OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU

1. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu Świętego Pawła do Filipian: „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zapłonęła świeca i użyto szat koloru różowego. Przygotowanie do Uroczystości poprzedzi Nowenna do Najświętszego Dzieciatka Jezus, którą odprawiać będziemy przed naszą figurą Dzieciątka Jezus, umieszczoną w bocznym ołtarzu, uroczyście odsłanianą w łączności z mszą św. o g. 9.00 i 18.00; na mszy św. roratnej o g. 7.30 dołączymy modlitwę ofiarowania się Boskiemu Dziecięciu Jezus.

2. Wytrwale kontynuujmy nasz udział w mszach świętych roratnych sprawowanych w dni powszednie o g. 6.30; dla dzieci i młodzieży od poniedziałku do piątku o g. 17.00.

3. Świadectwem głębokiego i najowocniejszego przeżywania uroczystości Bożego Narodzenia jest stan łaski uświecającej  i pełny udział we mszy, czyli z komunią św. Spowiedź św. w naszym kościele w sobotę 21 grudnia w godz. od 8.00 – 10.00 oraz od 15.30 – 18.30.

4. Jutro 16. dzień miesiąca; przypominamy i zapraszamy do comiesięcznej Nowenny przed 100. rocznicą urodzin św. Jana Pawła II – nabożeństwo w poniedziałek o g. 21.00 przed pomnikiem przy Rondzie JPII.

5. We wtorek 17 grudnia 61. rocznica utworzenia naszej parafii. Zapraszamy do osobistej modlitwy dziękczynnej za wszelkie otrzymane dary udzielone nam od Boga poprzez wydarzenia życia parafialnego.

6. Świece i poświęcone opłatki na stół wigilijny na stoliku w kościele oraz w zakrystii i biurze parafialnym (świece małe 8,- duże 15,- zł., opłatki dobrowolna ofiara).

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: kolejny numer „Pielgrzyma” i wyjątkowy, z puzzlami „Mały Pielgrzym”, dwutygodnik „W Rodzinie”, „Wszystko o Świętej Rodzinie”, „Wielka Tajemnica Wiary” i książeczka „Bóg się rodzi. Zwyczaje i tradycje” z tekstami kolęd w cenie 8,- zł.

8. We wtorek o g. 19.00 spotkanie Grupy Modlitewnej Ojca Pio.

9. Szkoła Podstawowa nr 8, Fundacja Lęborskie Hospicjum Stacjonarne oraz Nadleśnictwo Lębork zapraszają na Koncert Świąteczny w wykonaniu uczniów tejże szkoły w niedzielę, 22 grudnia o g. 16.00. W ramach koncertu kwesta na rzecz budowy hospicjum oraz na pomoc dla ZUZI KAPCZUK zmagającej się z nowotworem mózgu; koncert odbędzie się w szkole nr 8.

10. Chorych posługą sakramentalną w sobotę odwiedzi ks. Daniel.

11. Gościmy dzisiaj przedstawiciela III zakonu paulistów z propozycją pomocy modlitewnej: „Ewangelie na każdy dzień 2020”; do nabycia po mszy św. w cenie 10 zł,-, a później w zakrystii i w biurze; dostępne także egzemplarze Pisma Świętego.

12. W tym tygodniu Bóg wezwał do siebie śp. Genowefę Dziemińską Dobry Jezu…

13. Wszystkim miłym gościom, naszym parafianom, solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.

Przejdź do góry strony