OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. W dzisiejszą niedzielę kolekta jest przeznaczona na nasze WSD w Pelplinie. Gościmy także dzisiaj w naszej parafii Alumna Seminarium z V roku, który przybliża nam swoje powołanie, oraz opowie kilka słów o Seminarium. Przy tej okazji zapraszamy całą młodzież a szczególnie młodzież przygotowującą się do bierzmowania na spotkanie formacyjne, które odbędzie się po mszy św. o godz. 13.15. Życzymy księdzu klerykowi wielu łask Bożych na drodzę do kapłańskiej służby oraz wytrwałości w Bożym powołaniu.

2. W czwartek, w dniu patronki muzyki kościelnej, św. Cecylii, pamiętamy w modlitwie o tych, którzy muzyką i śpiewem upiększają liturgię w naszym kościele, w sposób szczególny modlitwą obejmijmy naszego pana organistę i nasz chór „Soli Deo”.

3. Za tydzień, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Jest to równocześnie patronalne święto Akcji Katolickiej.

4. Za tydzień, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Jest to także patronalne święto Akcji Katolickiej. W związku z rocznicą poświęcenia pomnika Chrystusa Króla stojącego przed naszą świątynią, już dziś zapraszamy w przyszłą niedzielę na wieczorne nabożeństwo przy tej figurze: „Apel Królewski” – początek. 20.30, zakończenie Apelem Jasnogórskim.

5. Codziennie także modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach o godz. 17.30,
a także o godz. 18.00 przez cały miesiąc będziemy odprawiać msze św. w złożonych intencjach wspominkowych danego dnia.

6. Dzisiaj także o godz. 15.00 msza św. w rycie trydenckim.

7. Dzisiaj kończymy w naszej parafii kurs przedmałżeński „weekend dla narzeczonych z lekcją tańca” W innych parafiach naszego dekanatu kurs przedmałżeński odbędzie się w następujących terminach:

24 – 25 Listopada w Parafii św. Jakuba w Lęborku

30 XI - 2 XII w Parafii św. Wojciecha w Rozłazinie

8. Za tydzień w niedziele przyjedzie do naszej parafii Ojciec Oblat, który będzie po mszach św. sprzedawał kalendarze na nadchodzący nowy Rok Pański. (ofiary przeznaczone będą na misje).

9. Można zakupić kolejny numer „Pielgrzyma”, ciągle do nabycia wcześniej reklamowane pozycje książkowe mówiące o pontyfikacie JPII, o czyśćcu czy album o Drogach Krzyżowych.

10. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodzież męską do udziału w weekendowym skupieniu „Czego pragniesz?” w dniach od 30.11 do 2.12.2018. Ta forma skupienia ma służyć młodym pomocą w rozeznaniu drogi życiowej. Udział w weekendowym skupieniu jest bezpłatny. *** Uczestnicy są proszeni o zabranie ze sobą Pisma Świętego. Rekolekcje zaczynają się w piątek 30 listopada o godz. 18.00. Recepcja w Collegium Marianum jest czynna od godz. 17.00. Zgłoszenia uczestnictwa można dokonać drogą mailową: seminarium [AT] diecezja-pelplin [DOT] pl lub telefonicznie: 58 536 17 62. Plakat zapowiadający dzień skupienia znajduje się w załączniku.

11. Już dzisiaj zapraszamy na Rekolekcja Adwentowe z Nawiedzeniem Figury św. Michała Archanioła, które rozpocznie się w sobotę 1.12 mszą o g. 18.00; wcześniej powitanie i wprowadzenie figury. W czasie rekolekcji pojawi się element patriotyczny: 3.12 w poniedziałek o g. 19.30 w naszej świątyni koncert Macieja Miecznikowskiego: „Wyśpiewać 100 lat Niepodległości”.

12. W imieniu Centrum Kultury Chrześcijańskiej w Mostach zapraszamy na konferencję Otwórz Oczy 24.11.2018 o godz. 15.00. Więcej szczegółów na plakacie.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 20 XI – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), polski karmelita, niestrudzony spowiednik.

  • 21 XI – Najświętsza Maryja Panna w Jej tajemnicy ofiarowania się Panu Bogu.

  • 22 XI – św. Cecylia (III w.), męczennica z czasów pierwszych prześladowań chrześcijan, patronka muzyki i śpiewu.

  • 24 XI – święci Andrzeja Dung-Lac i Towarzysze, 117 męczenników wietnamskich, świadków wiary z lat 1745-1862.

13. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Józef Czaja, Irena Różnowska. Zmarła także mama naszego szafarza śp. Stanisława Gad (pogrzeb w środę o godz. 11.00 w Redkowicach) Dobry Jezu a nasz Panie...

14. Wszystkim miłym gościom, naszym parafinom, solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.

 

Przejdź do góry strony