OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY

1. Wiara w zmartwychwstanie Chrystusa staje się naszym udziałem dzięki świadectwom przekazanym nam na kartach Nowego Testamentu. Rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Biblijny pod hasłem „Kto we mnie wierzy, będzie spożywał Chleb życia wiecznego” jest dla nas zachętą do częstszego sięgania po Pismo Święte, które jest niewyczerpanym źródłem mądrości i przewodnikiem na drogach wiary, także pokarmem dającym moc, temu kto wierzy.

2. Jutro ostatni poniedziałek miesiąca: w łączności z mszami świętymi odprawione zostanie Nabożeństwo do Najświętszego Dzieciątka Jezus.

3. W wtorek 28 kwietnia o godz. 19.00 spotkanie Grupy Modlitewnej Ojca Pio.

4. We środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w łączności z mszą św. o g. 9.00 i 18.00; ponadto na mszę św. wieczorną zapraszamy członków Wspólnoty Domowników Boga – po liturgii modlitwa formacyjna.

5. W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca: z racji na stan epidemii po mszy św. o g. 9.00 i 18.00 przed Najświętszym Sakramentem odmówimy stosowną litanię; z tego samego powodu należy zawiesić spowiedź i komunię pierwszopiątkową (zwłaszcza kandydaci do bierzmowania czy dzieci po ubiegłorocznej I komunii) – nie przerywa więc praktyki zrealizowania 9 piątków miesiąca ten kolejny majowy brak spowodowany siłą wyższą; w I sobotę miesiąca przypada nas Odpust Parafialny.

6. W piątek wkraczamy w miesiąc majowy – nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny odprawiamy w dni powszednie w łączności z mszą św. o godz. godz. 9.00 i 18.00.

7. Na dzień 1 maja (piątek) biskup pelpliński Ryszard Kasyna udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

8. Dnia 3 maja 2020 przypada III Niedziela Wielkanocy, która liturgicznie nie może być naruszona przez żadną inną uroczystość, nawet związaną z Odpustem Parafialnym. Stąd Stolica Apostolska wydała specjalne pozwolenie dla Kościoła w Polsce, by Uroczystość NMP Królowej Polski można było celebrować w sobotę. Dlatego Uroczystość Odpustowa w naszej parafii będzie celebrowana właśnie w tym dniu – w sobotę 2 maja. Będzie miała charakter zgodny ze wskazaniami obowiązującymi na czas epidemii: ilość osób w kościele, bez procesji eucharystycznej. Aby dać możliwość jak najliczniejszej liczbie wiernych udziału w uroczystości w odpust msze św. zostaną odprawione według porządku niedzielnego w czasie epidemii, z wyjątkiem mszy św. o g. 19.30, a wiec o godz. 7.30, 9.00, o 10.30 – suma odpustowa, 12.00, 13.30, 16.00, 17.15 (w intencji zatrzymania epidemii) i 18.00. O godzinie 7.00 godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Odpust zupełny związany z uroczystością odpustową Patronki naszej Parafii można zyskać pod zwykłymi warunkami w dzień uroczystości, tj. w dniu 2 maja 2020.

9. Zgodnie z zarządzeniem Biskupa Diecezjalnego, ze względu na troskę o zdrowie duszpasterza oraz chorego i jego rodziny, odkładamy wizyty z posługą sakramentalną stałych chorych w związku z I Sobotą miesiąca; nadmieniamy, że w przypadku zagrożenia życia służymy posługą sakramentalną po indywidualnym zgłoszeniu.

10. Dzień 2 maja to także Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – zachęcamy by ten znak naszej tożsamości narodowej pojawił się w przestrzeni naszego zamieszkania.

11. W przyszłą niedzielę, zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza, rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

12. Nadchodząca niedziela to dzień 3 maja obchodzony jako rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja; stąd w obecności władz naszego miasta i powiatu, w łączności z sumą parafialną o g. 10.30, zostanie odprawiona msza św. w intencji naszej Ojczyzny.

13. Po analizie rozporządzenia Rady Ministrów i konsultacjach, zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami, w naszym kościele, jako budynku użyteczności publicznej, w trakcie sprawowania kultu religijnego może przebywać 60 osób (z tego 17 na chórze); stąd w dni powszednie wchodzi się do świątyni drzwiami bocznymi przy wieży kościoła. Natomiast w niedzielę tylko przez wejście główne; w niedzielę jest włączony głośnik na zewnątrz. Zostaje wznowiona Wieczysta Adoracja w Kaplicy Adoracji (przy zakrystii) – mogą w niej przebywać maksymalnie 4 osoby, a kościół, jak wcześniej, będzie w ciągu dnia zamknięty. Sakrament pojednania sprawujemy od jutra w kościele przed każdą mszą św., tylko w „konfesjonale szafowym” z nałożoną maseczką chroniącą usta i nos; dodatkowo w dni powszednie od g. 17.30 do 18.00. Obrzęd Komunii św. poza mszą św. tylko w niedzielę i w odpust 2 maja o g. 8.30, 13.00, 19.00.

14. Biuro parafialne czynne: w poniedziałek i środą w godz. 9.30-11.30, w piątek 9.30-11.30 oraz 16.00-18.00. Zgłoszenie pogrzebu tel. 603 260 971; rodzice dzieci komunijnych, które zleciły szycie alb w naszej parafii mogą je odbierać w biurze parafialnym w godzinach urzędowania.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 28.04 – św. Ludwik Maria Grimion do Montfort, autor traktatu o doskonałym nabożeństwie do N.M.P.;

  • 29.04 – św. Katarzyna Sieneńska (1347-1380), dziewica, Doktor Kościoła, patron Europy;

  • 1.05 – św. Józef, rzemieślnik.

15. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Józef Herbasz, Irena Rutkowska, Zdzisław Cyrny; Dobry Jezu…

16. Przed błogosławieństwem śpiewem suplikacji, klęcząc, wznośmy gorliwą modlitwę błagalną o powstrzymanie epidemii oraz o dar deszczu.

Przejdź do góry strony