OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Za tydzień, w niedzielę, 11 listopada, przypada 100. rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości po 123 latach niewoli pod zaborami. Obchodzimy Dzień Niepodległości. Do tego wyjątkowego święta narodowego przygotujemy się poprzez wspólną modlitwę i refleksję. W sobotę po wieczornej mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz modlitwy za dar wolności.

2. Przypominamy, że jeszcze do czwartku włącznie można ofiarować odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiąc. Dla zyskania odpustu należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, wzbudzić akt wyzbycia się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, pomodlić się w intencjach papieskich oraz nawiedzając cmentarz pomodlić się za zmarłych. Codziennie także modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach o godz. 17.30, a także o godz. 18.00 przez cały miesiąc będziemy odprawiać msze św. w złożonych intencjach wspominkowych danego dnia.

3. Jutro o godz. 19.00 msza św. w rycie trydenckim.

4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania rocznika drugiego odbędzie się 9 listopada po wieczornej Mszy Świętej, kiedy to nastąpi ostateczne zamknięcie listy do bierzmowania.

5. Pary, które planują zawrzeć sakrament małżeństwa zapraszamy na "Weekend dla narzeczonych z lekcją tańca". Jest to Kurs przedmałżeński, który będzie prowadzony od 16 do 18 Listopada w naszej Parafii. Nauki będące połączeniem wykładu i świadectwa życia, prowadzą pary małżeńskie i księża. Szczegóły i zapisy na stronie www.ewangelizacjapelplin.pl oraz na plakatach. W innych parafiach naszego dekanatu kurs przedmałżeński odbędzie się w następujących terminach:

24 – 25 Listopada w Parafii św. Jakuba w Lęborku

30 XI - 2 XII w Parafii św. Wojciecha w Rozłazinie

Wszelkie informacje w biurze parafialnym parafii prowadzącej kurs lub bezpośrednio u ks. Daniela.

6. W najnowszym numerze dwutygodnika "Pielgrzym" przeczytać można tekst nawiązujący do przypadającej właśnie 100-ej rocznicy uzyskania przez Polskę niepodległości. W tekście zatytułowanym "Kościół a Niepodległa", autor pisze o kluczowej roli, jaką odegrało duchowieństwo w odzyskaniu i utrwalaniu niepodległości Polski. Zachęcamy do lektury
i odsyłamy jeszcze do pozostałych publikacji znajdujących się przy bocznym ołtarzu.

7. ,POMAGAMY, BĄDŹ Z NAMI. PRZYWRÓĆMY RODZINIE NADZIEJĘ,, – akcja charytatywna w dniu 11 listopada na rzecz rodziny najbardziej poszkodowanej w pożarze w nocy z 30.09 na 1.10 przy ulicy Pileckiego w Lęborku. Pożar był wynikiem podpalenia, sprawca został zatrzymany. Fundusze zebrane w tej akcji przekazane będą na leczenie i rehabilitację Maciusia i Jasia. 4-letni Maciuś jest już w domu, przygotowywany do operacji plastycznych i długotrwałej rehabilitacji; 14-letni Jasiu jest nadal w stanie krytycznym, zagrażającym życiu, przechodzi szereg operacji ratujących życie. Niestety siostra chłopców, 16- letnia Agata przegrała walkę i dnia 9.10.2018 zmarła. W ramach akcji wolontariusze z puszkami obecni będą w całym mieście, także przed naszą świątynią. Centralne wydarzenie odbędzie się o g. 15.00 na Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. ks. Piotra Skargi – licytacje, koncerty, konkursy. Imprezy towarzyszące to: morsowanie, nordic walking, przejazd rowerów, motocykli i pojazdów klasycznych, turniej piłki nożnej pomiędzy policją, księżmi, strażą pożarną i Pogonią Lębork. Uroczysta parada rusza z Placu Pokoju w kierunku Hali o g. 14.00. Wszelkie szczegóły na plakacie i Facebook`u.

Przy okazji tego wydarzenia społecznego przypominamy, że w naszym mieście w najbliższą niedzielę 4 listopada II tura wyborów samorządowych – wybór burmistrza miasta.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 9 XI – Najświętszy Zbawiciel oraz św. Jan Chrzciciel i św. Jan Ewangelista w rocznicę poświęcenia bazyliki laterańskiej, której patronują.

  • 10 XI – św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież, obrońca wiary i obrońca Rzymu przed najazdami barbarzyńców.

7. W tym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Bożena Jadwiga Ropela. Dobry Jezu a nasz Panie...

8. Wszystkim miłym gościom, naszym parafinom, solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.

 

Przejdź do góry strony