OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY

1. W rozpoczynającym się Tygodniu Biblijnym prośmy Pana Jezusa szczególnie o to, aby pozwolił nam jeszcze bardziej ukochać i zrozumieć Pismo Święte. W czwartek o g. 19.00 Nabożeństwo Słowa – Krąg Biblijny – na to spotkanie liturgiczno-formacyjne zapraszamy miłośników Biblii i osoby zaangażowane w czytanie słowa Bożego (lektorki i lektorów).

2. Po Tygodniu Miłosierdzia przed kościołem zbiórka do puszek na cele charytatywne.

3. Spotkanie dla młodzieży do bierzmowania na jesień – we wtorek w kościele o g. 19.00.

4. Spotkanie dla dzieci do I Komunii: wtorek 16.00 grupy sobotnie, 17.00 grupy niedzielne.

5. We środę Nowenna do MB Nieust. Pomocy z mszą o g. 9.00 i 18.00; na wieczorną liturgię zapraszamy członków Wspólnoty Domowników Boga – chętni mogą dołączyć.

6. We czwartek przypada 22 dzień miesiąca – w łączności z mszą św. o g. 9.00 i 18.00 nabożeństwo ku czci św. Rity; obrzęd pobłogosławienia róż na mszy o g. 18.00.

7. W piątek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu podziękujemy Bogu za dzieło ewangelizacji nie tylko naszych rdzennych ziem; nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

8. Msza św. w tzw. rycie trydenckim dzisiaj o g. 15.00.

9..Odpowiadając na oczekiwania wiernych, dopóki będą trwały ograniczenia pandemiczne, obrzęd komunii św. poza mszą św. odbędzie w każdą niedzielę o g. 11.30 i 19.00.

10. W niedziele 25.kwietnia 2021 w ramach ogólnoświatowej akcji Pola Nadziei, odbędzie się Kwesta Lęborskiego Hospicjum Stacjonarnego; po każdej mszy św. wolontariusze będą rozdawać symboliczne żonkile i upominki. Prosimy o wsparcie budowy, która już ruszyła w dzień św. Józefa. Na naszej stronie, w aktualnościach, znajdziemy list Pani Prezes.

11. Film „Wyrok na niewinnych” to historia najgłośniejszego i najbardziej brzemiennego w skutkach dramatu sądowego w dziejach. Blisko pół wieku temu wyrok Sądu Najwyższego w USA przesądził o tragicznym losie, dzisiaj już ok. 62 mln nienarodzonych. Głównym bohaterem dramatu jest dr Bernard Nathanson, zagorzały zwolennik legalizacji aborcji, który kilka lat później stał się obrońcą życia i autorem głośnego filmu „Niemy krzyk”. Film odsłania m.in. burzliwe kulisy procesu oraz demaskuje metody, jakimi posłużono się, by wywrzeć presję na sędziów. Zrobiono też wiele, by ten film nie powstał, a twórcy kończyli go pod fałszywym tytułem. Po „Nieplanowanych” to kolejny film, który zgodnie z liberalnymi standardami spotyka się z dyskryminacją i próbą blokady. Czy jest lepsza rekomendacja, żeby go zobaczyć? Od dzisiaj jest on dostępny w internecie na stronie wydawnictwa Rafaelkino.pl w cenie 19,90 zł. W zakrystii można nabyć specjalne „Zaproszenie” z kodem dostępu w cenie 4 zł – jest ono ważne 2 miesiące, a po aktywacji, film dostępny jest przez 48 godzin.

12. Parafia św. Alberta w Mostach zaprasza do modlitwy o pokój przed Najświętszym Sakramentem wystawionym w monstrancji z Medjugorie, która peregrynuje po Europie. Adoracja trwać będzie w dniach 22-28 kwietnia w godzinach od 15.00 do 21.00.

13. Pod chórem maseczki do wzięcia w rozsądnej ilości – po 10 szt..

14. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Piotr Łojko, Barbara Sus, Teresa Hinc. Wieczny odpoczynek…

15. Po błogosławieństwie odśpiewamy suplikacje.

Przejdź do góry strony