OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dzisiaj obchodzimy X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku
w sposób szczególny wspieramy Kościół prześladowany w Pakistanie. Możemy wesprzeć akcje wysyłając sms. Więcej informacji na plakacie oraz ulotkach pod chórem. Dzisiejsza kolekta będzie przeznaczona na cele misyjne.

2. Kończy się październik. Jeszcze do środy wspólnie będziemy rozważać tajemnice różańcowe dzisiaj godz. 17.30, w tygodniu po Mszach o godz. 9.00 i 18.00 oraz dzieci o godz. 17.00.

3. W czwartek przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to święto nakazane i dzień wolny od pracy, dlatego Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym, po za Mszą Świętą o godz. 13.15. Natomiast o godz. 13.00 w Parafii Maksymiliana Marii Kolbego
w kościele na cmentarzu będzie Msza Święta w łączność z procesją za zmarłych, którzy przekroczyli już bramę śmierci.

4. Codziennie od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Dla zyskania odpustu należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, wzbudzić akt wyzbycia się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, pomodlić się
w intencjach papieskich oraz nawiedzając cmentarz pomodlić się za zmarłych.

5. Listopad to miesiąc modlitwy za zmarłych. Kartki na wypominki wyłożone są na bocznych ołtarzach. Można je składać w kancelarii lub w zakrystii. Za naszych zmarłych będziemy się modlić od 1 listopada przed wieczorną Mszą św. o godz.: 17.30, oraz o godz.: 18.00 przez cały miesiąc będzie Msza św. zbiorowa za wszystkich zmarłych w wypisanych intencjach wypominkowych.

6. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek miesiąca wieczorem o 18tej będziemy modlić się o powołania kapłańskie zakonne i misyjne. W pierwszy piątek miesiąca, spowiedź od godz. 16.00 oraz dodatkowa Msza Święta o 17.00.

7. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi podczas nabożeństwa
o godz. 9.00.

8. Naszych chorych posługą sakramentalną odwiedzimy w piątek ks. Daniel w sobotę pozostali księża.

9. Pary, które planują zawrzeć sakrament małżeństwa zapraszamy na "Weekend dla narzeczonych z lekcją tańca". Jest to Kurs przedmałżeński, który będzie prowadzony od 16 do 18 Listopada w naszej Parafii. Nauki będące połączeniem wykładu i świadectwa życia, prowadzą pary małżeńskie i księża. Szczegóły i zapisy na stronie www.ewangelizacjapelplin.pl oraz na plakatach. W innych parafiach naszego dekanatu kurs przedmałżeński odbędzie się w następujących terminach:

24 – 25 Listopada w Parafii św. Jakuba w Lęborku

30 XI - 2 XII w Parafii św. Wojciecha w Rozłazinie

Wszelkie informacje w biurze parafialnym parafii prowadzącej kurs lub bezpośrednio
u ks. Daniela.

10. Zbiórka dla ministrantów oraz dla tych, którzy chcieliby należeć do grona ministrantów
w naszym kościele w środę o godz. 17.00 po różańcu.

11. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania rocznika drugiego odbędzie się 9 listopada po wieczornej Mszy Świętej, kiedy to nastąpi ostateczne zamknięcie listy do bierzmowania.

12. W imieniu Parafii i uczestników rekolekcji kerygmatycznych (GPS) dla kandydatów do bierzmowanie dziękujemy serdecznie dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 4 p. Waldemarowi Walkuszowi i wszystkim osobom zaangażowanym z tej szkoły za udostępnienie miejsca, wszelkie przygotowania i posiłek; ponadto prowadzącym te rekolekcje i opiekunom młodzieży: katechetkom, Rycerzom Kolumba, Domowemu Kościołowi i osobom, które przybyły z parafii św. Maksymiliana i Nowej Wsi Lęborskiej.

13. W Dniu Papieskim do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia zebraliśmy 3.026,35 zł.
Bóg zapłać za złożone ofiary.

14. Msza trydencka w listopadzie: 5.11 godz. 19:00 ( poniedziałek)  i 18.11 godz. 15:00 (niedziela).

15. Jest jeszcze do nabycia wiele ciekawych publikacji pt. „Czyściec i pomoc duszom czyśćcowym” w cenie 5 zł. Gorąco polecamy także i inne publikacje: Wielki Pontyfikat św. Jana Pawła II, album z Drogami krzyżowymi oraz kalendarze. A także proponujemy lekturę pisma Stowarzyszenia Rodzin Katolickich naszej diecezji z Chojnic: dwutygodnik
"W Rodzinie";  artykuły nie są obszerne, cena 1,50. Wszystko odnajdziemy przy bocznym ołtarzu.

16. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Justyna Dzienisz, Bogumiła Cyman, Iwona Aniela Czuprewicz. Dobry Jezu a nasz Panie...

17. Wszystkim miłym gościom, naszym parafinom, solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.

 

Przejdź do góry strony