OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Rozpoczynamy dzisiaj 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, jak wielkie spustoszenie w małżeństwach, rodzinach, w wychowaniu młodego pokolenia sieje nadużywanie alkoholu i społeczne przyzwolenie na jego picie w wielu sytuacjach. Niech modlitwa i pochylenie się nad tym problemem obudzą wrażliwość naszych serc i pomogą nam wytrwać w trzeźwości.

2. W dni, które poprzedzają rozpoczynający się Wielki Post, a więc od dzisiaj do wtorku, zapraszamy do Adoracji Najświętszego Sakramentu wynagradzającej za grzechy popełnione w karnawale – całego rodzaju ludzkiego ale i nasze osobiste. Dzisiaj Najświętszy Sakrament będzie wystawiony w kościele po mszy św. o g. 13.30 do wieczornej; z powodu prac związanych z realizacją projektu unijnego juto i we wtorek wystawienie w naszej Kaplicy Adoracji po mszy o g. 9.00 do wieczornej o g. 18.00. Zapraszamy do intensywniejszej obecności.

3. Dnia 17 lutego, Środą Popielcową, rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00; 9.00; 12.00, 17.00 (z udziałem dzieci), 18.00 i 19.30. W tym dniu wierni między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, czyli spożycia jednego posiłku do syta, a pozostałe dla podtrzymania sił. Kolekta w tym dniu jako jałmużna postna. We środę nie ma spotkania Wspólnoty Domowników Boga.

4. Kandydatów do bierzmowania – obie grupy – zapraszamy na spotkanie w Środę Popielcową na mszę św. o g. 19.30.

5. Nasze wspólnotowe nabożeństwa wielkopostne to: Droga Krzyżowa – odprawiana w piątki o g. 9.00 i 18.00 – po nabożeństwie msza św.; dla dzieci i młodzieży o g. 17.00 i późnym wieczorem o 20.00 – przy stacjach wokół kościoła; Gorzkie Żale w niedzielę o g. 17.15.

6. Parafialne Rekolekcje Wielkopostne rozpoczną się 28.02, w II Niedzielę Wielkiego Postu i będą transmitowane przez internet. Msze św. w tzw. rycie trydenckim z naukami wielkopostnymi w dniach 5-7 marca.

7. Dziękujemy serdecznie za dar spotkania i wspólnej modlitwy kolędowej – tu w kościele oraz indywidualnie w mieszkaniach i domach. Dziękujemy także za wszelkie złożone ofiary. Bóg zapłać.

8., Przypominamy o naszym słowie skierowanym do byłych ministrantów naszej parafii: zapraszamy Was serdecznie do posługi w przyszłą niedzielę 21.02 na sumie o g. 10.30 (zbiórka w zakrystii kwadrans przed).

9. W minioną niedzielę do puszek, na odbudowę kościoła w Kasparusie, zebraliśmy 2.499,- zł.

10. Pierwszy Piątek Wielkiego Postu – 19.02 – to dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich w Kościele. Ta inicjatywa Konferencji Episkopatu Polski jest odpowiedzią na apel Papieża Franciszka zachęcającego całą wspólnotę Ludu Bożego do modlitwy wynagradzającej i postu, które mają rozbudzić nasze sumienia i solidarne zaangażowanie, aby każdy w Kościele zrobił wszystko, co w jego mocy, by nasza wspólnota była bezpiecznym domem dla dzieci i młodzieży.

11. W sobotę 20.02 o g. 16.00 w kościele bardzo istotne spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. W związku z niepewną i zmienną sytuacją z powodu pandemii proponujemy przeprowadzić tę uroczystość w 4. grupach: dwie w sobotę i dwie w niedzielę. Chcielibyśmy, aby decyzje zapadły na tym spotkaniu.

12. Wydział Duszpasterski naszej Kurii przygotował swego rodzaju przewodnik do głębszego przeżycia Wielkiego Postu; ów podręcznik pt. „Aby odnowić Przymierze” zawiera czytania mszalne na poszczególne dni okresu, stosowne wprowadzenia oraz krótkie rozważania; książka znajduje się pod chórem – cena egzemplarza 20 zł.

13. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Zygmunt Bohdan, Regina Maksimczyk, Irena Gronowska. Wieczny odpoczynek…

14. Po błogosławieństwie odśpiewamy suplikacje, wznosząc gorliwą modlitwę błagalną o powstrzymanie epidemii oraz dar pokoju w naszej Ojczyźnie.

Przejdź do góry strony