OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Święto stulecia odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny skłania nas do wyrażenia wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad Polską i jednocześnie do dalszej wytrwałej modlitwy za Ojczyznę.

2. W następną niedzielę kolekta będzie przeznaczona na WSD w Pelplinie. Będziemy także za tydzień gościć w naszej parafii Alumna Seminarium z V roku, który przybliży nam swoje powołanie, oraz opowie kilka słów o Seminarium. Przy tej okazji zapraszamy całą młodzież a szczególnie młodzież przygotowującą się do bierzmowania na spotkanie formacyjne, które odbędzie się po mszy św. o godz. 13.15.

3. Codziennie także modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach o godz. 17.30,
a także o godz. 18.00 przez cały miesiąc będziemy odprawiać msze św. w złożonych intencjach wspominkowych danego dnia.

4. Dzisiaj także jak ogłaszaliśmy akcja charytatywna na rzecz rodziny najbardziej poszkodowanej w pożarze w nocy z 30.09 na 1.10 przy ulicy Pileckiego w Lęborku. W ramach akcji wolontariusze z puszkami obecni będą w całym mieście, także przed naszą świątynią. Centralne wydarzenie odbędzie się o g. 15.00 na Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. ks. Piotra Skargi – licytacje, koncerty, konkursy. Imprezy towarzyszące to: morsowanie, nordic walking, przejazd rowerów, motocykli i pojazdów klasycznych, turniej piłki nożnej pomiędzy policją, księżmi, strażą pożarną i Pogonią Lębork. Uroczysta parada rusza z Placu Pokoju w kierunku Hali o g. 14.00. Wszelkie szczegóły na plakacie
i Facebook`u.

5. Pary, które planują zawrzeć sakrament małżeństwa zapraszamy na "Weekend dla narzeczonych z lekcją tańca". Jest to Kurs przedmałżeński, który będzie prowadzony od 16 do 18 Listopada w naszej Parafii. Nauki będące połączeniem wykładu i świadectwa życia, prowadzą pary małżeńskie i księża. Szczegóły i zapisy na stronie www.ewangelizacjapelplin.pl oraz na plakatach. W innych parafiach naszego dekanatu kurs przedmałżeński odbędzie się w następujących terminach:

24 – 25 Listopada w Parafii św. Jakuba w Lęborku

30 XI - 2 XII w Parafii św. Wojciecha w Rozłazinie

Wszelkie informacje w biurze parafialnym parafii prowadzącej kurs lub bezpośrednio
u ks. Daniela.

6. W niedzielę 18 listopada o godzinie 10.30 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji zmarłych nauczycieli i pracowników szkół Lęborskich. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7. Ks. Proboszcz i parafianie Parafii św. Brata Alberta w Mostach serdecznie zapraszają na Uroczystą Mszę św. pod przewodnictwem Ks. Abp Mieczysława Mokrzyckiego Biskupa Lwowa i Osobistego sekretarza dwóch papieży Jana Pawła II i Benedykta XVI, na Msze św. sprawowaną w Mostach dnia 16 listopada 2018r. o godz. 16.00 Z uroczystym wprowadzeniem relikwii św. Jana Pawła II i poświęceniem pomnika św. Jana Pawła II.

8. W sobotę o godz. 11.00 w kościele w parafii pw. Św. Jadwigi w Lęborku zostanie odprawiona Msza św. za wszystkich zmarłych kapłanów naszego dekanatu. Zachęcamy do włączenia się we wspólną modlitwę.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 12 XI – św. Jozafat (1580-1623), biskup połocki obrządku wschodniego, zamęczony za wierność unii z Rzymem.

  • 13 XI – święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (zm. 1003), pustelnicy, benedyktyni, pierwsi polscy męczennicy.

  • 17 XI – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), księżna, która zostawszy wdową, wyrzekła się bogactw i przyjęła regułę trzeciego zakonu franciszkańskiego, opiekunka ubogich.

9. W tym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Anna Drywa. Dobry Jezu a nasz Panie...

10. Wszystkim miłym gościom, naszym parafinom, solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.

Przejdź do góry strony