OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Jezus, Pan życia i śmierci, dokonując cudu wskrzeszenia umarłych, zapowiadał największy cud: własne zmartwychwstanie. Śmierć, która zawsze jest wielką tajemnicą sprawiającą cierpienie bliskich zmarłego, w świetle zwycięstwa odniesionego przez Zbawiciela nabrała nowego znaczenia. Jest bramą do życia wiecznego. Dzisiaj na Mszy Świętej o 10.30 następna grupa parafian otrzyma pamiątkowe medale.

2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa związane z tymi dniami odprawimy o stałych godzinach.

3. Przechodzimy na wakacyjny porządek Mszy Świętych w niedzielę, czyli zamiast Mszy Świętej o 13.15 będzie Msza Święta wieczorna o 20.00. Tak będzie przez lipiec i sierpień, również w uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. – 15 sierpnia

4. W piątek przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych. Jest to dawne wspomnienie Matki Bożej Uzdrowienia Chorych. Podczas Mszy Świętych będziemy szczególnie modlili się za naszych chorych parafian.

5. Lipiec w dawnej tradycji Kościoła poświęcony był czci Przenajświętszej Krwi naszego Zbawiciela. Zachęcamy do indywidualnego odmawiania Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana, którą możemy odnaleźć w modlitewnikach lub w internecie.

6. Wszystkich uczniów, którzy rozpoczęli wakacje, polecamy opiece Matki Bożej. Zachęcamy do dobrego wykorzystania czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Przypominamy, że nigdy nie powinno być wakacji od Pana Boga. Modlimy się o szczęśliwe i bezpieczne dni odpoczynku dla dzieci i młodzieży.

7. 20 lipca o godzinie 20 na palcu pokoju odbędzie się koncert rozpoczynający Festiwal kultury białoruskiej na Pomorzu. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.

8. W ubiegłym tygodniu nasz parafialny chór Soli Deo brał udział w III Przeglądzie Chórów Amatorskich w ramach VII Dni Gminy Wejherowo, w których otrzymał wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy. Był to ich pierwszy występ w takim przeglądzie.

9. Uniwersyteckie Katolickie Liceum Ogólnokształcące przyjmuje zapisy do klas pierwszych na nowy rok szkolny 2018/2019. Bliższe informacje w sekretariacie szkoły.

10. Rycerze Kolumba z naszej parafii razem z Fundacją Divine mersy organizuje pielgrzymkę do Medjugorie w terminie 28 września do 3 października. Wyjazd z Lęborka 28 września w godzinach rannych a powrót 3 września w godzinach wieczornych do Lęborka. Podróż autokarem sypialnianym. Cena 650 zł. i 170 euro. W programie codzienna Msza Święta, różaniec na Górze Objawień, Droga Krzyżowa na Górze Kriżewac, wizyta we wspólnocie Czenacolo, nabożeństwa wieczorne, udział w objawieniu Mirjany 2 października i wodospady Krawica. Zgłoszenia i bliższe informacje u Rycerzy Kolumba m. In. Jerzego Michalskiego lub w biurze parafialnym.

11. Zapraszamy na XX Jubileuszowy Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej
w Katedrze w Pelplinie. Koncert Towarzyszący 6 lipca o godz. 18.30 Lębork – Mosty, kościół św. Brata Alberta.

12. Piesza pielgrzymka na Jasną górę z Lęborka wyrusza 28 lipca 2018r. (sobota). O godzinie 9.00 Msza Święta w kościele NMP Królowej Polski, po niej wyjście pielgrzymki. 30 lipca grupa lęborska łączy się z grupą kościerską. Spotkanie przedpielgrzymkowe 24 lipca (wtorek) o godz. 19.00 w kościele NMP Królowej Polski. Bliższe informacje u ks. Tomasza Bielickiego – wikariusza parafii NMP królowej Polski w Lęborku (nr. Tel. 515 934 495).

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 3 VII – św. Tomasz (I w.), Apostoł, świadek Zmartwychwstałego w Indiach.

  • 6 VII – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), polska zakonnica wspierająca misje w Afryce.

13. Wszystkim gościom, naszym parafianom, solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożego Błogosławieństwa.

Przejdź do góry strony