17.00.

6. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi w tzw. nabożeństwie
5 – ciu pierwszych sobót miesiąca. Tego dnia będziemy szczególnie modlić się za księży proboszczów, we wspomnienie ich patrona, św. Jana Marii Vianneya.

7. W pierwszą sobotę miesiąca ks. Krystian i ks. Daniel odwiedzą swoich chorych posługą sakramentalną.

8. Wczoraj z Lęborka po raz 23 wyruszyła piesza pielgrzymka na Jasną Górę w naszych modlitwach pamiętajmy o pielgrzymach.

9. Zapraszamy Panie w wieku 50-69 lat na bezpłatną mammografię w technice cyfrowej
w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Badanie odbędzie się 3.08. w godzinach od 8.00 do 15.00 przy sklepie Kaufland na ulicy Toruńskiej.

10. Piątego sierpnia wyrusza z Lęborka XX  Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do pana Wojciecha Stelmacha.

11. Zespól Jaspis we współpracami Krakowa przygotował płyty CD „narodziny” z pieśniami
i piosenkami uwielbienia, wykonywanymi przez muzyków za Światowych Dni Młodzieży
w Krakowie. Płytę można nabyć po Mszy Świętej w cenie 20 zł. Nabywając płytę, pomagamy w zakupie różańców z relikwiami Braci Męczenników z Pariacotto osobom przebywającym
w zakładach karnych w całej Polsce.

12. W środę 1 sierpnia po wieczornej Mszy Świętej spotkanie w Domu Fatimskim wszystkich moderatorów naszych wspólnot. Spotkanie jest obowiązkowe.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 31 VII – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), hiszpański rycerz, założyciel zakonu jezuitów.
  • 1 VIII – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), włoski kapłan, założyciel zgromadzenia redemptorystów.
  • 4 VIII – św. Jan Maria Vianney (1786-1859), francuski kapłan, gorliwy spowiednik, patron proboszczów.

13. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Jerzy Jan Frasunkiewicz, Zbigniew Aleks Błagun. Dobry Jezu a nasz Panie...

14. Wszystkim miłym gościom, naszym parafinom, solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.

 

Przejdź do góry strony