OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTYOŚĆ TRÓJCY NAJŚWIĘTSZEJ

1. Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga, która przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz zamysł i czyn wszechmocy Boga Trójjedynego.

2. Od jutra do środy młodzież LO nr 2 i PCE przeżywać będzie rekolekcje. Prosimy o modlitwę

3. Młodzież, która przyjmie sakrament bierzmowania we wtorek, 4 czerwca o g. 18.00, z rąk ks. bpa Arkadiusza, od dziś rozpoczyna czas nowenny do Ducha Świętego -- parafian prosimy o gorącą modlitwę w ich intencji.

4. W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało (święto nakazane). W tym dniu msze św. odprawimy o g. 7.30 (Godzinki o g. 7.00), o 9.00, 10.00 – (wcześniej) suma parafialna, by po nie włączyć się w Procesję, która ruszy z par. św. Jakuba; zakończenie procesji w naszym kościele, po której msza św.; ostatnia msza w o g. 18.00. W procesji biorą udział feretrony, chorągwie, służby liturgiczne obu parafii; bardzo serdecznie zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków, szczególnie pierwszokomunijne – próba we wtorek i środę o g. 17.00 w Sanktuarium. Po Bożym Ciele, do Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa włącznie, procesja eucharystyczna wokół kościoła w łączności z mszą św. o g. 18.00. Błogosławienie wianków w czwartek na zakończenie oktawy. W Boże Ciało Najświętszy Sakrament zostanie wystawiony w kaplicy adoracji po mszy odprawionej zaraz po procesji, a przeniesiony do kościoła o g. 17.00.

5. W tym tygodniu przypada I Sobota miesiąca; nabożeństwo pierwszosobotnie w łączności z mszą św. o g. 9.00.

6. Chorych z posługą sakramentalną odwidzą: ks. Zbigniew w nadchodzącą sobotę, a ks. Krzysztof w sobotę 8 czerwca.

7. Trwa nabór dzieci do Katolickiego Przedszkola im. Aniołów Stróżów w Lęborku na nowy rok szkolny 2024/2025, ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Dzień otwarty Przedszkola połączony z dniem Dziecka odbędzie się 29.05. (w środę) od godziny 10.00 do 15.00.

8. Jest jedno wolne miejsca na naszą parafialną pielgrzymkę do Portugalii i Hiszpanii (25.06 – 2.07) – więcej informacji u ks. Wiesława.

9. Parafia św. Jadwigi organizuje pielgrzymkę autokarową „Śladami św. Jana Pawła II” w dniach 24-28 czerwca – są wolne miejsca; szczegóły na stronie internetowej.

10. W minionym tygodniu Bóg wezwał do wieczności: śp. Elżbieta Gruba. Wieczny…

11. Życzymy błogosławionego i radosnego czasu świątecznego.

Przejdź do góry strony